Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit javasoltok, mit tegyünk...

Mit javasoltok, mit tegyünk ha nem tudunk megegyezni a védekezésről?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a párommal, 2 éve együtt élünk. Pajzsmirigy-problémák miatt nem szedhetek gyógyszert és az inekció is kiesik. A spirált az orvosom ne javasolja, mivel még nem szültem.


A párom szerint a gumi tiniknek való, maradna a megszakítás.... viszont az nem védekezés. Ő még nem akar gyereket. Úgy érzem, hogyha mégis becsúszna, nem hagyna el minket. De ha kicsit körbenézek, hát a realitás az, hogy bizony egyedül neveli a nő a gyereket.


Ti mit tennétek?


2015. aug. 9. 12:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
70%

ma 15:28-as: azért a kérdezönek JOGA van ultimátumot adni, mert neki kell vagy gyereket szülni, vagy abortuszra menni, mivel a párja nem akar MEGFELELÖEN védekezni.


A "végleges megoldásnak" meg nök esetében komoly egészségügyi kockázatai vannak, a kérdezö párja - akinél egyszerübben megoldható lenne, és semmi kockázata sincs -, meg erre valószínüleg ugyanúgy nem hajlandó, mint gumit húzni.

2015. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
12%

Persze, hogy joga van. Épp úgy, ahogyan a másik félnek is joga van elhajtani őtet az ultimátumával együtt a vasporosba.

Hol itt a probléma?


"A "végleges megoldásnak" meg nök esetében komoly egészségügyi kockázatai vannak"


Pedig ha egy nő nem akar több gyereket, akkor ezt neki kell bevállalnia, nem másnak.

2015. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
21%

21-22


tök felesleges dolgon vitáztok, miután MA Magyarországon egyikőjük se kérheti a művi meddővé tételt, mivel csak X gyerek vagy 40 év feletti kor felett lehet a jelenlegi szabályozás szerint...

2015. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
17%

16:58


Wikipédia szerint 35. betöltött életév kell, de egyébként egyetértek veled.

2015. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
66%

Nőnél 35, férfinél 40.

Vgy 3 gyerek.

2015. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
88%

A Wikipédiát laikusok írják.


187. § (1a):

"A művi meddővé tétel az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy kérelmére családtervezési célból 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el."

2015. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
80%

A 21-es vagyok, és nem én javaslom a meddövé tételt, hanem a 22-es válaszoló.


Ettöl függetlenül én a kérdezö helyében nem ragaszkodnék egy olyan férfihez, aki inkább veszélyeztet engem, minthogy gumit húzzon.


Ha úgy nézzük, a férfi is ultimátunot adott: a megszakításos "módszert" fogadná csak el, ami nem ér semmit. A terhesség/szülés kockázatát meg a nönek kellene vállalnia. Mivel a nö nem akar (még) gyereket, ezért ténylegesen csak két lehetöség van: VAGY rendes védekezés, vagy - hogy ne legyen terhes - a szexmentesség.

2015. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
72%
Már nem feltétel a 35 èv és/vagy 3 gyerek. De engedély kell hozzá, és van gondolkodási idő is.
2015. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
81%
Én kidobnám a francba nem azért, mert nem értetek egyet, hanem azért, mert szart nem ér neki az egészséged.
2015. aug. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
77%

"Már nem feltétel a 35 èv és/vagy 3 gyerek."


Sajnos feltétel a 40 (!) év és/vagy 3 gyerek! A 26-osban a HATÁLYOS törvényből idéztem. Korábban egyszer már lazítottak valóban, DE 2014-ben újra visszatértek a szigorúbb szabályozásra.

2015. aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!