Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értékelnétek az alábbi...

Hogyan értékelnétek az alábbi helyzetet? Nem nagy dolog, de nekem fontos.

Figyelt kérdés
Anyósomat vittük valahova (54 éves, szerencsére makk egészséges), odafelé én beültem a férjem mellé előre, visszafelé viszont anyósom szó nélkül beugrott az első ülésre, köpni-nyelni nem tudtam.
2010. márc. 10. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
64%
Én megértem a kérdezőt. Hogy sok apró dologtól telik be a pohár, és az udvariasság és az előjog között van különbség.Én megértem, hogy zavarja az anyós tolakodása. A feng shui.-s hozzá szólónak pedig csak annyit, hogy nálunk a családi asztalnál mindenkinek fix helye van. Ha jönnek vendégek asztal kihúz, és pótszékek, de a család tagok maradnak a helyükön.
2010. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, hasonló dologra gondolok én is. Látom, érted a problémát..

Előtte író: Az anyósomnak, aki 54, ugyanez a problémája, csak ő nem írja ide, mert be se tudja kapcsolni a gépet. Ennyi. Amúgy meg addig örülj, amíg nem érted meg, h milyen sz*r érzés, ha minden kis (tényleg) apróságban beléd rúgnak.

2010. márc. 10. 14:31
 63/73 A kérdező kommentje:
Szóval nem az utolsónak szólt, hanem az előtte levőnek. 14:28 köszi, h te is érted :)
2010. márc. 10. 14:32
 64/73 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk ez soha nem volt kérdés,mindig én ültem elől a Párom mellett,nekem ott a helyem,anyós meg hátul,neki meg ott a helye!

És gond sem volt belőle soha,illem ide vagy oda...

Mióta megszületett a babánk,azóta természetesen én hátul ülök vele,anyós pedig elől.

(De volt már próbálkozás,hogy majd ő ül hátul a gyerekkel.Hát ne üljön!)

2010. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
100%

Nekem aebből az egész történetből csak az tűnik ki, hogy a két család egészen más.Ami az egyikben természetes, az a másikban sértődést okozhat, akaratlanul.

Talán te még csak a szüleid családjában éltél. Figyeld meg, a férjed családjában mi atermészetes(sok kapcsolat, rögtön lereagálni stb) és tanulj belőle, amit érdemes! Végül is, amit szeretsz a férjedben, azt is otthon tanulta.Talán talpraesett, közvetlen, barátságos?

Mindenki más. Te túl soknak érzed az anyósod kapcsolatát a fiával - lehet, hogy náluk már ez a visszafogott. Lehet, hogy valaki téged érezne távolságtartónak, büszkének, hidegnek esetleg. Mindenki mást szokott meg. Ilyenekért nem kell megsértődni, hanem alkalmazkodni kell hozzá, mert érdemes. Sokat lehet tanulni belőle.Bizasd a férjedet is, hogy ismerje meg a te családod szokásait.

Más: a te anyukádnak te vagy a kis csillaga, a szeme fénye. Ha ő a kedved keresi, és ha el is fogadod tőle, ez a i speciális és egyedi viszonyotok.Senki mással nem lesz ilyen. A legközelebbi rokonod is csak egy rokon, nem az anyád. Senki nem fog úgy a kedvedben járni, nem szabad ezt várni! Másokkal legjobb az illemhez vagy a szokásokhoz igazodni, és kész. Sőt! Ha felnövünk, alán anyánk túlzott törődését sem kell mindig elfogadnunk(lásd: hátra ül) néha fordíthatunk a dolgon, hogy annyi év után végre mi járjunk az ő kedvében!

2010. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
45%
Én is mosolyogtam, tényleg úgy írsz, mintha két kislány lennétek :)Te meg a mama.
2010. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 A kérdező kommentje:

Nagyon más család, és azt akarják, hogy én a férjemmel ne külön életet alakítsak ki, hanem illeszkedjek be és éljünk együtt boldogan mind a 10-en. Nekem ez nem fekszik. A jó dolgokat nyilván továbbviszem tőlük is, de nem az örökbefogadott gyerekük vagyok..

Köszi neked is.

2010. márc. 10. 14:57
 68/73 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen rendben van, neked kellett volna előtte is felajánlani.
2010. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
79%
"Anyuci fiacskája" válaszoló vagyok, még egyszer írnom kell, mert eszméletlen, ha anyós téma jön fel, "izzanak a vonalak", rögtön mindenki válaszol. Ebből is lehetne gondolni, hogy ez nem egy megmosolyogtató kérdés, és nem udvariasságról, meg előjogokról van szó, hanem teljesen egyértelműen egy anyósról, aki ott keseríti a menye életét ahol tudja. Örülök hogy sok embernek nincs ilyen problémája, de akiknek van, azok mind értik, miről ír a kérdező. Egy pont után már minden apró dologra ugrik az ember, és igenis felnőtt emberként nehéz elszenvedni, hogy a párunk anyja értéktelen hülye gyereknek néz és akként próbál kezelni. Ezért ilyen esetben nem mindegy ki ül elől, minden más esetben lehet udvarias az ember stb. stb. amiket sokat írtak.
2010. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 A kérdező kommentje:
Erről van szó.
2010. márc. 10. 18:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!