Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel ezt az...

Hogy dolgozzam fel ezt az egészet? Már nagyon nehezen bírom.

Figyelt kérdés

másnak amikor mesélem annyira könnyen veszik és nem értik miért idegeskedek, de engem már kikészít...


Szóval: 23 éves vagyok, egyetemista, kövi félév lesz a szakmai gyak uccsó félévem.


Volt egy műtétem 2 éve. Muszáj volt megcsinálni, de nem néztem eléggé utána, hogy ingyenes is lehetett volna, így 1,5 millió lett...felvettem azóta 3 diákhitelt, kb 250et anyum is kifizetett, még van hátra 500ezer.


Kapok tanulmányi, szociális ösztöndíjat és dolgozom is, de a suli mellett max 20-30 ezer amit összetudok szedni. És még így is kell kérnem otthonról.


Annyira lelkiismeretfurdalásom van. Ma lebetegedtem, de nagyon úgyhogy le kellett mondanom a mai és a holnapi műszakomat is. Annyira rosszul érintett ez, hogy teljesen kikészültem és azóta sírok. Annyira megterhelő és annyira labilis lettem ebben a 2 évben, hogy ennyi tartozásom van és hogy még mindig rászorulok anyumék segítségére. Nem szeretném őket terhelni, annyit segítettek már...Most pl mikor lemondtam a melót, előszedtem a kaját amit lent vettem a büfébe, hogy eszek, de az első falat előtt elkezdtem sírni és nem is ettem egy falatot sem...nem tudom...úgy érzem, hogy nem érdemlem meg vagy nem tudom. Nagyon durva lelkiismeretfurdalásom van, amiért lemondtam. Csomószor kihagyok órákat, nem tudok eleget tanulni, aludni, teljesen kikészített ez az életvitel, de ha abbahagyom, nem dolglzok annyit, akkor meg ez van, hogy még rosszabbul érzem magam miatta.


2015. okt. 21. 12:57
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

13:29. Mint írtam egyáltalán nem amiatt vagyok így, mert diákhitelt kellett felvennem. Nem magamat sajnálom, hogy tartozásom van, hanem, hogy anyuméknak akiknek így is sok hitelük van még nekik is 750 ezerrel be kell segíteniük. És mikor veszek magamnak vmit vagy lemondok munkát, akkor lelkiismeretfurdalásom van, hogy annyi mínuszban vagyok.

Előzőnek nagyon köszönöm, én is ilyenekre gondolok, amikor ennyire kiakadok, de sajnos következő alkalommal ismét kiakadok ha valami nem úgy sül el ahogy tervezem. Sosem voltam ilyen, csak ebben az elmúlt két évben...:/

2015. okt. 21. 13:35
 12/30 A kérdező kommentje:
De egyébként utolsó neked is köszönöm, mert gondolom nem rossz szándékból írtad, a diákhitelt csak azért írtam le, hogy tehát nem mindent anyuméknak kell kifizetniük, de a felét sajnos igen...
2015. okt. 21. 13:36
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Off: "Szóval: 23 éves vagyok, egyetemista, kövi félév lesz a szakmai gyak uccsó félévem." Ez a pongyola mondat eléggé kiakasztott.


On: sokaknak van sok gondja. Én 40, terhes, a férjem 45, albérlet, összesen 180 ezer Ft félretett pénz. Remény sincs saját lakásra belátható időn belül. Engem is zavar, de örülök annak, amim van, pl. a család, aminél jobbat nem kívánhatnék.


Szóval nyugodj meg, fogadd el a segítséget, bőven segíthetsz még te is nekik.

