Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értékelnétek az alábbi...

Hogyan értékelnétek az alábbi helyzetet? Nem nagy dolog, de nekem fontos.

Figyelt kérdés
Anyósomat vittük valahova (54 éves, szerencsére makk egészséges), odafelé én beültem a férjem mellé előre, visszafelé viszont anyósom szó nélkül beugrott az első ülésre, köpni-nyelni nem tudtam.
2010. márc. 10. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
45%

Hol a probéma - miért baj, ha egy idösebb nö elölre ül? Ennyi udvariasság nincs benned? Tényleg ennyire buknó vagy?


Mi elég sokszor visszük anyósomat ide-oda, de még soha nem jutott eszembe, hogy ne engedjem elöre ülni, szerintem az a természetes.

2010. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
96%
Én apósomat szoktam előre engedni, de csak mert 3ajtós az autónk, egyébként én sem örülnék neki,ha szó nélkül lenyúlná a helyem...
2010. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:

Ok, köszönem a véleményedet, nem tudom, hogy ha valaki nem pont ugyanúgy gondolja, mint te, miért kell rögtön lebunkózni?!

Amúgy meg szerintem annyi elvárható lett volna a részéről, hogy legalább annyit hozzátesz, hogy: ugye nem baj, ha ide ülök? Vagy valami hasonlót, és akkor máris más lett volna a dolog optikája.

2010. márc. 10. 11:33
 4/73 A kérdező kommentje:
Második: Igen, a miénk 5 ajtós és anyósom se olyan öreg és lerobbant. Mert ha nehézséget okozna neki a ki-beszállás, nyilván előre engedném, mint ahogy párom nagymamájánál ez természetes.
2010. márc. 10. 11:34
 5/73 anonim ***** válasza:
80%
Én egyetértek veled. Én sem szeretem, ha valaki más szó nélkül beül az én helyemre. És nagyon kevés embernek ajánlom fel, hogy odaüljön. Például anyósomnak eszébe nem jutna ilyesmi. Legalább az elvárható lett volna, hogy mondjon valamit, pl.: rosszul van hátul vagy valami...
2010. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
65%

Vajon miért hívják anyósülésnek???

XDDDD

2010. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
37%

Illett volna eleve őt ültetni előre, mivel ő az idősebb. Illetlenség volt előreülnöd. Máskor légy udvariasabb! Az mindenkinek jól esik, de a férjed édesanyjával különösen az a szép, ha betartassz minden illemszabályt. Hiszen ő nevelte fel a férjedet, ezért duplán tiszteled( egy tisztelet a középkorú hölgynek, egy tisztelet a férjed nevelőjének) Ha udvaraiatlanul viselkedsz, azzal magadat is lejáratod, és a férjed előtt is kellemetlen.

Az anyósod udvariasan erre utalt a gyors bepattanással. Úgy figyelmeztetettt, hogy nem kellett szóvátenie. Ilyet illik észrevenni. H alegközelebb is te pöffeszkednél(bocs) előre, az már a butaság határát súrolná.

Eleve: bárkit viszünk, ha nem gyerek, már a vendég jogán illik előre tessékelni. És ha férfi mondjuk az illető, akkor illik nem elfogadnia - vagy ha a méretei indokolják, hogy előre üljön, akkor illik neki szabadkozva megköszönnie.

Gondolom, a te édesanyádat se hára ültetnétek, nem?

2010. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
95%
nekem fordítva van az Anyósommal: van, hogy udvarias akarok vele lenni, hogy ne kelljen hátra másznia a 3 ajtós kocsiban, beülök én hátra. ő meg kitessékel hátulról, hogy nekem a férjem mellett a helyem és majd ő mászik hátra. engem meg ez zavar egy kicsit, hogy nem fogadja el az ilyen kedveskedésként adott gesztusokat
2010. márc. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
74%

Az illem ezt kívánja. Akit előreengedsz az ajtónál, annak legalábbis felajánlod, hogy előre üljön az autóban is. Pl. vendég. Nem csak a nőket.Ez az illem szabály. Lehet, hogy nem ismerte mindenki, ennek ellenére így illik.

Udvarias emberek vagyunk, nem vadak.

Ha te most találkoztál ezzel csak, nem baj, nem is szégyen, ezután ismerni fogod.Az lenne a szégyen, ha ismerted volna ezt a szabályt, és direkt nem tartottad volna hozzá magad.

2010. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
81%

"Az anyósod udvariasan erre utalt a gyors bepattanással."

Hát ez minden volt, csak nem udvarias utalás :-)

2010. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!