Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem nagyon birom mar tovabb....

Nem nagyon birom mar tovabb. Valjak el?

Figyelt kérdés
Ferjemmel 9 eve ismerjuk egymast, 2 eve vagyunk hazasok. Van egy 6 honapos kismanonk. Allandoan veszekszunk, a multkor pofon is vagott, eloszor a 9 ev alatt...Ki vagyok teljesen keszulve, mar nem tudok hozza ugy viszonyulni mint azok elott. En is idegesebb vagyok, mint azokelott, es mar nem vagyok ugyanaz, de konyorgom anya vagyok! El tudnam tartani magunkat egyedul is, ettol nem tartok, csak egyszeruen szeretem meg a ferjem es nem akarom csonka csaladban nevelni a gyerekemet. Hiaba beszelgetunk, a vege mindig az hogy neki van igaza, en vagyok a hisztis pxxxa es a beszelgetesbol veszekedes van minden alkalommal. Sehova sem jarunk el, en mindig itthon a gyerekkel, jo kiviszem setalni, de mivel kulfoldon elunk, minden ismerosom dolgozik, ezert allandoan egyedul...ezt sem erti. Nagyon nehez vele beszelgetni, de meg szeretnem menteni a hazzasagomat. Paromnak nehez gyerekkora volt, ugy gondoltam hogy majd a hazassag mindent rendbe hoz, jo is volt, egyaltalan nem veszekedtunk amig terhes voltam, bar egyszer majdnem kezet emelt ram...aztan becsuszott a baba, ot en mar regota akartam...csak ilyen apaval.Tudom elrontottam, igen talan en vagyok a hibas, de ez mart mindegy. Most a gyerekem a legfontosabb! Mi jobb, veszekedve egyutt maradni, vagy elvalni, marmint a picinek?Mit tegyek?
2010. márc. 16. 12:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
53%
Na ez szép, hamár meg is ütött!Sőt ha neki nehéz gyerekkora volt, akkor most kiélvezhetné magát a jóban, hogy van gyermeke, és érte élni, vagyis a csáládért! Min veszekedtek?
2010. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy nem köntörfalazok, de én rögtön a pofon után otthagytam volna a francba, pláne, hogy egyedül is képes lennél eltartani a gyermekedet.

Szerinted a gyereknek jó az, hogy folyamatosan veszekedtek, az anyukája feszült, ráadásul az első pofon úgysem az utolsó, mi lesz, ha a szeme láttára ver majd meg a férjed?

Ezekbe gondolj bele. Én ugyanilyen apa mellett nőttem fel, könyörögtünk anyunak, hogy váljon el. Már külön élek, de ők a mai napig házasok. Iszonyatos ez a légkör egy gyereknek. És nem tudom megbocsátani az anyukámnak - bár nagyon szeretem őt -, hogy kitett ennek minket, a gyermekeit, holott könyörögve kértük, hogy változtasson.

Inkább legyen hétvégi apuka, és akkor a gyerekre koncentráljon.

Ne haragudj, hogy így írom le a véleményem, de kinyílik a bicska a zsebemben, ha ilyet hallok, és nem értem, miért tűrnek a nők. Én is férjnél vagyok 9 éve, de ha egyszer is rám emelné a kezét, abban a pillanatban mehetne, amerre lát.

Ez a véleményem.

2010. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg a gyerek szempontja érdekel és tényleg állandóan veszekedtek és semmi esély a változásra, nincs bennetek erre hajlandóság, akkor el kell válni.


Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy sok ilyen kérdést olvasok, ha válás a téma, tuti hogy kiderül, hogy van egy 6-10 hónapos baba. Nem igazán értelek titeket, nem tudom elképzelni, hogy ezek a férfiak mind most változtak meg gyökeresen... Vagy nem kell ilyen pasinak szülni, vagy eddig is ilyen volt, akkor tudtad, mibe mész bele, nem? De mindegy is, ez csak egy kis monológ volt, ne törődj vele... Csak a gyereket sajnálom.

2010. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Mi mar szinte mindenen osszekapunk! Semmi nem jo amit csinalok, mindenbe talal valami negativat. Okes, en sem vagyok tokeletes, de azert nem kene mindenert lehurrogni, aztan 10 perc mulva mintha semmi sem tortent volna...reszerol persze. Kedves masodik!Igazad van, hidd el en is mindig ezt mondtam hogy csak egyszer emeljen kezet ram, aztan megtortent...nem ertem magam. Nem igy vagtam en bele ebbe a hazassagba. Hidd el nagyon nehez, es anyukadat is MOST mar ertem. Nagyon nehez csak ugy hipp-hopp elvalni. Foleg attol felek, hogy majd evek mulva a gyerekem azt vagja a fejemhez hogy elszakitottam az apukajatol! Mert ugye nem fogja latni milyen volt...es persze senki sem tudja, a kornyezetunkben mindenki azt hiszi hatalmas a lamour. Hazugsag az eletem.
2010. márc. 16. 12:39
 5/37 A kérdező kommentje:
12.37-es! Teljesen igazad van!!! :-(
2010. márc. 16. 12:42
 6/37 anonim ***** válasza:
76%

