Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értékelnétek az alábbi...

Hogyan értékelnétek az alábbi helyzetet? Nem nagy dolog, de nekem fontos.

Figyelt kérdés
Anyósomat vittük valahova (54 éves, szerencsére makk egészséges), odafelé én beültem a férjem mellé előre, visszafelé viszont anyósom szó nélkül beugrott az első ülésre, köpni-nyelni nem tudtam.
2010. márc. 10. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
34%
11:52-es vok. Miért pontoztatok le? Fáj az igazság? Csomó anyós féltékeny a fia.Biztos valami házisárkány volt aki lehúzott :P Hogy a medve igyon rá vizet :D
2010. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 A kérdező kommentje:

Igen, és a fiacskája is őt illeti, mert ő az idősebb. OK, de én akkor ebből nem kérek. Nem leszek második a saját házasságomban azért, mert a mama idősebb és ezért minden, amit akar, őt illeti meg.


Jaja, az életét kockáztatta értem :S Egy kanál vízben is..

2010. márc. 10. 12:28
 43/73 anonim ***** válasza:
90%
12:22 Mi az , hogy "eleve megilleti"? Úr Isten, remélem nincs menyed, és soha nem is lesz, mert meg fogod keseríteni az életét!
2010. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 A kérdező kommentje:
Megkérném a kedves anyósokat, hogy ne pontozzanak le senkit, én sem pontozom őket lefelé, akármennyire is nem értek egyet velük.
2010. márc. 10. 12:29
 45/73 A kérdező kommentje:

12:29 Teljesen igazad van! Ha én anyós leszek, nem azon fogom kiélni magam, hogy a menyemet ahol csak tudom, "leosztom" azon a jogcímen, hogy én vagyok az idősebb és engem minden megillet.

Tisztelettudóan szoktam vele beszélni amúgy, még sosem ugattam le, nem szóltam be neki, pedig megérdemelte volna párszor.

2010. márc. 10. 12:32
 46/73 anonim ***** válasza:
47%
nekem sosem lesz menyem, mert kislányom van, de anyósom van. és az "eleve megilleti" a másik válaszoló válaszában arra vonatkozott, hogy az alapvető udvariassági szabályok alapján. nem az anyósomnak, de egy vadidegen idősebb nőnek is felajánlanám. komolyan, nem a kérdezőre vonatkozik, de aki ilyen alap szabályokkal nincs tisztában az hol nevelkedett? nem bántásként, de ez teljesen alap...a jólneveltség része, ahogy az is, hogy a vendégnek merek először a levesből, vagy hogy előreengedek egy idősebbet az ajtóban, amíg buszon utaztam diákkoromban átadtam a helyet.
2010. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
58%
Úristen ez csak egy kocsiülés. Az választ aki előbb ér oda. Szerintem ebben semmi sincs, akkor sem ha egyéb problémáitok vannak. Azokat meg kell oldani, az meg hogy ki hova ül, le van tojva, ebben semmi udvariatlan nincs. Kissé túlreagálod. Engedélyt kérni hogy előre ülhessen? Gyerekes...
2010. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
83%

Bérelt hely nincs csak a temetőben. Nálunk ezt szokták mondani. Nincs olyan hogy az "én helyem" Pl. az asztalnál. Van persze KEDVENC helyem, de eszembe nem jutna a vendéget felállítani onnan, sőt, oda ültetem, mert az a leg kényelmesebb, Még a feng shui is azt ajánlja, hogy váltogassuk a helyünket az asztal körül. Ha szabad ennyi kitérőt!


Hogy ez a semmiség téged így felkavart, azt mutatja, hoyg még nem tanultál meg kommunikálni az anyósoddal - ez menni fog, csak gyakorold. És azt is, hoyg valami érthetetlen okból vetélkedni akarsz a helyéért - erről meg tegyél le! Ne akarj a férjed anyukája lenni, hszen te a felesége vagy. Ennél nem kell jobb hely. Ő meg az anyukája, és az is marad örökké. Biztos te is zsereted az apukádat, de nem hiszem, hoyg ezt mérlegelgeted magadban: - Na, kit válasszak, apám vagy a férjem?

Nem kell megosztoznotok azon a szegény férfin! Neked teljes férj, neki teljes fia. Jut belőle mindenkinek, ilyen az ember. Ez a szeretet paradoxona. Hogy minél több felé osztjuk, annál több lesz belőle. Érd tetten magadban az irígységet, félelmet, rosszindulatot! Ha érzed, hoyg szorítja aszíved valami, az ezektől a démonoktól indul. Zavard el rögtön őket, és meglátod, a szíed is kisimul azonnal! Az ilyen morfondírozás, meg emésztődés meg csak táplálja, és növeli ezeket. Beéd költöznek, akkor mindig galibát csinálnak. El kell űzni rögtön, ahogy felbukkan.

Engedni! Ha érzed, hoyg szorul a szíved, rögtön ENGEDNI kell - kívül, ha ott lehet - és akkor belül is OLDÓDIK minden . Próbáld ki!

2010. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
82%
Tanuljuk már meg, hogy a kor nem érdem, csak egy állapot. Szegény öreg, ja van egy kettő aki a szentek türelmét is megtörné.
2010. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
79%

Az ülés meg csak egy ülés tényleg. Lényegtelen dolog. Nem ezen akadtál te ki.

Előző.

Nem kell versenyezned. Első vagy! Első feleség.

Anyuka meg anyuka. Anya csak egy van, s ennyi. Anyánkat nem selejtezzük le attól, hogy megnősülünk.Ninsc köze akettőnek egymáshoz.

Neked is van anyád, nem igaz?

2010. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!