Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel ezt az...

Hogy dolgozzam fel ezt az egészet? Már nagyon nehezen bírom.

Figyelt kérdés

másnak amikor mesélem annyira könnyen veszik és nem értik miért idegeskedek, de engem már kikészít...


Szóval: 23 éves vagyok, egyetemista, kövi félév lesz a szakmai gyak uccsó félévem.


Volt egy műtétem 2 éve. Muszáj volt megcsinálni, de nem néztem eléggé utána, hogy ingyenes is lehetett volna, így 1,5 millió lett...felvettem azóta 3 diákhitelt, kb 250et anyum is kifizetett, még van hátra 500ezer.


Kapok tanulmányi, szociális ösztöndíjat és dolgozom is, de a suli mellett max 20-30 ezer amit összetudok szedni. És még így is kell kérnem otthonról.


Annyira lelkiismeretfurdalásom van. Ma lebetegedtem, de nagyon úgyhogy le kellett mondanom a mai és a holnapi műszakomat is. Annyira rosszul érintett ez, hogy teljesen kikészültem és azóta sírok. Annyira megterhelő és annyira labilis lettem ebben a 2 évben, hogy ennyi tartozásom van és hogy még mindig rászorulok anyumék segítségére. Nem szeretném őket terhelni, annyit segítettek már...Most pl mikor lemondtam a melót, előszedtem a kaját amit lent vettem a büfébe, hogy eszek, de az első falat előtt elkezdtem sírni és nem is ettem egy falatot sem...nem tudom...úgy érzem, hogy nem érdemlem meg vagy nem tudom. Nagyon durva lelkiismeretfurdalásom van, amiért lemondtam. Csomószor kihagyok órákat, nem tudok eleget tanulni, aludni, teljesen kikészített ez az életvitel, de ha abbahagyom, nem dolglzok annyit, akkor meg ez van, hogy még rosszabbul érzem magam miatta.


2015. okt. 21. 12:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
A te kis agyadba nem fér bele, hogy nem 2 műszakon fog múlni.
2015. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
tudom ,hogy sokan úgy lennének ezzel hogy örülnének ,hogy van aki fizeti helyettük, a szülők had fizessék, had nyomorgjanak, ők meg végigbuliznák az egész sulit...Nekem ez nem megy... bűntudatom van és lelkiismeretfurdalásom. Sajnos nagyon nehezen viselem ezt a magatehetetlenséget, hogy nem tudok segíteni a szüleimnek, csak annyival hogy minél többet dolgozok, hogy rám ne kelljen költeniük. Annyira szeretném magam elintézni, de tudom, hogy képtelen vagyok rá, és ezt még nem tudtam elfogadni. Lehet az is, hogy 750 ezer ft-ot valaki ki tud fizetni, úgy hogy szinte észre sem veszi, de én tudom hogy a szüleim emiatt mennyit nélkülöznek, és nagyon rosszul esik, hogy ez miattam van. Persze majd megpróbálom nekik ezt viszonozni, de attól még tudom, hogy ez nekik jelen pillanatban nagyon nehéz.
2015. okt. 21. 21:56
 23/30 A kérdező kommentje:
nem, nem két műszakon fog múlni de ez a -8000Ft nagyon is számít nekem. De akinek nem számít valószínűleg nem fogja megérteni. Jó neked, erre ennyit tudok mondani. Nyilván nem ez a -8000Ft ot érzem katasztrófának, ha nem lennék -500 ezer forintban most akkor nem annyira érdekelne...
2015. okt. 21. 22:01
 24/30 anonim ***** válasza:
Fogd már fel, hogy -500 ezer melett hót mindegy az a -8000. Ha fölöslgesen idegeled magad és csinálod a feszkót, még többször és még betegebb leszel, ki fogsz merülni idegileg, na úgy meg nem 2 műszakot fogsz már majd veszíteni, hanem többet. Sikerül valamit felfogni ebből?
2015. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom, hogy a rossz lelkiállapotom miatt könnyebben leszek beteg, sajnos tapasztalom is. De ez sajnos nem oylan dolog, hogy eldöntöm, hogy többet nem idegeskedek rajta, és nem lesz lelkiismeretfurdalásom. amikor ezt kiírtam, akkor éreztem magam a legrosszabbul, nyilván azóta összeszedtem magam, jelentkeztem jövő hétre dolgozni, de tudom, hogy ha pl. legközelebb is valamiért le kell mondanom, ugyanígy fogom érezni magam. Erre bármilyen észérvet mondhatnak nekem, mondok én magamnak is, de a bűntudatot meg a lelkiismeretfurdalást érzi az ember, nem eldönti, hogy van-e vagy nincs.
2015. okt. 21. 22:09
 26/30 anonim ***** válasza:
Akaraterő kéne és egy fix célkitűzés, hogy igen, ennyi pénzt még össze kell szedni, ez a célom, ezért dolgozom. Nem pedig hogy szénné hajtom magam, miközben játszom a mártírt meg fogoma fejem, hogy mekkora hülye voltam. Ezt el kéne végre engedned magadban és előrefelé nézni.
2015. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