Nálam mgbocsájthatatlan, ha kezet emelne rám a férjem. Ez a leggyávább tett egy férfitól. Válóok. A sok veszekedés miatt se lenne túl sok értelme együttmaradni. Mi a férjemmel már 2 éve nyúzzuk egymást, változatlan, sajnos nem működünk együtt, csak ezt ő nem tudja elfogadni, pedig könnyebb lenne, már csak a kicsi miatt is.

Aki pedig azt írta, hogy miért szültünk olyannak, aki nem érdemelte meg és már akkor is ilyen volt a férfi, mikor hozzámentünk.... Nagy tévedés, aranyom. Az én férjem akkor lett nem normális, mikor már 5 hónapos terhes voltam. Akkor kezdett el csalni és megalázni mások előtt. Előtte kedves volt, figyelmes, 8 évig, majd kifordult önmagából, de ha megütött volna egyszer is, már hátsón billentettem volna, az biztos.

Mi is a válás szélén állunk, csak nálunk probléma, hogy én egyedül nehezen tudnám nevelni a kicsit, még munkát se találok, így nehéz külön boldogulni. De amint rendeződik az anyagi hátterem, már nem gondolkozok tovább azon, hogy váljak, vagy ne váljak.

Tehát az én válaszom, ha már tetlegességig fajulnak a dolgok, ott már nincs miről beszélgetni, erre nincs magyarázat és megbocsájtás.

2010. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem vagyok az aranyod.

Másrészt nem kell hozzám beszélned, elég, ha a kérdésre válaszolsz. Úgy gondolom, kultúrált hangnemben írtam.

És értelek én téged, de hogy ENNYI férfi mind kifordul magából? És ennek SEMMI jele nem volt előtte??? Nem tudom elképzelni... Ez a nagyon sokadik ilyen jellegű kérdés ugyanis és csakis ezért elmélkedtem hangosan.

2010. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
12:44 vagyok. Olvastalak. Én a helyedben nem várnám meg, hogy a gyerek is kapjon egyszer kétszer apukától. Ha te kapsz, előbb utóbb a kicsi is, csak érje el a másfél 2 éves dacos időszakot és kezdődjön a hiszis korszak. Ha hozzád nincs türelme és inkább lekever egyett, ha ellenkezel, akkor a gyereknek is jutni fog az apapi szigorból. Szerintem a gyereketek majd később megköszöni, hogy elhagytad és Te nevelted szeretetben, törődésben, nyugodtan és boldogan. Nem pedig apával együtt és néha csattan a pofon. Hidd el, előbb utóbb a kicsi is kapna! Tehát ha attól félsz, hogy majd szemrehányást kapsz, szerintem nem fogsz, aki egyszer üt, többször is fog.
2010. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy csak nekem volt "pozitív" példám ilyen szempontból, de én a szüleimnél azt láttam, hogy ott is sok volt a probléma kiskoromban. Főleg anyagi és egyéb stresszhelyzetek. Ott is előfordult tettlegesség.

De ők együtt maradtak és rendeződtek a dolgaik.

Apukám nagyon jó apa és anyukám nagyon jó anya.

De ők sem tökéletesek, ahogy senki sem.


Szerintem egy szülés után mindig nehéz. Megváltozik a szereposztás. A feleségnél a férj helyére lép a gyermek. A férj úgy érzi elhanyagolják, és hogy a gyerek kitúrja a helyéről. Gondolom ritkább a szex, ez is egy feszültségforrás.

Szerintem érthető a férfi viselkedése, még akkor is, ha a kivitelezés nem helyes.


Szerintem időt kell adni a dolgoknak, hogy rendeződjenek.

És a válás legyen az utolsó utáni lehetőség, a dolgok helyretételében... mivel az eskü úgy szólt: "jóban rosszban együtt örökké" ... tehát most eljött a rossz, tessék kitartani. Mindkét félnek, és megbeszélni ezt ilyen szemmel.

2010. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
51%
Igazad van, csak nem az első ilyet olvasom, hogy hülyének nézik a nőket, miért ment hozzá és már nem előszőr kapok én is ilyen választ egy kérdésemre, lehet kicsit támadtam, ne haragudj. Jogos az okfejtésed, csak nem minden esetben. Sajnálom a hasolnó helyzetű nöket, mert borzalom így az élet, lassú leépülés és nem tudsz kitörni, bármennyire is szeretnél, csak sodródsz az árral és üvöltenél, de nincs kiút, még nincs.
2010. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!