Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha nem tudok...

Nagyon gáz, ha nem tudok főzni? 18L

Figyelt kérdés

Mármint egyedül amit gáztűzhely közelében szoktam csinálni az a mézes mustáros bacon :D

hajlandóság lenne bennem amúgy, csak nagyon lusta vagyok, meg úgy jött ki hogy itthon nem nagyon tanultam meg. most nyáron talán még pár dolgot megtanulok, de mit fognak gondolni rólam a pasik ha kiderül? ha esetleg a távoli jövőben lenne egy férjem, akkor nagyon gáz lenne, ha néha segítenie kellene? vagyis én amúgy is szeretném, hogy együtt főzzünk :D


2013. júl. 15. 13:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
18 évesen (de még idősebb korban sem) a lányok túlnyomó többsége ma nem tud főzni, sütni, semmit sem. Ugyanakkor 18 évesen még van időd elkezdeni tanulni
2013. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
hát az én ismerősi körömben kb fele fele :D
2013. júl. 15. 13:46
 3/30 anonim ***** válasza:
69%
Én is 18 évesen kezdtem el tanulgatni néhány kaját. Most már mindennap főzök. Előtte bennem hajlandóság sem volt. :) Nem késő megtanulni és nem gáz, ha segít egy pasi. Együtt főzni jó és akár egy program is lehet.
2013. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Én is 20-21 éves korom körül tanultam meg főzni. Ne aggódj, ha a körülmények majd rákényszerítenek, te is megtanulsz!

Velem is így volt. Amikor már nem főzött rám senki, és el kellett kezdeni önállónak lenni, kénytelen voltam megtanulni.

25/N

2013. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
51%

majd kifogsz egy olyan hapsikát,aki még egy villanykörtét se tud majd kicserélni,

-azt ücsörögtök a sötétben ,éhesen,azt röhögtök egymáson,

2013. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37%
Igen, mert a villanykörte kicserélése olyan férfi tulajdonság, ami csak millióból egy férfiban van meg. A nők meg anatómiailag képtelenek erre a bonyolult és összetett feladatra.
2013. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
44%

Én 17 éves korom óta főzök és szeretek is.

Kicsit fura, hogy hajlandóság lenne benned csak lusta vagy. Vagy meg akarsz tanulni főzni vagy nem.

2013. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%
Nem gáz, de érdemes megtanulni minél több kaját, hogy később gyorsan, rutinszerűen menjen. Nekem is ez volt, hogy a gyerek születése előtt nem főztem nagyon, de amikor itthon voltam vele, illetve vagyok, elég rossz, hogy kevés az idő, és nem megy még most sem rutinosan, tök egyszerű kajáknál is bénázom, ráadásul keveset tudok fejből. Én ajánlom, hogy kezdj el tanulni.
2013. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%

Én egy 35 és egy 32 éves nővel lakom együtt. Egyik se tud főzni. Konzerveken, hideg kaján meg készételeken élnek, meg néha másoktól kapnak főtt kaját.


Egyébként van egy kedves nyugdíjas néni ismerősöm. A háború után született. Nagyon szegények voltak. Azt mesélte, hogy az anyja nemhogy nem tanította meg őt, illetve a nővéré főzni, hanem egyenesen megtiltotta nekik, hogy próbálkozzanak, egész egyszerűen azért, mert nem engedhették meg maguknak azt, hogy ha elrontják az ételt, akkor majd vesznek másik húst/babot/akármit. Mert nem tudtak volna enni. Hanem majd ha férjhez mennek, és szükségük lesz rá, akkor megtanulnak főzni. És így is lett.

Egyébként ne gondolja senki, hogy régen a lányok tudtak főzni. Nem. Nálunk faluhelyen -- legalábbis a mi vidékünkön -- nem volt szokás a lányokat megtanítani főzni, hanem mindenki már asszonykorában tanult meg, rendszerint az anyósától. Akármilyen furcsán hangzik.

Szóval szégyenkezned éppen nem kell. Lemaradva sem vagy még semmiről sem. Ugyanakkor nem hátrány, ha valaki tud sütni-főzni. Én tizennégy éves korom táján kezdtem el megtanulni, de azért, mert szeretek jókat enni, és anyámtól megkaptam, hogy akkor szeressek főzni is, ne mindig csak a kész asztalhoz odaülni. Meg is tanított az alapokra, de sok mindent másképp csinálok, mint ő, de azért panasz sosincs a végeredményre!:-))

2013. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. :))

az meg nem igaz, hogy vagy meg akarok tanulni főzni, vagy nem. sok ember le akar például fogyni de lusta hozzá. én is így vagyok a főzéssel :D

2013. júl. 15. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!