Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti feleségként elvárnátok...

Ti feleségként elvárnátok ilyet a férjetektől? Nincs ezzel nagyon leterhelve a férfi?

Figyelt kérdés
Két gyerekük van, 4 éves és 3 hónapos. A feleség heti 4x eljár tornázni hajnalban-reggel: felkel a kicsi 6 körül, megszoptatja, tisztába teszi és megy. A férj van onnantól a gyerekekkel, kelti a nagyot, öltözteti, reggelizteti. Ha megjön a felesége, indul a naggyal oviba majd dolgozni.
2015. aug. 19. 11:57
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
63%
ma 15:27-es: a kisebbik gyerek 3 HÓNAPOS - azaz még messze van az ovis kortól!
2015. aug. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%
ezt a kérdést kb 20× olvastam el, mire rájöttem, hogy a kérdező szerint az a leterhelés a pacáknak, hogy reggel egy órát kell a két gyerekével lennie....
2015. aug. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező: a férj nem tartja el a feleségét - egyrészt azért, mert a kisebbik gyerek megszületése előtt valószínűleg munkaviszonya volt és GYED-ben részesül, násrészt, ha régebben is háztartásbeli volt, a házi munkája - pénzben kifejezve - ér annyit, mint legalább egy átlagfizetés.Harmadrészt: azt, amit a férj (nem SEGÍTÉS!
2015. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%
(bocsánat, véletlenül küldtem el) - tehát: nem SEGÍTÉS!, hanem a gyereknevelésből való részvállalás címén megtesz - és amit te, Kérdező, olyan bombasztikusan soknak találsz, bármelyik munkaviszonyban álló anya véghez viszi az év minden napján (anélkül, hogy a megerőltetéstől álomba szenderülne a munkahelyén). Miről beszélünk?!
2015. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
84%

:D


Most komolyan, egy ilyen pasi tényleg a teremtés koronája?

És vajon hogyan kellett nevelni ahhoz, hogy ekkora lúzer legyen?

2015. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
én is ugyanezt csináltam. nem találtunk benne semmi kivetni valot...
2015. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te ki vagy a történetben, de ha a férj, akkor szánalmas ez a kérdés.

Képzeld el, hogy ezt minden dolgozó nő végigcsinálja minden reggel, és nem alszik el a munkahelyén. Nem tudom, te mivel vagy így leterhelve, mert lényegében egy darab 4 évest kell felöltöztetned és adni neki enni.

A férjem minden nap alapból 6-kor kel és 7-kor megy dolgozni, és nem szokott elaludni.

Úgy adod elő ezt az egészet, mintha valami mártíroknak kitalált, óriási feladat lenne, amibe bele kell rokkanni. Képzeld, ilyen gyerekkel a normális élet.

Minden reggel felkelek, felköltöm a gyereket, felöltöztetem, adok neki enni, elviszem az oviba, és elmegyek dolgozni. Azt hiszem, hős vagyok.

2015. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik apának ez megterhelő, az ássa el magát. Nem csak addig kell foglalkozni a gyerekkel, amíg megcsinálja. Egy gyereknek KÉT szülője van, mindkettőnek ugyanúgy kell foglalkozni a gyerekkel, nem csak "besegíteni".

Ha már az anya is dolgozik, akkor mi lesz? Neki se kell foglalkozni a gyerekekkel, mert megterhelő? Gondolom nem...8 óra munka előtt-után ugyanúgy ellátja a gyerekeket, meg a háztartást.

Nem a középkorban élünk, ahol a férj dolgozott, a nő meg csak otthon volt.

2015. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Miért is?

-otthon tornázni nem ugyanolyan hatékony, mintha elmegy rendes edzőterembe, kivéve nyilván, ha profi fitneszesről van szó

-abba a férj sem hal bele, ha 1, neadjisten 2 órával előbb kell felkelnie... gondolom, az ovi sem délben nyit, kb. 6 és 7-8 között kell bármit is csinálnia otthon, max. plusz fél óra, ha nehezen kel... ennyi ideje meg legyen a gyerekre...

mondjuk az sem mindegy, milyen munkát végez a férfi. 12 órázásnál necces... de ha 8-10 órás irodai munka után alszik be csak attól, hogy egy 2 órával előbb kell kellnie, ott azért vastagon hibás a férj életvitele is. Hogy pl. indokolatlanul fenn marad tévézni, netezni, nem étkezik elég jól a munkahelyén...

-még a htb. feleségnek is kell legalább ennyi idő, amit rendes, felnőtt társaságban tölt a gyerekek nélkül, és ami nemcsak a Sparra meg a postára korlátozódik... vagy jobb, ha egy eltunyult, beszűkült tudatú nő neveli a gyereket meg vár a férjére?

2015. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

Nem kéne felkelnie, mert kötetlen a munkaideje, akkor megy amikor akar. Azért így van, mert a baba 6 körül kel szopni és az anya ha már úgyis ébren van, nem akar "tespedni".


Mindegy, én nem hagynám magára ilyen sokszor a 3 hónapos gyerekem és nem kockáztatnám a férjem munkáját, főleg hogy ő tartja el a családot. Az ilyen önző nő még várhatna a családalapítással.

2015. aug. 20. 15:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!