Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én pénzem - te pénzed gyed...

Én pénzem - te pénzed gyed alatt: ti hogyan kezeltétek? Veszekednétek emiatt, kiharcolnátok amit szeretnétek vagy engednétek a családi békéért?

Figyelt kérdés

A második gyerekünkkel vagyok itthon gyed-en, 7 hónapos.


A munkahelyemről szóltak, hogy egyre több külföldi ügyfelünk van, ami továbbra is így marad. Ha megszerzem az orosz középfokú nyelvvizsgát, akkor amikor visszamegyek jobb pozíciót tudnak ajánlani, kötetlenebb munkaidőt és magasabb fizetést.

A férjem nem akarja, hogy menjek, ahogy fogalmazott ő ezt most nem hajlandó kifizetni. Menjek majd munka mellett, ha lesz rá pénzem.

Beleférne a költségvetésünkbe, nem kéne a megtakarításhoz nyúlni vagy zsíros kenyéren élni.


2015. okt. 22. 10:13
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
80%

Állj a sarkadra. Ez mindkettőtök érdeke.


Nulláról kezded a tanulást vagy már van valamilyen alapod? Nyelvvizsga felkészítéshez mindenképpen kell tanár, anélkül nagyon nehéz.

2015. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
95%
Nem ő fizeti. Te is keresel, sőt gondolom, HELYETTE megcsinálod a gyerek körüli teendőket ÉS a házimunkát. A közös pénzből menne. Régen rossz, ha így gondolkodik. Teljesen ki leszel szolgáltatva két gyerekkel egy rosszabb állásban. Ha ennyire gondol rád a munkahelyed gyed alatt, akkor ha nem működsz együtt, a hátrányodra válik később pl. előléptetésnél.
2015. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 acelsziv ***** válasza:
93%
Ő nem fizeti? Egy pár, egy család vagytok nem? Közös kasszán méghozzá.Te is belerakod a magad részét és ő is.
2015. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
83%

"ő ezt most nem hajlandó kifizetni. Menjek majd munka mellett, ha lesz rá pénzem. "


Ti nem egy csalad vagytok, csak egymas mellett eltek.


hazassagban jogilag sincs en penzem - te penzed, minden jovedelem kozos. Hazassagban a kulon kassza szamomra totalisan ertelmezhetetlen, plane ilyen esetben, amikor anyuka gyeden van.


Mondd meg a ferjednek hogy akkor menjen o gyedre.

2015. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
84%

a férjed egy bunkó. most valamilyen szinten ki vagy szolgáltatva neki, ő ezt ki is használja.. pedig nem Luis vutton táskára kéne a pénz, hanem tanulásra, és arra hogy jobban keress ha visszamesz dolgozni

nekem nagyon fájna hogy ilyen.. pedig otthon vagy, pont ideális a tanulásra.

2015. okt. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
89%

Akkor menjen a férjed GYED-re és majd te osztod be, hogy ő mire költhet.

Nem a gyereke vagy, aki kunyerál egy kis pénzt.

Ez nagyon gáz, nekem ez nem család.

2015. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
88%

Nem Is tudom et milyen "ferj es feleség" kapcsolat??

Kozos gyerek stb es megis én pénzem te penzed....

Ezt mar hazasag előtt "gyerek vállalás előtt"kelett volna megbeszélni.

Es ha ilyen volt hazasag előtt is akkor elhagyni!!

Egy kapcsolat mindig "mi" es nem te illetve én!

2015. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
79%

Ez most egy befektetes lenne ha jol ertem, ami kesobb megterulne boven. Ehhez kepest egy nyelvvizsga ara nem sok.

Fizesd ki a gyedbol, vagy ha annyira akadekoskodik mondd meg hogy a magasabb fizubol siman "visszaadod".

2015. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Közös kasszán vagyunk összeköltözés óta. Volt már vitánk a pénz miatt, de sosem mondott még ilyet.
2015. okt. 22. 11:46
 10/57 anonim ***** válasza:
79%
Akkor most zárd rövidre a dolgot. Szép szóval magyarázd el neki, hogy milyen okok miatt nagyon fontos ez a nyelvvizsga, ne engedj.
2015. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!