Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értékelnétek az alábbi...

Hogyan értékelnétek az alábbi helyzetet? Nem nagy dolog, de nekem fontos.

Figyelt kérdés
Anyósomat vittük valahova (54 éves, szerencsére makk egészséges), odafelé én beültem a férjem mellé előre, visszafelé viszont anyósom szó nélkül beugrott az első ülésre, köpni-nyelni nem tudtam.
2010. márc. 10. 11:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 A kérdező kommentje:
Én udvarias utalásnak azt tartottam volna, ha megkérdezi, hogy nem baj-e, ha visszafelé ő ül ott. Ez minden, csak nem udvarias volt szerintem. Más fogalmaink vannak az udvarias utalásokról.
2010. márc. 10. 12:12
 32/73 anonim ***** válasza:
63%

Anyós próbálja finoman jelezni, hogy a fiacskájánál még mindig neki kellene az elsőnek lenni..."


Nem kell mindenből messzemenő következtetéseket levonni. Ez csak egy egyszerű illemszabály. Az ajtóban is előreengeded, ha bemutatnAK valakit, azt is neki mutatják be előbb, mivel ő az idősebb. Ennyi.

Ebből vetélkedést kiolvasni olyan butaság!

Nem két kis bakfis agytok az iskolában, hanem két felnőtt nő. Szerintem a minimum, hogy a családon belül is betartjuk az elemi illemszabályokat.

Én még soha nem ültettem hátra sem a szüleimet, sem a férjem szüleit, legfeljebb ha negyon erőszakoskodtak. Ahogyan ők is felsegítik a kabátomat, és azt mondják: Egészségedre!

2010. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekes dolog. Ez csak egy ülés.
2010. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
64%
Én együtt érzek veled kedves kérdező! Szerintem köztetek van egy láthatatlan harc. Az anyósod előrepattanok megoldással elérte a 'győztem' állapotot, s te meg emésztetted magad. Sőt ha látta rajtad, hogy neked ez kellemetlen, mert saját területeden (ért. autóban) tudott neked rossz percet okozni. Sokszor ki sem kell mondani azt, hogy mi rossz, elég, ha ránézel a másikra. Elképzeléseim szerint nem ez volt az első ilyen eset. Ha van kedved én szívesen meghallgatom ennek a történetnek az előzményeit. Megoldás az elfogadásban látom úgy, hogy ne kelljen senkinek sem túl sokat feladni magából. Ezt neked kell érezni.
2010. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező szerintem azért akadtál ki ennyire ezen a témán, mert ez már nem az első ilyen alkalom, mint írtad is, állandóan verseng veled. És azt nem értem, hogy miért kell mindig a fiatalokat leszólni, hogy udvariatlan, stb... Anyós elvileg sokkal tapasztaltabb nálunk, szokták is hangoztatni, akkor ő miért nincs tisztában az illemmel?
2010. márc. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
75%
így van, ahogy a 12:14-es írja. udvariasság, ennyi. és tleg ez volt még a legkisebb rossz megoldás a részéről, jobb, mintha mások előtt kioktatott volna, vagy célzott volna a neveletlen viselkedésedre. valóban, még jobb lett volna, ha megkér, ülhetne-e visszafelé elöl, de nem ezt választotta. na bumm. messzemenő következtetéseket levonni meg butaság. legközelebb legyél udvariasabb! vagy vezess Te, de ezt már javasoltam :))
2010. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
73%
Ez a helyedre ülök nálunk is divat, még az asztalnál is. Mert ott neki könnyebb stb. Én nem szólók már neki, mert a vén hülye úgy sem érti meg. A férjem addig tartotta viccesnek anyukát, még az ő fotelje nem lett célpont.
2010. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
56%

Ha megkérdi, hoyg nem baj-e ha odaül, akkor téged kellemetlen helyzetbe hoz, mert rájössz, hogy udvariatlan voltál, elpirulsz, zavarba jössz. Ezért neked kellemetlen. égül is az ülések köz semmi különbség, ez csak olyan elvi előzékenység. Nem kellemetlenebb neked hátul ülni fizikailag, de ha megkérdz, esetleg zeverba hoz visszamenőleg. Azon kívül: egy idősebb nő, pláne nőrokon nem kérhet engedélyt olyasmire, ami eleve megilleti, mert az megintcsak udvariatlanság. Megfordítani az udvariassági sorrendet a kedvezményezett részéről is udvariatlanság. Engedélyt kérni, hoyg eltérjünk a szabáytól: az emindig a fiatalabb/a férfi/az alacsonyabb rangú kötelessége, agy feladata. A nő/idősebb/rangosabb nem kérhet ilyen engedélyt, mert az minden jelenlévőnek megalázó.


Mindig, minden helyzetben ez a sorrend:

A nő/idősebb/rangosabb megy előre, kapja a kényelmesebb helyett, őt mentesíjük a kellemetlenségtől.

A férfi/fiatalabb/kisebb rangú magára vállalja a kényelmetlenséget, a cselekvést, a kérdezést stb.

Ettől eltérni fizikai kiszolgáltatottság vagy praktikum miattt szoktak. Beteg kényelmesebb helyet kap, bármilyen fiatal és beosztott férfi pl. Vagy ha negy csomagot viszünk pl akkor a praktikumot nézzük, nem az udvariasságot.

2010. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
59%
Végülis azt a helyet foglalta el, amit róla neveztek el, vagyis az anyósülést. Mellesleg ez a legveszélyesebb ülőhely a személygépkocsiban. Felfoghatod tehát úgy is: az életét kockáztatta érted!
2010. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aki megértett. Az előzményeket ismerve mondtam ezt a versengés dolgot, mert mindenben ezt csinálja. Hogy ő jobban főz, hogy ő megértőbb a fiával, mint én, stb.

Aki ezt nem tudja, az nyilván csak a kiragadott helyzetre válaszol és azt látja benne, hogy udvariatlanság és kész. Anyósom nyugodtan megmondhatta volna, ha baja van (nem volt ott senki más és engem nem zavar, csak ő nem szereti az egyenes beszédet sajnos).

Köszönöm mindenkinek, aki eddig hozzászólt.

2010. márc. 10. 12:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!