Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem nagyon birom mar tovabb....

Nem nagyon birom mar tovabb. Valjak el?

Figyelt kérdés
Ferjemmel 9 eve ismerjuk egymast, 2 eve vagyunk hazasok. Van egy 6 honapos kismanonk. Allandoan veszekszunk, a multkor pofon is vagott, eloszor a 9 ev alatt...Ki vagyok teljesen keszulve, mar nem tudok hozza ugy viszonyulni mint azok elott. En is idegesebb vagyok, mint azokelott, es mar nem vagyok ugyanaz, de konyorgom anya vagyok! El tudnam tartani magunkat egyedul is, ettol nem tartok, csak egyszeruen szeretem meg a ferjem es nem akarom csonka csaladban nevelni a gyerekemet. Hiaba beszelgetunk, a vege mindig az hogy neki van igaza, en vagyok a hisztis pxxxa es a beszelgetesbol veszekedes van minden alkalommal. Sehova sem jarunk el, en mindig itthon a gyerekkel, jo kiviszem setalni, de mivel kulfoldon elunk, minden ismerosom dolgozik, ezert allandoan egyedul...ezt sem erti. Nagyon nehez vele beszelgetni, de meg szeretnem menteni a hazzasagomat. Paromnak nehez gyerekkora volt, ugy gondoltam hogy majd a hazassag mindent rendbe hoz, jo is volt, egyaltalan nem veszekedtunk amig terhes voltam, bar egyszer majdnem kezet emelt ram...aztan becsuszott a baba, ot en mar regota akartam...csak ilyen apaval.Tudom elrontottam, igen talan en vagyok a hibas, de ez mart mindegy. Most a gyerekem a legfontosabb! Mi jobb, veszekedve egyutt maradni, vagy elvalni, marmint a picinek?Mit tegyek?
2010. márc. 16. 12:25
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Mégis miért volt addig minden jó amíg nem lett gyerek? Egyrészt azt mondott becsúszott és te nagyon akartad. Ezek szerint ő nem? Nincs jogod ráerőltetni ha véletlen volt és nem felelőtlenség! Aztán terhes lettél, megszületett a gyerek, minden körülötte forgott, ideges lettél hisztis a hormonoktól, a gyerek sírt éjszaka stb. Én csak erre tudok gondolni, ha eddig minden jó volt! És akkor viszont neked kéne elgondolkodni hogy nem mellőzöd-e a férjed a gyerek miatt, nem csinálsz-e a bolhából is elefántot, nem amortizálódtál-e le babaszolgálóvá stb...
2010. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, ha eltudnád felejteni és eltudnád tartani magatokat, a Gyermekednek sokkal jobb, ha külön vagytok, mint kikészüljön a veszekedésektől és érzi a Te lelki váltságodat is!!!

Kitartást: Anita

2010. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Eloszor is nagyon szepen koszonom a rengeteg valaszt, el sem tudjatok hinni, mennyit jelent ez most nekem!

Nem szeretnek rogton a birosagra rohanni, mert ugy erzem meg lehet meg ezt menteni, ha nem igy lenne fol sem tettem volna ezt a kerdest.

Kerdeztetek, hogy mennyire volt komoly a pofon. Nem lett belole monokli, nem verzett az orrom, inkabb a lelkem serult, utoljara apukamtol kaptam mikor kamaszkoromban keson mentem haza, es ezt a paromtol igazan nem vartam!

A veszekedes oka igazan banalis volt. Egyutt szoktuk furdetni a picit, vagyis egyutt kezdjuk, aztan en lejovok kajcsit kesziteni neki. Valami miatt osszekaptunk es en rogton mar a furcsi elejen leszaladtam. Elfelejtettem vizet folrakni forrni, ezert tobb ideig tartott mig elkeszetettem a vacsijat, es szegenykem elkezdett sirni. Erre a ferjem azt mondta, hogy ez az en hibam, es hogy gondolkodjam el magamon, kulonben oda bxsz egyet. En erre azt mondtam oke akkor rajta, es akkor elcsattant a pofon. Ennyi.

2010. márc. 16. 22:02
 24/37 A kérdező kommentje:
Kedves utolso elotti! Nem hinnem, hogy melloznem a ferjem, a babank is egy nagyon edes kis mano, ejjel jol alszik, szoval lehet a hormonjaimmal gond, de akkoris a ferjemtol inkabb megertest varok, mint pofont es lehurrogast. Mar beszeltunk errol, akkor azt mondta hogy tobbet fogunk eljarni, kozosen...mint egy igazi csalad, hiszen az vagyunk, nem..gondolod lett belole valami? Tenyleg szeretnem megmenteni ezt a kapcsolatot, csak nem tudom el lehet-e ilyesmit felejteni...valami nagyon megvaltozott bennem. Ami manot illeti a parom is akarta, csak valahogy nem beszeltunk rola, vagyis hagytunk minden az anyatermeszetre. Amikor megtudtuk babank lesz mind a ketten nagyon orultunk!
2010. márc. 16. 22:06
 25/37 anonim ***** válasza:
59%

Én vagyok az aki a pofonról kérdezett.

És ebben a megvilágításban számomra még annyira sem tűnik "brutálisnak".

Szerintem felejtsd el és lépj tovább rajta. Biztosan te is okoztál már "lelki sérülést" a férjednek, ez egészen biztos, mert a nők nagy művészei az érzelmi zsarolásnak.

