Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értékelnétek az alábbi...

Hogyan értékelnétek az alábbi helyzetet? Nem nagy dolog, de nekem fontos.

Figyelt kérdés
Anyósomat vittük valahova (54 éves, szerencsére makk egészséges), odafelé én beültem a férjem mellé előre, visszafelé viszont anyósom szó nélkül beugrott az első ülésre, köpni-nyelni nem tudtam.
2010. márc. 10. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is nagy belső harc volt előreengednem anyósomat. Biztos az önbizalmunkkal van baj, amiért szükségét érezzük eme "státusznak". Az én helyzetem megkönnyíti, h anyósom már idős, és kövér, nehezen mozog. De például az anyukámat nem is tudnánk előre tessékelni, és én sem fogok előre tolakodni a gyerekeimmel/menyemmel/vőmmel szemben, mert ők már egy külön család lesznek, ahol én leszek a "kívülálló". Az előző házasságomban anyósoméknál laktunk, és amíg én fürödtem este, nemegyszer anyósom befeküdt a helyemre, és a fia mellől nézte a tv-t. Lehet innen maradt ez az ellenérzés minden hasonlóval kapcsolatban.
2010. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
47%
Biztos úgy gondolta, hogy Ő a rangidős :D Neki jár a kényelmes első ülés. Nyomorogj Te hátul.
2010. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
84%

Utolsónak: gondolom nem véletlenül mehetett tönkre az első házasságod... ha a kedves volt férjed sem tessékelte el anyukáját, hogy a felesége feküdjön talán mellé.

A kérdezőnek szerintem is teljesen igaza van: a férj mellett van a feleség helye, bárkit visznek az autójukon, szívességet tesznek, az ilyen embereknek van a hátsó ülés. Ha idős, beteg az illető, vagy valóban csak udvariakodni akarok xy okok miatt, felajánlhatja a feleség a helyét, de ez az ő szíve joga. Anyós próbálja finoman jelezni, hogy a fiacskájánál még mindig neki kellene az elsőnek lenni... ha még egyszer ilyet tesz, szerintem ne hurcigáljátok többet.

2010. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
100%
Illik megkerdezni, hogy szeretne-e o elore ulni. Ennyi. Termeszetesen a reszerol sem a legszebb igy odapattanni, de ez valoban nem nagy dolog. Kivanom, hogy ennel jobban sose akadj ki semmin.
2010. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, így nekem sem esne igazán jól....és csak fortyognék magamban :)

Szerencsére anyósom jófej, így, ha a saját autójában utazunk, akkor is a férjem vezet és ott is előre "kell" ülnöm :) Visont mióta megszületett a kislányunk, teljesen hátraszorultam, még nem akarom egyedül hagyni az autós ülésben, egyedül (2 hónapos) Úgyhogy önként vállaltam a hátsóülést.

2010. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat (az anyósoknak is)!

Először is nekem is ez az "udvarias utalás" szúrta ki a szememet. Az, h bepattan gyorsan, az udvarias utalás??

Másrészt pedig azt hiszem, hogy ha mi teszünk szívességet neki (mert neki is van autója), akkor nem az a megoldás, h kitúr engem a helyemről, meg mindenféle elvárásokat támaszt. A saját anyám sose várja el, h előreengedjem, hanem örül annak, h elvisszük. Ő is azt mondja, h a férjem mellett az én helyem van.

2010. márc. 10. 11:58
 17/73 A kérdező kommentje:
Azért hívják anyósülésnek, mert baleseti statiszti8kák szerint az a legveszélyesebb hely a kocsiban.
2010. márc. 10. 11:59
 18/73 anonim ***** válasza:
84%
illett volna megkérdezni Neked is, hogy nem szeretne-e elül ülni, mert ő az idősebb, ha egészséges akkor is. ugyanakkor neki sem illett volna szó nélkül odaülni visszafelé, szóval egyikőtök sem viselkedett udvariasan. a helyzet megelőzhető azzal, ha Te vezetsz :) egyébként nálunk úgy működik, hogy én felajánlom mindig anyósomnak, hogy üljön előre, ő meg nem fogadja el (egyébként egy autóban a legbiztonságosabb hely a sofőr mögött hátsó ülés, a legveszélyesebb meg a sofőr melletti első, de ez csak tleg zárójelben). ha én vezetek a férjem is felajánlja anyósomnak is, apukámnak is, hogy üljön előre, egyikük sem szokta elfogadni, de szerintünk felajánlani azért fel kell.
2010. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
81%
Nálam anyukám is ritkán érdemli ki,h ott üljön, nem hogy anyósom:D
2010. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 A kérdező kommentje:

"Anyós próbálja finoman jelezni, hogy a fiacskájánál még mindig neki kellene az elsőnek lenni..."


Hú, én is pont erre gondoltam.. Anyósom különben is hajlamos az ilyen gondolatokra sajnos. Csak hát aki ezt el tudja magyarázni egy férfinak (férjemnek), az ember legyen a talpán!

2010. márc. 10. 12:01
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!