Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én pénzem - te pénzed gyed...

Én pénzem - te pénzed gyed alatt: ti hogyan kezeltétek? Veszekednétek emiatt, kiharcolnátok amit szeretnétek vagy engednétek a családi békéért?

Figyelt kérdés

A második gyerekünkkel vagyok itthon gyed-en, 7 hónapos.


A munkahelyemről szóltak, hogy egyre több külföldi ügyfelünk van, ami továbbra is így marad. Ha megszerzem az orosz középfokú nyelvvizsgát, akkor amikor visszamegyek jobb pozíciót tudnak ajánlani, kötetlenebb munkaidőt és magasabb fizetést.

A férjem nem akarja, hogy menjek, ahogy fogalmazott ő ezt most nem hajlandó kifizetni. Menjek majd munka mellett, ha lesz rá pénzem.

Beleférne a költségvetésünkbe, nem kéne a megtakarításhoz nyúlni vagy zsíros kenyéren élni.


2015. okt. 22. 10:13
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
52%

20: ott a pont :)


nem ertem hogy lehet ilyen rovidlato, ez tipikusan olyan dolog amire erdemes aldozni.

2015. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
2%
személyi kölcsön és visszafizeted a munkádból
2015. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
2%
Ez max. 100 ezer lehet tanfolyammal együtt. Hitelkártyád nincs amiből kifizethetnéd? Amint dolgozzol törleszted és külön kaszán vagytok egyértelműen.
2015. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
85%

"drágám, akkor elsejétől megyek vissza dolgozni, mert kell a pénz, mostantól te vagy gyeden." - azért roppant kíváncsi lennék, hogy ha erre a férj simán közölné, hogy "jól van drágám, legyen így, akkor hétfőn elkezdhetjük intézni" akkor az ilyesmit felvető hölgyEK mit lépnének a valóságban.... amikor már levegőt kaptak újra.

(na, csak azért kérdezem, mert én pl férfiként otthon akartam lenni egy évig, és nem tudtam sehogy se elérni, mert akkor egyből jött a makutyi duma...)

Kérdező, a dolgok meglehetősen ritkán történnek ok nélkül, biztos van annak is oka, hogy a férjed így áll a kérdéshez. Ha ezt az okot tudnánk, valszeg lehetne normális tanácsot adni... így nehéz.

"Tudod mit? Egy-két napig ne csinálj a háztartásban semmit. Ne moss rá, ne főzz, ne pakolj el. Ha majd este kiakad, hogy ez mégis mit jelentsen, csak ennyit mondj:"Én most nem vagyok hajlandó takarítani." - tanácsolja itt egy kedves (vélhetően) hölgy... egy a baj, az, hog én férfiként ettől legfeljebb röhögőgörcsöt kapnék, az automata mosógépet én is tudom kezelni, hazafele be tudok ugrani valahova megvacsorázni minden nehézség nélkül, azt a rendetlenséget meg még nem találták fel, ami komolyan zavarna... szóval mindhárom ötlettel magát szívatná a párom, és nem engem, őt zavarná sokkal hamarabb (pláne csecsemő mellett) az előállt helyzet... és hidd el, ezzel nem csak én vagyok így a férfiak között.

2015. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
67%
... egyébként szerintem (csak megérzés) a második gyerek vállalásával kapcsolatos valamiként a dolog, ami a férjedből ilyen reakciót válthat ki... hogy hogy és miként, azt nem tudom...
2015. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
17%

Munka mellett? Férjed hol él? Dolgozz napi 8 órát, legyen vacsora, gyereket hozd el az oviból és emellett tanulj nyelvet is? Két kisgyerek mellett is elég kihívás lenne időt találni, nem hogy még dolgozz is közben.


Én azért veszekednék érte, mert gondolom nem véletlenül mondta a cég, hogy kötetlenebb munkaidőt kapnál. Most bocsi, de nézd kicsit a cég szempontjából. Próbálják áthidalni a szitut, hogy el tudd látni a gyerekeidet és a munkahelyeden is a csapat hasznos tagja maradhass. Nekik nem érdekük egy olyan munkatárs, csomót hiányzik, minden nap elsettenkedik pár perccel hamarabb, mert időre el kell érni oviba és amúgy nem is képzi magát. Az én olvasatomban azért ajánlanak neked kötetlenebb munkaidőt, hogy össze tudd egyeztetni a céget a családoddal és nem biztos, hogy jó néven veszik, ha ezt elutasítod. Nem lehet más oka a férjed reakciójának? Pl magasabbra jutnál mint ő, esetleg többet keresnél?

2015. okt. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
80%

" Nem lehet más oka a férjed reakciójának? Pl magasabbra jutnál mint ő, esetleg többet keresnél?" - szerintem ez a férfiak zömét már rég nem érdekli, a mai férfigeneráció már rég a kétkeresős családhoz szocializálódott, és nem a "férfi dolga a családfenntartás"-hoz...

Én mondjuk akkor reagálnék így, mint a Kérdező férje, ha már egy ideje kevesellném a velem való foglalkozást, és attól tartanék, hogy ha bejön még egy nyelvtanfolyam is, akkor még inkább egymás mellett fogunk élni, együtt helyett.

2015. okt. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
93%
A kötetlen munkaidő nem feltétlenül pozitívum, abban pedig szinte biztos vagyok, hogy nem a munkavállaló életének megkönnyítésére jár ezzel a munkakörrel. Magam is nagyjából így dolgozom, van, amikor tudok csinálni magamnak egy-egy szabad fél napot, és van, amikor hajnalban megyek, este jövök, vagy haza se jövök napokig, mindenféle túlóradíj nélkül, hiszen a munkaidőm kötetlen.:-) Ez mindössze annyit jelent, hogy a munka/ügyfél/stb jellegéből adódóan nem lehet szigorúan napi 8-tól 4-ig terjedő idősávba szorítani a munkaidőt, hanem rugalmasan alkalmazkodni kell, a teendőkhöz kell azt szabni.
2015. okt. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
0%
Szólj a munkahelyeden, hogy fizessék ki, aztán majd levonják.
2015. okt. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
31%
#24, erre az a megoldás, hogy nincs dugi, nincs szopi, nincs közös ágy, csak én vagyok, meg a baba, te meg csövezz valahol. Nincs gatyamosás, nincs vasalás, hétvégi főzés, anyáddal édelgés, semmi nincs. Ha felcsináltál, de ilyen önző fillértoszó tetű vagy, magadra vess.
2015. okt. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!