Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti feleségként elvárnátok...

Ti feleségként elvárnátok ilyet a férjetektől? Nincs ezzel nagyon leterhelve a férfi?

Figyelt kérdés
Két gyerekük van, 4 éves és 3 hónapos. A feleség heti 4x eljár tornázni hajnalban-reggel: felkel a kicsi 6 körül, megszoptatja, tisztába teszi és megy. A férj van onnantól a gyerekekkel, kelti a nagyot, öltözteti, reggelizteti. Ha megjön a felesége, indul a naggyal oviba majd dolgozni.
2015. aug. 19. 11:57
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
92%
Megint egy tohonya, irigy boszorkány. Mehetünk tovább, nincs itt semmi látnivaló :)
2015. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekünk van, amióta a középső megszületett 6-kor kel az egész család. A férjem is reggelizteti, öltözteti a gyerekeket minden áldott reggel. Felelős, vezető beosztásban dolgozik, és eddig még soha nem aludt el a munkahelyén. Akkor sem, amikor összeszedtünk egy hányós-hasmenéses vírust (igen, én is, csak a férjem nem volt beteg), és egyedül kellett ellátnia napokig a 3 gyereket, még éjszaka is, mert messze én voltam a legvacakabbul.

Had kérdezzem már meg kérdező kedves, ki vagy te a történetben, és miért fáj neked, hogy a feleség reggelente sportol? Illetve miért olyan megterhelő reggel 1-1,5 órát figyelni egy alvó gyerekre, meg reggelit adni egy óvodásnak?

2015. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%

ÁLtalában nem elvárok dolgokat életem párjától, hanem megbeszéljük, ki mire vágyik, mit szeretne és az hogyan oldható meg közösen.


Heti négy reggellel nehogy már le legyen terhelve a férfi, a nő valószínűleg minden éjjel kel etetni-pelenkázni.

Egy hét 168 órából áll, mondjuk ebből 8 órát szánhat magára a nő, a négy edzéssel. Aki szerinte ez abnormálisan sok, az tehet egy szívességet...

2015. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
Mikor el kell mennem, akkor a férjem intézi a gyerekeket. Nagylánynak nem tud olyan szép frizurákat készíteni,mint én, de még evvel is megpróbálkozik. Néha ráadja a kockást a pöttyössel és a csíkossal, de most őszintén lesz ebből valakinek kára? Nem. Mint apa ki kell vennie a részét a gyerekek körül. Nemsokára megyek vissza dolgozni. Váltott műszakba fogunk, ekkor még mosnia, sőt majd főznie is kell majd.
2015. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%
Mi így élünk. Futni járok reggelente. 1 óra csak az enyém. Nekem jó. A férjemnek jó. Másra meg nem tartozik. Azért abba nem fog kimerülni a férj, hogy egy órát egyedül van otthon két gyerekkel, főleg nem alszik el a munkahelyén. Hacsak nem egy tohonya pudingról beszélünk, ennyi """terhelést""" minden férfinak ki kell bírnia. Röhejes lenne, ha nem bírná. Hol van ez a kemény fizikai munkától? Ez csak egy reggeli!
2015. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, hogy a feleség van többet a gyerekekkel, ezért van otthon, ezért tartja el a férje. Ha a férje bealszik a munkahelyén és kirúgják, akkor majd megél a család a feleség feszes fenekéből? Nem hiszem....."


Nem, drága. Akkor majd a feleség visszamegy dolgozni, a férj meg lehet otthon egész nap a gyerekekkel, mert az asszony ezért tartja el, ugyebár. Sportolni nyilván nem fog reggelente, ha az is megterhelő számára, hogy félórával korábban kelt heti 4x...Így aztán ne lepődjön meg, ha anyu néha "túlórázik", mert rá se bír nézni a lompos, pocakos, lógó hájú férjére.


Illeszkedik ez a gondolatmenetedbe, vagy így már nem tetszik annyira? :D

2015. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
94%

Nem feltétlenül anyós.

Ex szomszédasszonyom volt ilyen. Két éves volt a fia, de ő még mindig terhességi hízásról beszélt. harmadikon laktunk, de még akart halni, ha le kellett menni gyalog a lépcsőn.

Persze azért lecsúszott neki boltból hazafelé egy nagy zacsi fornetti, és lehetett szidni a genetikát (meg engem, miután kocogni hívtam).

2015. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
88%

A gondolat menetet követve oda jutottam, hogy a kisebb gyerek is ovis korú lett, anyuka visszament dolgozni.


A találós kérdés:

Hogyan jutnak el a gyerekek reggelente oviba és suliba?


Ugyebár szerinted dolgozó embernek ez sok reggelente és le van vele terhelve. Anyuka is kiesett akkor a képből, hiszen dolgozik. A munka utáni teendőket is nyilván más fogja akkor ellátni a gyerekek körül, nem terhelhetünk vele dolgozó embert. De ebbe ne is menjünk bele, maradjuk a reggeli ovi/suliba menésnél. Várom, hogy megválaszold a kérdést...

2015. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Fordított esetben is feltetted volna ezt a kérdést? Hogyha az apuka jár el reggelenként valahova és az anyuka kénytelen kelteni, öltöztetni, etetni, oviba vinni a gyerekeket, akkor is megkérdezed, hogy nincs ezzel nagyon leterhelve? Fogadni mernék, hogy nem. Itt nem arról van szó, hogy az apuka le lenne terhelve, hanem hogy lusta a saját gyerekével foglalkozni és negyed órával hamarabb felkelni, hogy legyen még ideje felöltöztetni a gyereket is. Minden mást (a reggelit meg a munkába menést) amúgy is meg kell csinálnia saját magának, szóval az nem plusz munka, hogy a gyerek is ott van. Annyi az egész, hogy két tojás helyett négyet süt meg reggel. Fú, hát ettől tényleg nagyon le van terhelve szegény! Biztos is, hogy el fog aludni a munkahelyén, és kirúgják emiatt!
2015. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 6-kor kel a férj olyankor? Attól miért aludna be munkában? o.O Középsuliban minden nap 6-kor keltem, egyszer se aludtam be. Most meg van hogy 6 előtt kezdek melóban. Nem értem miért számít annyira korainak...
2015. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!