Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha nem tudok...

Nagyon gáz, ha nem tudok főzni? 18L

Figyelt kérdés

Mármint egyedül amit gáztűzhely közelében szoktam csinálni az a mézes mustáros bacon :D

hajlandóság lenne bennem amúgy, csak nagyon lusta vagyok, meg úgy jött ki hogy itthon nem nagyon tanultam meg. most nyáron talán még pár dolgot megtanulok, de mit fognak gondolni rólam a pasik ha kiderül? ha esetleg a távoli jövőben lenne egy férjem, akkor nagyon gáz lenne, ha néha segítenie kellene? vagyis én amúgy is szeretném, hogy együtt főzzünk :D


2013. júl. 15. 13:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%
Én 20 éves vagyok, és egy kezemen meg tudom számolni, hányszor "főztem". Otthon anyukám főzött (istenien), így nem voltam rászorulva, és a család férfitagjai sem díjazták volna, ha a megszokott tökéletesség helyett az én főztöm került volna asztalra. Aztán amikor összeköltöztem a barátommal, ő túrt ki a konyhából, azzal az indokkal, hogy ő sem akarja helyettem csinálni azt, amit imádok, ezért legyek kedves hagyni őt kiteljesedni a konyhában. Mivel ő is remek szakács, mellette sem vagyok rászorulva a saját főztömre, bár úgy érzem, hamar belerázódnék. :)
2013. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Gáznak nem gáz.Én is 20 éves korom körül tanultam meg.De nem egy rossz pont,főleg ha majd család is lesz.Nagyon egészségtelen lenne mindig konzerv kajákon,meg szendvicseken élni,az étel rendelésre,meg a gatyátok is rámehet.Szerintem végy egy olyan kis erőt magadon,és próbálkozz meg vele.Lehet nem is lesz olyan nagy dolog ha már menni fog,és még szívesen is csinálod majd.Ki tudja.
2013. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 18 évesen még nem az. Én 24 éves vagyok, és most kezdtem el tanulni. Azért, mert eddig nem voltam rákényszerítve, és affinitást sem éreztem magamban, és tudom, hogy Horváth Rozi-féle háziasszony az életben sosem lesz belőlem, nem leszek a mindig sütő-főző szakácsmő típus. De. Most, hogy végre van komoly párom, és tervezzük az összeköltözést, azért elkezdtem tanulni, mert neki szeretnék főzni, és az nekem furán jönne ki, ha rá hagynám. Értelmes srác ezért nem küld el az ótvarba, ha látja rajtad, hogy hajlandóság azért van benned. Plusz van olyan is, aki maga szeret inkább főzni.
2013. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :D

persze nyilván nem gondoltam konzerv kaján élni egész életemben, meg amúgy szerintem is meg lehet tanulni egyedül főzni a receptekből, de nekem a sütő olyan misztikus helység, hogy nem is tudom hogy kell beállítani meg semmit :D

2013. júl. 15. 19:20
 25/30 anonim ***** válasza:
84%

17 évesen kerültem el otthonról, így muszáj volt főznöm, csakhogy ne haljak éhen :D Olyan kajákat kitaláltam, hogy más még pénzért se ettem volna meg, de mostanra már belerázódtam :D Szóval van időd :) És megsúgom, a pasik sokszor jobban is főznek mint a nők (az én párom biztosan

:D )

21/L

2013. júl. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Egyél menzáról.


Én utálok főzni (enni se szeretek), soha nem érdekelt a főzés. Viszont pl. imádok vasalni. :)

2013. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem, van még időd, belejössz. Ha hajlandóság van benned, akkor meg fogod tanulni, a listaság előbb-utóbb elpárolog, ha rákényszerülsz. Bennem ez még most sincs affinitás a főzés iránt, édesanyám kiválóan főzött, mindig kidobott a konyhából, barátom szintén kiválóan főz, ő is kidob a konyhából. Én a mosogatólány vagyok. Talán a természettduományos vonzódás teszi, ki tudja, de nekem ezek az "érzéssel" dolgok sosem mentek. Az első rántottám, sosem felejtem el, ilyen idősen négy kemény órámba telt. Az olaj megfelelő hőfoka, sütési idő, pontos mozdulatok, és a netet böngészni, mennyi is az a csipet só, majd a konyhai mérleget elég érzékennyé varázsolni, hogy kimérhessem. Ehhez képest te maga vagy a szakácsművészet.


Egyébként ha házias, segítőkész férfit találsz, nem hiszem, hogy gond lenne ebből. Több van belőlük, mint gondolná az ember.

2013. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

jaj utolsó leírtál engem :D egyszerűen annyira nem vagyok otthon a konyhában hogy az hihetetlen. verjük fel a tojást. mikor számít felvertnek? ez már jó? egy evőkanál cukor. melyik az az evőkanál? púposan? vagy pont annyira hogy beteljen? vagy még annyira se?

az első tükörtojásommal meg leégettem az abroszt xD és még meg se főtt rendesen :D

és én is term. tuddal megyek tovább :D

2013. júl. 15. 20:10
 29/30 anonim ***** válasza:

Én a konyharuhát, de vajas kenyérnél. Elfelejtettem, hogy meggyújtottam a gázt. Ez valami betegség lehet. :)

(A laborban is azért van olyan, hogy pl. natív PAGE "ha megfelelően szétváltak a csíkok"... hiába természettudomány, ezt sem lehet teljesen egzaktul. A matematika jobb.)

2013. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
matekra megyek hála az égnek :D
2013. júl. 17. 00:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!