Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én dolgozzam apám helyett?

Én dolgozzam apám helyett?

Figyelt kérdés
18 vagyok, kozepsuliba jarok. Apam nem dolgozik mert, hogy minek, anyam mindennap nekem esik, hogy eltartatom magam, az a baja, hogy kerek tole penzt berletre, pedig semmi luxusra nem koltom. En vagyok itthon kinevezve a halatlan kurvnak, mert en csak elviszem a penzt. Nem tudok veluk ertelmesen beszelgetni mert egybol kiabalnak, fenyegetnek es ronda szavakat mondanak. Ti mit csinalnatok?
2014. nov. 9. 13:59
 1/4 anonim válasza:
A szüleid nem fognak megváltozni :/ Maximum leülsz velük beszélgetni, és ha végképp nem tudnak értelmesen társalogni, akkor hagyd...Ez csak az Ő véleményük, te tudod hogy ez nem így van, próbálj meg nem rájuk figyelni amikor csúnyán beszélnek / szitkozódnak.
2014. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak annyit kérdeznék a helyedben a szüleidtől, hogy akkor minek vállaltak gyereket... az eszem megáll, jóhogynem már gyerekkorodtól dolgozni kellene, hogy beszállja a rezsibe, ,meg bérletet vehess magadnak!
2014. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 18 évesen már nem vagy gyerek. Bár még tanulsz és elsődleges feladatod a jövőd előkészítése, ilyen korban azért már illik beszállni a családi kasszába. Pláne akkor ha látod, hogy anyagi nehézségei vannak a szüleidnek. Nyilván az lenne a legjobb ha apukád is elhelyezkedne dolgozni, de sajnos számonkérni őt nincs jogod. Tehát vagy elfogadod az ő álláspontjukat, keresel valami diákmunkát és beszállsz valamennyivel a költségekbe (állod a saját kiadásaidat), vagy pedig elköltözöl. Ez utóbbi sokkal nehezebb út lenne, én az első megoldást javasolom.
2014. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen hülye világ ez hogy a középiskolás gyereknek már "illik" beszállni a rezsibe,az apja meg otthon veri a f.át? Csak közlöm hogy kötelesek eltartani a gyereket míg szakmát szerez, még fősulisként is ha az szükséges a munkába állásához -lásd rokontartás. Kérdező közöld a szüleiddel hogy a családi pótlékot rád kapják sőt ha anyád dolgozik adókedvezményt is tehát nem ők tartanak el. De azt hiszem nagykorúként nyithatsz számlát és kérd oda a cspt.Ha meg továbbtanulsz költözz el.
2014. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!