igazad van egyébként a fix célban, hogy kellene...én minél többet akarok dolgozni és minél kevesebbet költeni. Mert úgy vagyok vele, hogy ha tudok annyit, hogy még pluszban is maradjon akkor azt továbbutalom a dokinak és annyival is pluszban vannak a szüleim. Viszont gyakran előfordul, hogy lebetegszem, illetve annyira fáradt vagyok hogy muszáj akár többnapos pihenőt tartanom, olyankor meg annyi pénzem sincs, hogy magamra elég legyen. Lehet azt kellene, hogy csak annyit dolgozni, hogy én meglegyek belőle. Annyit még bírnék, sajnos ezt a néha +10 ezret kb olyan áron érem el, hogy következő hónapban meg jóval kevesebb. Tehát nem vagyok előrébb.

Igazából megvannak ezek az érvek, és értem is, hogy te ezeket miért mondod, igazat is adok neked...külső szemmel én is ezt mondanám, hogy semmi értelme nincs ennek amit csinálok, de sajnos ha érzem, hogy többet is tehetnék akkor elkezdem önmarcangolni magam, és sajnos fogalmam sincs hogy hogyan küzdjem le ezt a szinte állandó feszültséget ami bennem van.

2015. okt. 21. 22:23
 28/30 A kérdező kommentje:
és egyébként ez az állandó feszültség tör ki belőlem néha ilyen módon mint ma is, elég csak apróság. Pl. múltkor hoztam fel csomó főtt kaját otthonról, és az egyik adagot kikellett dobnom, mert megromlott. És már ettől kiakadtam kb így mint ma, hogy elpocsékoltam, pedig az tényleg nem nagy érték, nem 8000Ft volt... Úgyhogy ez van, sajnos nagyon labilis vagyok mostanában.
2015. okt. 21. 22:26
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondom, hogy aakraterő. Rákényszeríted magad, hogy abbahagyd a fölösleges drámázást és tényként kezld végre a helyzetet, mert sokkalta többet ártasz magadnk ezzel a hozzállással. Ami lássuk be, jelen helyeztben nagyon szar.

Természetesen nem kell pazarolni, el kell tenni minden forintot, amit lehet, de olyan árat szabsz érte magaddal szemben, ami teljesen fölösleges, ismétlem önmagam, csak a mártírt csinálod magadból, önmagad számára. Ez annyi elpazarolt energia, amit millió és egy jobb dologba belefektethetnél, például, pihenésbe, fetöltődésbe vagy urambocsá még némi önképzésbe is, legyen szó akár nyelvről, önismeretről vagy szakmáról.

A lelki egyensúly sokkal jobb egészségi állapotot is magával hoz, úgy pedig többet tudnál dolgozni és jobban is, hiszen ott vagy mind agyilag, mind fizikailag.

Én képes vagyok objektíven látni a helyzeted, de ha nem vagy hajlandó elszánni magad és a megfelelő területekre irányítani az energiáid, senki más nem fog tudni segíteni rajtad. Itt bizony fel kell ehhez fejben nőni, meghozni a döntést és tartani magad hozzá.

2015. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Értelek, hát igen...igyekszem. Egyre gyakoribbak ezek a teljes világvége-hangulataim, és muszáj lesz, hogy másképp álljak hozzá, különben magamnak is egyre többet ártok mind fizikailag mind lelkileg, illetve sokkal kevesebbet tudok teljesíteni, mint amennyit szeretnék és ezáltal a szüleim helyzetét is még nehezebbé teszem, amit főleg nem akarok. Szóval igen, most hogy olvasom amiket írsz és magamban is tudatosítom ezeket a dolgokat, betudom látni, értem mit kellene másképp csinálnom, ami szerintem menni is fog, viszont a gondolataim azok amiket nagyon nagyon nehezen tudok megváltoztatni. De igyekszem. Köszönöm.
2015. okt. 21. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!