Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel ezt az...

Hogy dolgozzam fel ezt az egészet? Már nagyon nehezen bírom.

Figyelt kérdés

másnak amikor mesélem annyira könnyen veszik és nem értik miért idegeskedek, de engem már kikészít...


Szóval: 23 éves vagyok, egyetemista, kövi félév lesz a szakmai gyak uccsó félévem.


Volt egy műtétem 2 éve. Muszáj volt megcsinálni, de nem néztem eléggé utána, hogy ingyenes is lehetett volna, így 1,5 millió lett...felvettem azóta 3 diákhitelt, kb 250et anyum is kifizetett, még van hátra 500ezer.


Kapok tanulmányi, szociális ösztöndíjat és dolgozom is, de a suli mellett max 20-30 ezer amit összetudok szedni. És még így is kell kérnem otthonról.


Annyira lelkiismeretfurdalásom van. Ma lebetegedtem, de nagyon úgyhogy le kellett mondanom a mai és a holnapi műszakomat is. Annyira rosszul érintett ez, hogy teljesen kikészültem és azóta sírok. Annyira megterhelő és annyira labilis lettem ebben a 2 évben, hogy ennyi tartozásom van és hogy még mindig rászorulok anyumék segítségére. Nem szeretném őket terhelni, annyit segítettek már...Most pl mikor lemondtam a melót, előszedtem a kaját amit lent vettem a büfébe, hogy eszek, de az első falat előtt elkezdtem sírni és nem is ettem egy falatot sem...nem tudom...úgy érzem, hogy nem érdemlem meg vagy nem tudom. Nagyon durva lelkiismeretfurdalásom van, amiért lemondtam. Csomószor kihagyok órákat, nem tudok eleget tanulni, aludni, teljesen kikészített ez az életvitel, de ha abbahagyom, nem dolglzok annyit, akkor meg ez van, hogy még rosszabbul érzem magam miatta.


2015. okt. 21. 12:57
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
bármire költök lelkiismeretfurdalásom van, mert anuyméknak is nehéz és ezt a maradék 500at valszeg ők fogják kifizetni, mert én maximum eltartani tudom magam itt , de azt is olyan áron, hogy reggel elmegyek itthonról 7kor és este 8ra érek vissza mert ugye suli+meló...és sokszor nem jövök ki így sem a pénzemből.
2015. okt. 21. 13:01
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

Ami megtörtént, az megtörtént, nem tudsz rajta változtatni. Ne a múltban élj!!!! Az egyedüli, ami figyelmeztessen a múltra, az a meggondolatlanságod legyen. Máskor sokkal, de sokkal körültekintőbben járj el minden téren, ez a lecke számodra belőle.

És hagyd abba az önostorozást, nem vezet sehová. Dolgozz, tanulj, egyszer majd letelik a hitel és fellélegezhetsz. Tanulj az esetből, de ne halj bele, nem éri meg. Törődj mindig a mával, mert abból lesz az élhető jövő.

2015. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Kései Sirató ***** válasza:
4%
MIlyen műtéted volt, plasztikai?
2015. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
állkapocs műtétem, de nem plasztikai, ha nem csinálták volna meg elvileg 40-50 éves koromban rágni sem tudnék.
2015. okt. 21. 13:06
 5/30 anonim ***** válasza:

A megoldás:


Koncentrálj a tanulásra,majd diploma után irány külföld!

Jó szakmával és spórolással pár hónap és kifizeted a tartozást.

2015. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%
már miért kéne a szuleidnek vissza perkàlni a te diák hiteledet? ennek az a lényege, hogy diploma után is raersz vissza fizetni.. azert csak konnyebb lenne diplomás munkaval, teljes munka időben vissza fizetni, mint hogy most itt egyetem mellett túl vállalod magad diák melóval
2015. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
nem nekik kell visszafizetni! azt visszafogom, amiatt nem aggódok. amiatt érzem rosszul magam, hogy 250et kifizettek már és van még hátra 500e amit februárig kell. Tudtuk előre úgyh spóroltak ők is, de ugye most már ezt az 500at nem tudom kifizetni diákhitelből mert az ehavit már befizettem.
2015. okt. 21. 13:16
 8/30 A kérdező kommentje:
vagyis a félévit. úgyhogy nekem ne lesz több pénzem februárig csak amit keresek amiből fent tudom tartani magam úgyahogy.
2015. okt. 21. 13:17
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez van, pont ilyen esetekben kell h segítsen egymásnak a család. Most anyukádék segítenek aztán lehet 10 v múlva meg te fogsz nekik bármilyen anyagi támogatást adni (bár remélem nem történik meg, de akár egy pár hónapos munkanélküliség esetén is lehet te fogod őket támogatni amíg talpra nem állnak.)

Nekem is volt egy betegségem, szüleim össze spórolt pénze elment rá és szóba jött egy fizetős műtét is (végül nem lettek olyanok az eredményeim h meg lehetett volna csinálni) és azt mondták,h az egészség a legfontosabb, ha kell hitelt is felvettek volna rá és sosem kértek vissza egy fillért sem, én is egyetemista voltam.

Így hogy megteremtették a nyugodt körülményeket, szépen lediplomázta, jól keresek, spórolok, hamarosan meglesz a saját lakás mire szüleim nyugdíjasok lesznek. Akkor pedig a jó fizumból majd tudom én támogatni őket, ha nem kell lakásra félretenni már.

Szóval gondolkodj ilyen távlati dolgokban, most úgyse tudsz mit tenni.

2015. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
64%
Ne haragudj, tudom, hogy te ezt most máshogyan látod, de a helyzeted korántsem olyan elkeserítő, mint ahogyan azt te látod. 500 ezer forint diákhitel még nem a világ vége ám... Emberek millióinak van 10-20 millió forint "rendes" hitelük, akár munkanélkül is... Ha azt mondanád, hogy van négy gyereked, meg 10 millió svájci frank hiteled, és félsz, hogy nem tudod kifizetni, akkor azt mondom, rendben, én is eléggé be lennék sz...va. De 500 ezer diákhitel, aminek a törlesztője mindig alacsony marad, és négy hónappal a tanulmányaid befejezése után kell elkezdeni fizetni a minimálbérhez viszonyítva, és utána se lesznek százezres törlesztőid, attól ne essél már ilyen depresszióba. Elvégzed a sulit, elkezdesz rendes helyen dolgozni (ha kell akkor megteremted magadnak, hogy rendes helyen rendes fizetésért dolgozz!), spórolsz, és pici segítséggel fél év alatt ki van fizetve... úgyhogy egyél valamit, és tájékozódj mielőtt sírdogálni kezdesz.
2015. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!