Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz ha nem tudok főzni?

Nagyon gáz ha nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
18 éves leszek jövő hónapban, és nem tudok főzni. sütni tudok, szeretek is, de a főzés valahogy még nem megy. 1-2 alap kaját meg tudok csinálni, de mást nem nagyon. A barátommal élek együtt, ő tud főzni, szeret is, de valahogy gáznak érzem hogy inkább ő főz mint én. És így, hogy nem én főzök, így olyan érzésem van, mintha semmit nem csinálnék itthon, pedig takarítok, mosok, sütök, de főzni nem :/. szerintetek is gáz egy kicsit?
2015. aug. 26. 09:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
46%
26, én 29 éves vagyok, egy békés megyei kisvárosban voltam általános iskolás...akkor volt, meg még évekig
2015. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk a technika teremben voltak tűzhelyek, ijesztgettek, hogy tanulnunk kell majd. (De az egész osztálynak, nem csak a lányoknak. Anyám biztos kiakadt volna, ha nemek szerint szétszednek.)


Szerintem a főzés nem egyszerű. Én pl. egészségesen próbálgatok, és mivel alapból nem tudtam, hogy pl. mi a rántás, nem tudtam máshogy megoldani. Így lemondtam róla, mert nem fogok olajos lisztet enni, viszont akkora tudományom sincs, hogy tudjam, mivel kellene helyettesíteni.


Aki azt mondja, a főzés csak olvasás, annak a főztje is olyan lehet.


A másik az, hogy számomra qrva unalmas dolog főzni. Unalmas, érdektelen, időpazarlás. Ha nem érdekel, minek tanuljam meg? Nem nézem le a főzést, sőt, csak egyszerűen teljesen hidegen hagy.


És még egy dolog: ha egy pasi tette volna fel a kérdést, akkor írtatok volna neki olyat, hogy nem árt neki is megtanulni, vagy hogy álljon ott a nője mellett, és lessen el dolgokat? Engem gyerekkorom óta azzal fenyegettek az öreg vidéki rokonok, hogy senki nem fog elvenni, ha nem tanulok meg főzni. Ez annyira depresszív gondolat, hogy egy másik felnőtt csak azért tudna szeretni, mert ellátom.


Az egyik nemnek megcsinálnia kell szeretni a kaját, a másiknak megenni. Ez akkora balfaasszság. És ha én szeretek jókat enni, de főzni nem? Máris bűn, mert puncim van. De ha fütyim lenne, könnyes szemmel etetnének, hogy engem így lehet megfogni.

2015. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
80%

Abszolút nem gáz...

Le vagyok döbbenve a válaszokon!!!!!

Most komolyan, ha így szólna kérdés:

"18 éves srác vagyok, nem tudok főzni, de együtt élek a barátnőmmel. Gáz, hogy nem tudok főzni?"


Kíváncsi lennék a válaszokra!


Kérdező, örülj, hogy a barátod főz! Legalább igazságos a munkamegosztás a háztartásban. Ő főz, te takarítasz. Nem is lehetne ideálisabb!!!

Fogadd meg a tanácsomat, hagyd, hagy főzzön a barátod! (mondom ezt úgy, hogy nálunk csak én főzök, a 40 éves férjem egy teát nem tud megcsinálni. Szokta is mondani, hogy éhen halna nélkülem)


30/N

2015. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerű! Főzzetek együtt, közben kérdezed a barátodat, higy mit és mennyit rakott ebbe és ebbe a kajába, stb. Aztán majd bele tanulsz :)
2015. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
81%

Olvastam egy hasonló kérdést, a kérdező (nő) azt kérdezte, hogy ha ő nem akar és nem tud főzni, akkor a pasi átvállalná-e, ha mellette a nő minden mást megcsinál. De úgy, hogy a pasinak csak főznie kell, minden takarítás, egyéb a nőé.


A végén az egyik pasi mondta, hogy na jó, ha tényleg meg sem kell mozdulnia, elnézi, hogy nem tud főzni a nő. (Már ez alapból milyen.) De aztán elgondolkoztam, hogy ez a valóságban fordítva nem így megy. Ahol a nő főz mindennap, ott a pasi nem csinál meg minden egyebet.

2015. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
66%
mi ez a lepontozó hadjárat itt? kb. minden válasz hasznos volt a maga módján. én senkit nem pontoznék le. több nézőpontból látni valamit nem rossz dolog.
2015. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
89%

Ezek a válaszolok eléggé eltérnek az itt megszokott női egyenjogúság nevében érkező valaszoktol.

A férfiaknak senki sem mondja, hogy tanulj meg főzni, mert mi van, ha kidől az asszony és ti éhen haltok? 100bol 90 férfi márpedig nem tud főzni. Az én párom még a mosógépet sem tudja elinditani.

Amikor beteg voltam 3 hétig, az anyám főzött ránk, párom nem tud. Bundás kenyeret ki kellett könyörögni.

Szóval én azt mondom, nem gáz. Főzzön az, akinek türelme, és tehetsége van hozzá. Ne azért, mert a lába között egy rés van.

Sajnos emiatt sok nő rá volt kényszerítve a konyhai tevékenységekre, de azért én is ismerek olyan nőt, aki 30 éve főz, mégis szívesebben ettem volna egy 5 éves homoksütijét!

2015. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
93%
A családunkban eléggé általános hogy a fiúk is főznek. És szeretik is csinálni. Nagybátyám például húsételekben utolérhetetlen, de a sütiféléket nem tudja megcsinálni (nem is szereti őket) És az ok amiért megtanultak: Nagyanyám okos asszony volt, jól nevelte őket. Semmilyen téren nem szorulnak másra, mindent el tudnak végezni a házimunkákból.
2015. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
20%

Ha vette volna néhányotok a fáradságot, hogy elolvassa a kérdést, akkor világos lenne számotokra, hogy nem az a gond, hogy a férfiak nem tudják ellátni magukat. TI, NŐK éhen pusztulnátok a férfiak nélkül, mert egy tea megfőzése meghaladja a hatalmas tudásotokat.


SZÉGYEN RÁTOK NÉZVE!!!

2015. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi van, az egyik modi nem bírta ki, be kellett jelentkeznie?
2015. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!