Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értékelnétek az alábbi...

Hogyan értékelnétek az alábbi helyzetet? Nem nagy dolog, de nekem fontos.

Figyelt kérdés
Anyósomat vittük valahova (54 éves, szerencsére makk egészséges), odafelé én beültem a férjem mellé előre, visszafelé viszont anyósom szó nélkül beugrott az első ülésre, köpni-nyelni nem tudtam.
2010. márc. 10. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
41%
Senki nem írta, hogy anyósként válaszolna. Honnan veszed ezt? Nem vagy kicsit már paranoid erre a témára?
2010. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
20%
Megérdemelnétek a sorsotokat mind2-en, hogy belétekmenjen egy faág, amiért a legrosszabb helyért teszegettek be egymásnak...
2010. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
75%

"Tanuljuk már meg, hogy a kor nem érdem, csak egy állapot. Szegény öreg, ja van egy kettő aki a szentek türelmét is megtörné."


Igen. De az én udvariasságom az rólam szól. Nem arról, akivel szemben gyakorolom. Sőt, érdemtelennel udvariasnak lenni, talán még civilizáltabb szokás, mint azzal, akit eleve tisztelek.

2010. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
100%

OFF:


"Sőt, érdemtelennel udvariasnak lenni, talán még civilizáltabb szokás, mint azzal, akit eleve tisztelek." ez emnnyire igaz! a férjem ilyen, eleve udvarias stílusa az arra nem érdemes, bunkó emberekkel szemben olyanná válik, mint egy spanyol grandé...az előzékenység mintapéldája. nem is tudnak az ilyenek mit kezdeni ezzel, hiszen csak a saját bunkóságukban otthonosak :) nagyon beválik a módszer, az ilyen emberek leszerelésében :)

2010. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 A kérdező kommentje:

Persze, nekem is vannak szüleim, de ők nem vetélkednek a férjemmel értem, hanem azt vallják, hogy ők mindenről lemondanak (látogatás, segítség, stb.), ha ezzel a mi kapcsolatunkat tehetik jobbá és a veszekedést kerülhetik el köztünk.

Tudom, hogy a feleség és az anya két külön szerep, ami megfér egymás mellett egy ffi életében elvileg, de az anya szerepet is lehet úgy megélni, mintha a fiú 5 éves lenne, a feleség meg csak egy szükséges rossz, aki belejött az életébe szegény kicsi fiúnak, és akit el kell marni azért, hogy a fiúnak nehogy az új családja legyen a fontosabb.

2010. márc. 10. 12:49
 56/73 A kérdező kommentje:
Az udvariasságot és az előjogot nem szabad szerintem keverni. Az udvariasságot kapja az ember, az előjogot lehet követelni.
2010. márc. 10. 12:51
 57/73 anonim ***** válasza:
62%

"hogy ők mindenről lemondanak (látogatás, segítség, "


talán a férjed családjában más a szokás.

Minden család más, más nekik a természetes.

Ők máshogy fejezik ki a szeretetüket. Talán épp az együttléttel. Lehet, hoyg az meg olyan család. Nem szoktak nagy vendégségeket, összeröffenéseket tartani?

Ezt nem kell rosszindulatnak venni. Talán ha velük nőttél volna fel, és a férjed a te szüleiddel, akkor pont az ő távolságtartásuk esne rosszul.

Ez csak szokás.Sokan pont azért panaszkodak, hogy a házastárs szülei távol maradnak.Egyik család ilyen, a másik olyan. Nem mindenki ugyanolyan, mint a szüleid. Attól még szeretjük. Őbenne más a jó.

2010. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:

Nem, az én szüleim nem távolságtartók, nagyon is szeretnek minket látni, csak nem erőszakoskodnak annak a rovására, hogy a mi kapcsolatunkban legyen emiatt vita. De mindenhol más a szokás, igazad van. Van, ahol figyelembe veszik, ha a gyerek kirepült és hagyni kell, hogy élje az életét, van ahol nem :S

(A szülőket az átlegosnál sokkal gyakrabban látogatjuk, félreértés ne essék)

2010. márc. 10. 13:56
 59/73 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem te már azért is utálod anyósodat mert levegőt vesz.. a kérdést megmosolyogtam, általános iskola 3. osztály körülbelül..:-)HŰÚÚ Ő ÜLHETETT AZ ELSŐ ÜLÉSRE EZ TÉNYLEG FELHÁBORITO:-D Nevetséges
2010. márc. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
79%
Igen, engem is bántanak hasonló szituk. Mégpedig nem is a helyzet miatt, hanem mert élvezi, hogy valamivel bánthat. Nálunk is volt egy hasonló szitu. Amíg anyósomnál laktunk, minden hétvégén meghívtak anyuék ebédre. Természetes, hogy anyósom is jött. Meg van terítve az asztal 3 főre (férjem, anyósom, én), anyós hová ül? Kettőnk közé! Rohadt mérges lettem, de nem szóltam, nem akartam elrontani a hangulatot. Következő hétvégén kieszeltem, hogy amint beérünk, én a középső székre teszem a táskámat, egyszóval "lefoglalom". Erre mit csinál? Elteszi onnan és leül. Harmadik alkalommal ismét. Én már forrtam a dühtől. 2 lehetőség van. Vagy nem vette észre az egyértelmű jelzést részemről, akkor butus, vagy észrevette és azért is ki akart szúrni velem. Inkább az utóbbi, ugyanis megbeszéltük férjemmel, hogy üljön Ő középre és így nincs az, hogy anyós közénk ül. Láttad volna az arcát! Na abból én már tudtam, hogy nem volt véletlen a közénk ülés!
2010. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!