Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz ha nem tudok főzni?

Nagyon gáz ha nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
18 éves leszek jövő hónapban, és nem tudok főzni. sütni tudok, szeretek is, de a főzés valahogy még nem megy. 1-2 alap kaját meg tudok csinálni, de mást nem nagyon. A barátommal élek együtt, ő tud főzni, szeret is, de valahogy gáznak érzem hogy inkább ő főz mint én. És így, hogy nem én főzök, így olyan érzésem van, mintha semmit nem csinálnék itthon, pedig takarítok, mosok, sütök, de főzni nem :/. szerintetek is gáz egy kicsit?
2015. aug. 26. 09:46
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
82%

Kezdd könnyebbekkel, vagy félkész ételekkel, azokon is sok mindent meg tudsz tanulni. Pl. veszel Uncle Ben's alapot, ahhoz is neked kell a csirkét felaprítani, megtisztogatni. Egy-két alkalom, és már megy is.


Olyan ételeket válassz, amit nem lehet elrontani. Én pl. a palacsintával iszonyat sokat bajlódtam, akármilyen egyszerű is, nekem mindig elszakadt, letapadt stb. De egy főzeléket, paprikás krumplit, tésztaszószt nem tudsz elrontani, mert még főzés közben is tudsz korrigálni. Egy lencsefőzeléknél pl. nincs is egyszerűbb étel a világon, mégis hatalmas sikerélmény, amikor elkészül az első lábossal. :)

2015. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
80%

Tizennyolc éves vagy. most még nem igazán probléma.


Mindent meg lehet tanulni amit akarunk :) A főzés hasznos tudás, akár magadról, vagy később a családodról van szó. Mivel ez zavar téged, azt mondom kezdj el főzni tanulni. Hidd el szórakoztató is lehet ha a pasid tanít, és amikor jól sikerül egy-egy étel, a sikerélmény is feldobja a napodat :) Kezd valami egyszerű étellel. Meg fogsz lepődni milyen hamar mennek a bonyolultabbak is :)

2015. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
34%

#9 okfejtését - "Annyira nem gáz, ha az ember rá van utalva, akkor megtanulja hamar. Egyelőre nincs is rá szükséged. " - folytatnám.


Párkapcsolatban:

----------------

"A szívhez az út a gyomron át vezet."

Nem véletlenül hívják a tartalmas levest "legényfogó levesnek".


Az eredeti kérdésből idézek: "A barátommal élek együtt, ő tud főzni, szeret is."


Ha a barátod távolban dolgozik, vagy ne adj isten kórházba kerül, rákényszerülsz a főzésre. Hogy ez ne érjen felkészületlenül, próbálj körülötte sertepertélni a konyhában, figyelni és tanulni tőle!


Szakácskönyvek

==============

Rengeteg túl bonyolult receptet és egzotikus ételt tartalmazó szakácskönyv kapható.

Az egyszerűek közül

Gyerekek főzőkanállal címűt ajánlom. [ Lénárt Istvánné (szerk.)

IPV Kiadó, 1984]


Kötés: papír / puha kötés

Antikvár könyv

Szállító: Fiume Antikvárium

2015. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 Mumusan ***** válasza:
16%
Nem gáz. Akkor az, ha nem is akarod megtanulni.
2015. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
67%
konyv se kell...az internet teli van egyszerubbnél egyszerubb ételekkel... kulonosebb nagy tudományt nem igényel a fozés..
2015. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
36%

Inkább az a kérdés, hogy a barátodat zavarja-e? Másrészt nem nehéz főzni, sokan azt hiszik, hogy valami baromi nagy dolog, de nem az. A mai napig receptből főzök, de soha nem rontottam még el semmit. Le van benne minden írva, nem nehezebb, mint megsütni egy süteményt az biztos.

Ezt a könyvet ajándékba vettem valakinek, de szerintem nagyon jól le vannak benne írva az alapok:

[link]

2015. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
86%
Ha sütni tudsz és pár alapkaját meg tudsz csinálni,nem gáz.Meg ha meg is szeretnél tanulni,az értékelendő.
2015. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
61%

" olyan érzésem van, mintha semmit nem csinálnék itthon, pedig takarítok, mosok, sütök, de főzni nem "


Azért van rossz érzésed, mert hazánkban még mindig az a sztereotípia él, hogy a nő dolga a főzés.


Pedig ha végiggondolod, a pasik legalább olyan jó tudnak főzni, és sokan szeretnek is. (Jamie Oliver, Gordon Ramsey, Hugh a River Cottagból, és lehetne itthon is sok példát találni)

Pl. a rádiós Rákóczi Feriéknél ő főz, nem az asszony, és ezt teljesen természetesnek veszik.


Szóval két részre bontanám a választ. Először is, ha nektek ez így megfelel, akkor nem gáz.

Másodszor én 18 évesen azt hittem, hogy tudok főzni. Most 30 felett már úgy gondolom, hogy akkor még nem tudtam, idővel alakult ki.

Ha érzel vágyat aziránt hogy megtanulj (nem kényszerből, meg elvárásból), akkor kérd meg a párodat, hogy kezdjen el tanítgatni. Vagy keress néhány kedvenc ételreceptet, és kezdj el kísérletezni. Idő és rutin kell hozzá, hogy megtanulj, de szerintem menni fog.

2015. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
34%
Hát azért szerintem egy picit azért ciki :) Anyámék, és 2 nővérem dolgozik estig, de mire hazaérnek, én már elkészítettem a kaját. 15/f
2015. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
69%

"A szívhez az út a gyomron át vezet."

Nem véletlenül hívják a tartalmas levest "legényfogó levesnek".



Ezen jót nevettem. A mai férfiak azért már kicsit modernebben gondolkodnak.

Lefordítva, elsősorban társat keresnek, nem szakácsnét.

EGy olyan világban, ahol minden második sarkon önkiszolgáló étterem van, azért nem akkora gáz, ha valaki nem maga készíti a kaját.


UI. én tudok főzni, nem ezért ez a véleményem, mert kiesik a fakanál a kezemből:)))

2015. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!