2015. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
igen, csak engem roppantul zavar hogy én okozok gondot a saját szüleimnek még 23 évesen is. A fogalmazásért bocsi, nem vagyok túl jó lelkiállapotban, csak gyorsan kiakartam írni magamból, ezért a sok rövidítés, ami közben nem is tűnt fel.
2015. okt. 21. 14:00
 15/30 anonim ***** válasza:
90%
szerintem örülj, hogy megműtöttek, annak is, hogy sikerült, van ki segit neked :) , próbálj Istenhez fordulni keresd őt és rádtalál nefélj segiteni fog átvészelni ezt az egész időszakot :)
2015. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

én ismerek olyat aki arra vette fel a diákhitelt,hogy ruhákat vegyen magának és elbulizza.aztán kibukott az egyetemről és a szülők fizették vissza neki a diákhitelt. na ez tényleg elég gáz.

de te legalább az egészséged érdekében vetted fel,nem elbuliztad. persze ez elég ciki,hogy kiderült ingyen is meg lehetett volna csinálni..de már mindegy ne görcsölj ennyit rajta..

elkezdesz majd rendesen dolgozni,akkor pár hónap alatt visszafizeted a hitelt. utána ha még mindig mar a lelkiismeret, akkor azt a 250 ezret visszaadod anyukádéknak.

2015. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
9%
Ne haragudj, de én még mindig nem értem, hogy miért nem opció az, hogy te szépen a törlesztőket fizetve visszafizetgeted a diákhitelt, akkor nem kellene, hogy rossz érzéseid legyenek, meg anyudéknak is könnyebb. Nekem is van diákhitelem, a szüleimnek ehhez semmi köze, vissza fogom fizetni. Egy kicsit úgy érzem, hogy te már nagyon belelovalltad magad ebbe a helyzetbe, és egyáltalán nem látsz tisztán. Elvégzed a sulit, közben próbálsz félre tenni valamennyit, utána elmész valahová dolgozni (ha súlyos a helyzet, akkor ugye akárhová egyelőre), és utána meg elkezdesz törleszteni, ahogyan mindenki ilyen szituban.
2015. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Nem értesz. A diákhitelt visszafogom fizetni, ezen nem aggódok. Amint végzek a sulival és lesz állásom elkezdem törleszteni. Ez 750 ezer forint. De a műtét fogszabályzással együtt 1,5 millió, így a másik felét, a másik 750 ezret anyuméknak kellett/kell kifizetniük. Engem ez aggaszt, hogy rájuk ekkora plusz anyagi terhet róttam, még ha akaratomon kívül is, és ezért van lelkiismeretfurdalásom, ha vásárolok vagy ha lemondok munkát, mert nem elég hogy ők a műtétem felét kifizetik még a mindennapjaimra is kérek. Illetve ha van olyan hónap hogy még plusz pénzem is marad, akkor azt én elküldöm a dokinak, hogy annyival is kevesebbet kelljen anyuméknak fizetni. Így ahol lehet spórolok, és amennyit tudok dolgozok.
2015. okt. 21. 16:21
 19/30 anonim ***** válasza:

Édes istenem, vihara biliben. Jól tudod, hogy 2 műszak nem váltja meg se a világot, se a te életedet, bőven lesz időd suli után dolgozni és visszatörleszteni.

Fölöslegesen csinálsz mártírt magadból, jobban érzed magad tőle vagy mi? Ami történt, megtörtént, ha pörögni akarsz rajta, akkorcsináld, csak jobban megbetegít a tömény önsajnálat.

2015. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
tényleg ennyire nehéz megérteni, hogy nem magamat sajnálom, hanem a szüleimet? és nem azért kattogok rajta hogy mi lesz velem meg hogy hogy tudom visszafizetni a diákhitelemet, hanem azon, hogy szüleimnek tudom, hogy mennyire megterhelő ez a 750ezer ft és sajnálom őket hogy pl miattam fele annyi fát tudnak venni télre fűteni vagy kevesebb kaját? ez nem önsajnálat basszus...lelkiismeret furdalásom van, hiába hoyg muszáj volt megműteni, de jobban utánanézhettem volna, és nem rögtön elhinni az orvosnak, hogy ezt senki nem támogatja? tudom, felesleges utólag kattgni rajta, de annyira sokan nem is értitek meg a lényeget.
2015. okt. 21. 21:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!