Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értékelnétek az alábbi...

Hogyan értékelnétek az alábbi helyzetet? Nem nagy dolog, de nekem fontos.

Figyelt kérdés
Anyósomat vittük valahova (54 éves, szerencsére makk egészséges), odafelé én beültem a férjem mellé előre, visszafelé viszont anyósom szó nélkül beugrott az első ülésre, köpni-nyelni nem tudtam.
2010. márc. 10. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
73%
Szervusz! Én nagyon rosszul kezelném, s nem azért mert féltem a 'helyem', hanem mert ő a 'vendég', így illene megkérdezni, talán úgy, hogy nem lenne e gond ha az első ülésen ülnék, mert hátul nekem kényelmetlen. A párommal úgy gondoljuk, hogy egymás mellett a helyünk, de ha tesója jön velünk akkor méreténél fogva is elöl kap helyet. De soha nem pattan be az autóba, mindig kérdez, sok év után is!!! Javaslom, hogy a pároddal beszéld meg.
2010. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 A kérdező kommentje:

12:01 Ismerem anyósomat, volt már, hogy felajánlottam neki és mindig szó nélkül elfogadta :s

Második 12:01: LOL :D

2010. márc. 10. 12:03
 23/73 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az a furcsa, hogy valaki ennyi idős létére beugrik a másik elé.

Nem a fizikai oldalára gondolom, hanem, hogy itt tart, ülésharc.(bárminemű harc)

Mindazonáltal mindenkit (akit vállalunk, hogy viszünk) megkérdeznék, hogy hová szeretne ülni.

Ha anyós helyében lennék, pedig hagynám a fiatalokat, elöl, más esetben pedig a tulajt és hozzátartozót, utazzon a saját helyén.


(Egy kicsit olyannak érzem, mintha meghívnának ebédre, és kínálás nélkül bevágnám magam az asztalfőre, a családfő helyére)

2010. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük a párommal és ő azon a véleményen van, amit itt is írtak páran, hogy én is felajánlhattam volna, ő meg megkérdezhette volna visszafelé.

Csak az a baj, h ha felajánlom, és ő ül ott odafelé, akkor visszafelé szó nélkül ugrott volna be szintén (ilyen is volt már többször).

2010. márc. 10. 12:05
 25/73 anonim ***** válasza:
100%

ha elfogadja, elfogadja...egyébként ha 54 éves, hiába makk egészséges, az ember ízületei már bizony elhasználódottabbak ebben a korban. a térdizület is, nyilván nem kell ecsetelnem, hogy hátul mennyivel kényelmetlenebb ülni, lehet megfájdul a térde tőle.


a másik: alapvető udvariassági szabályok az anyósokra és a menyekre is vonatkoznak. ez jólneveltség kérdése szerintem.


1. 12.01

2010. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
29%
Te sem kértél tőle engedélyt az előreüléshez.
2010. márc. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 A kérdező kommentje:
12:05 Igaz, de szerintem ez tényleg státuszszimbólum neki arra nézve, hogy ki foglalja el az első helyet a fiánál. Minden apróságon verseng velem ezért. Ez is ilyen sztem.
2010. márc. 10. 12:08
 28/73 anonim ***** válasza:
60%
éN ÍRTAM AZ "UDVARIAS UTALÁST" Azért, mert így elkerüli a mindenkinek kellemetlen helyzetet, hogy szóban felvilágosítson egy általad nem ismert illemszabályról, mert az udvariatlanság lenne szinén. Viszont elkerülte azt a kellemetlen helyzetet, hogy mindenki lássa, hogy nem tartjátok be az udvariasságot. Ha három ember nem az udvariasság megkívánta rend szerint foglalja el a rendelkezésre álló teret, az mégiscsak egy kellemetlenség, egy kellemetlen helyzet. Legfeljebb, míg nem tudsz róla, nem érzed, de megvalósul: ketten tudják, és az emberek is látják. Ha ezt sikerül úgy elkerülni, hoyg senki se jön kényelmetlen helyzetbe (lásd ha rászólna) - úgy az udvarias megoldás. Ha hátraült volna, úgy stabilizálta volna ezt a kellemetlen helyzetet.
2010. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 A kérdező kommentje:
12:07 A saját kocsinkban miért kéne engedélyt kérnem bármihez? Az ő kocsijukban nyilván oda ülök, ahol nekik jó, mert nekem tesznek szívességet.
2010. márc. 10. 12:10
 30/73 anonim ***** válasza:
79%

Hát le lehet pontozni, de én leszarom ki ül előre.

Nálam ez nem rangsort jelent és nem is izgat. Attól kevesebb vagyok, vagy kevésbé szeret a férjem, ha a hátsó ülésen dekkolok?

2010. márc. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!