Szerintem arányaiban nézve egy nő sokkal többet bántja a férfit, mint fordítva. Maximum neki fel se tűnik, hiszen a "terve" része.. és ugye a cél szentesíti az eszközt.

Mármint persze, hogy nem! De ezt sokszor nem vesszük észre.


A másik, az eljárás:

Ez nehéz ügy. Mi is küzdünk vele. Nehéz magunkat rávenni. Én is mindig nyafogok miatta, de aztán mikor ő menne én vagyok fáradt.

Szóval ez is kettőn áll.

De mondok egy két példát:

- El lehet menni például kettesben (gyalog) a boltba, bevásárolni. Az utcán foghatjátok egymás kezét és élvezhetitek a tavaszi napsütést. Ez is egyfajta együttlét.

- Este mikor a kicsi elaludt, le lehet menni egy 20 percre sétálni a csillagos ég alá. 20 perc alatt semmi nem történhet a kicsivel, aludni fog mint a tej, ti viszont kicsit leeresztetek. A friss levegő, kettesben csodákra képes.

- Aztán ne csak a gyereket fürdessétek együtt, hanem ti magatok is fürödjetek/zuhanyozzatok együtt. Ehhez sem kell extrém erőfeszítés.

- Ha moziba nem is tudok elmenni, töltsetek le (vagy vegyetek ki dvd-n) valami jó filmet, olyat ami mindkettőtöknek tetszik, kucózzatok be a TV/monitor elé egy tál finomsággal és bújjatok össze. Fogjátok a film közben egymás kezét és beszéljétek meg az élményeket.

- Ha odafigyeltek az egészségetekre, akkor pl a sport talán fontos az életetekben. Menjetek el uszodába és vigyétek a kicsit is, miután lebeszéltetek egy baba-úszás oktatást. Amíg ő elúszkál, ti menjetek be a wellnessrészbe és eresszetek le együtt.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Tudom, hogy nem egyszerű, de vannak aprócska trükkök, amik olcsók, nem vesznek igénybe sok időt és energiát, de kicsit megfűszerezik a szürke mindennapokat.

2010. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszt kedves utolso! Ugy erzem adnom kell meg ennek egy eselyt, es most mar mindent meg fogok tenni azert hogy jobb legyen. De kozoltem, ez volt az utolso eset, meg egy ilyen es megyek manoval egyutt.
2010. márc. 17. 09:53
 27/37 anonim ***** válasza:
76%

Nem adott rossz ötleteket az utolsó kommentelő, de azért azt nagyon durvának találnám, ha ott hagynátok akár csak 20 percre is egy 10 hónapos babát egyedül egy lakásban! Még véletlenül sem ajánlanám ezt senkinek sem, volt már ilyenből tragédia :(.

Nekem 3,5 éves a kislányom, de még soha nem maradt egyedül a lakásban, még 5 percre sem! Viszont olyan is volt már, hogy letettem aludni este, és picit később sírva hívott be, mert elkezdett hányni, amire előtte semmi jel nem utalt. Vajon mi történne egy ilyen helyzetben, ha a szülők éppen lent sétálgatnak a parkban vagy bárhol máshol??! Bele sem szeretnék gondolni inkább...

2010. márc. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ezen a részen nekem is fennakadt a szemem...

Én is sokszor vagyok úgy, hogy gyerek alszik, de 2 percre el kellene szaladni. Nem merem otthagyni, mert tuti ilyenkor történik tragédia. Én arra szoktam gondolni, hogy ha zárlat miatt tűz üt ki, akkor 5 perc alatt rommá ég minden, benn a gyerekkel. Sose bocsátanám meg magamnak, úgyhogy megoldom a dolgot máshogy. Nálam 4 elmúlt már a nagyobb gyerek, sose maradt egyedül.

2010. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
61%
Hát döbbenten olvastam. Basszus ez a pofon nem az volt, hogy egy rossz pillanatban véletlen eldurrant az agya (bár az se igazán megbocsátható), hanem TUDATOS, KISZÁMÍTOTT LECKÉZTETÉS, melyet csúnya verbális fenyegetés előzött meg. "Mingyár odabas.zok egyet" - hát én akár életem szerelmét is elhagynám a puszta beszédmód miatt. Ez minden, csak nem "BANÁLIS" - fenyegetett, majd meg is ütött. Nem hirtelen indulatból, hanem nevelő szándékkal és HATALOMDEMONSTRÁCIÓBÓL - mint amikor a kutyát megveri a gazdája, ha az rosszul viselkedik.
2010. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Jó elismerem, a gyereket otthagyni egyedül tanácsom talán nem volt korrekt. De mivel nincs gyerekem, nem tudtam, hogy ez ekkora kétségbeesést okoz az anyáknak.

Ugyanakkor meg természetesen nem kell szószerint venni a tanácsaimat, most kezdtem volna kifejteni, hogy akkor 1 héttel előtte megbeszéled anyukáddal, hogy majd átjön 20 percre vigyázni a kicsire, amíg ti sétáltok egyet? :))

Gyerekek... most komolyan.


Én csak útmutatást adtam, mit hogy lehetne... a gyereknevelés/vigyázás már mindenkinek az egyéni felelőssége.


Remélem nem emiatt húztátok le az értékelésem.

2010. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!