Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk megegyezn...

Férjemmel nem tudunk megegyezni, mi legyen? (lakhatási kérdés)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de leírok mindent, hogy érthető legyen.


Mindketten dolgozunk, neki stabil állása van, nagyon jó fizetéssel, bár teljesítménybéres, és sosem lehet tudni, éppen mikor mennyi lesz a fizuja. Nekem igen alacsony a fizetésem, és jan. 31-el meg is szűnik a munkaviszonyom. Van kilátásban más, de nem kiabálnám el.


Van félretett pénzünk is, tudunk takarékoskodni.

Jelenleg albérletben élünk abban a városban, ahol dolgozunk. Az albérlet 20e ft, 3 szobás lakás fullosan berendezve, nagyon modern, plusz garázs. Rezsire nyáron 35, télen max 50e ft-ot fizetünk. Az albérlet egy panel övezetben van, 6. emeleten.


Én nagyon szeretnék költözni. Szeretnék egy saját kertes házat (itt kb. 1millió a különbség egy normális lakás és egy kertes közt). Ha felvennénk egy 3millió forintos hitelt, azt 10 év alatt 38e, 5 év alatt 58e-es törlesztővel ki is tudnánk fizetni. A házat 5M-ért hirdetik, de alkudni is szándékozom, illetve, mint mondtam, van félretett pénzünk is. Ez a ház ugyan abban a városban van, mint a munkahelyeink, sokkal közelebb is.


Szeretnék majd pár éven belül gyereket (illetve én már most, de a férjem még nem akar).


A kiadásaink:

Albi rezsivel 55-70e közt

Diákhitel: 6e

Helyijáratos bérlet: 4e

Kondibérlet: 5e

Tv+Net+Teló: 5e

tel.számla: 5e


Párom fizetése 200e minimum, de volt már 350e is, így tudunk bőven félretenni

Az én fizetésem 68e ft, ha meglesz a másik munkahely, br150e lesz (azért bruttót írtam, mert nem tudom pontosan mennyi nettóban )


Férjem maradna az albéretben, én szeretnék sajátot.

Azzal érvel, hogy ha máshol lesz munka, könnyebben mehetnénk. Viszont itt sokkal olcsóbb élni, mint kb. bárhol máshol (ez az ingatlan és albérletárakból is látszik), és a munkája sem olyan, ami minden városban van, és ahol van is ilye cég, még ott se biztos, hogy lenne lyan gép, amin ő dolgozik - 5-6 ilyen gép van az országban.


Szerintetek melyik lenne a jobb? Maradjunk albiban, vagy vegyünk sajátot?


A hitel, ha 5 éves, akkor 38, ha 10 éves, akkor 18e ft-tal lenne több, mint most a bérlés


2014. jún. 22. 22:29
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen olcsó albérleti díj mellett maradnék és összespórolnám a többit és nem vennék fel hitelt.
2014. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Úristen, hol 20e az albérlet? Ráadásul 3 szoba?


Én azt hittem 50ezer a másfélszobás minimum. Kérlek áruld el melyik város :D


Egyébként attól függ milyen a ház. Mennyit kell rákölteni (Mert valamennyit ugye általában mindig kell) Ilyen feltételek mellett nem rossz a hitel.


27/F

2014. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
30%

alacsony fizetésre, diákitelre nem lehet hitelt felvenni,

jönnek a gyerekek, egy betegség és padlon vagytok

2014. jún. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
91%
Ha tudtok bőven félretenni, akkor inkább indítsatok két Fundamentás megtakarítást 4 éves futamidővel. Ez azt jelenti, hogy havi 40000 Ft-os megtakarítással a szerződéses összeg (megtakarítás+állami támogatás+hitel) 2*3200000 Ft lesz. A hitel fix kamatozású és 5 év alatt visszafizethetitek. Ekkora összegből pedig már vehettek házat. Szerintem várjatok még, havi 20000 az albérletre tényleg nagyon kevés.
2014. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ilyen kevés fizetés mellett hitelt ne vegyetek fel.

Amugy is drágább fenntartani egy kertes házat. Meg ha jön a gyerek stb.. vagy spóroljatok még pár évet és akkor vegyetek :)

Vagy ha most akarsz koltozni inkabb vegyetek lakást. Oke hogy csak 1 millioval kevesebb de fenntartani sokkal egyszerűbb. 10 évre ne adósitsátok el magatokat. Ha valami tortenik a ferjeddel, mi lesz?:(


Persze ez csak az én velemenyem, nem vagyok kozgazdász v ilyesmi. Ti tudjátok.


Engem is erdekelne ez melyik varos?:) mifelénk 50 millio a kertes ház kb és 70-90 a legolcsobb alberlet :| mondjuk mi "nagyvaros" vagyunk :/

2014. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Ha ilyen alacsony bérleti díjat kellene fizetnem, a laksással se lenne gond, és a gyerekvállalás is odébb van... akkor még nem vennék lakást/házat.


2-3 év alatt összegyűjtötök annyit, hogy hitel nélkül is meg tudtok venni egy ilyen házat. Sokkal könnyebb lesz úgy a gyerekvállalás, hogy plusz hitelt nem kell nyögnötök.


Egyébként nem te kérdezted pár hete, hónapja, hogy ennyire mernénk-e gyereket vállalni? Kísértetiesen hasonlít a kérdés, és az anyagi helyzet részletezése.

2014. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
78%

*

Egyébként engem az érdekelne, hogy hol élnek azok (a szerencsések), akiknek ennyi pénz kevés fizetésnek számít?


K-Mo-n mázlista aki ennyit kap diplomával, több nyelvvizsgával.

(Az albérlet nálunk 50-70)

2014. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Na igen, nem tudom, pesten lehet ez kevésnek számít, itt elég jó azért...

Amúgy Baranya megyei bányászváros

A házon 1 éve csinálták meg a tetőt, 2 éve raktak be műanyag nyílászárókat, 80nm, szépen felújítva, kerttel, kinti tárolókkal.

Fundamentázni nem szeretnénk, inkább gyűjtök a párnahuzatba, de akkor az kéznél van.

Lakást biztosan nem veszek, itt eladhatatlanok az ingatlanok, azért is ilyen olcsók, de még így is nehéz túladni rajtuk.


Igen, nekem volt egy babavállalós kérdésem :)


Az alacsony fizura meg nem kapunk hitelt - aki írta, annak válaszolom, hogy de, utánajártam már, férjem nevén lesz a hitel, én leszek az adóstárs (vagy ha kell anyám), és kapunk. Ráadásul ez igen kis összeg házvásárlásra, tuti megkapnánk. A DH házasság rlőttről van, csak az én nevemen, az nem számít a közös vagyonba, így hitelbírálatnál nem nézik, ha férjem akar felvenni

2014. jún. 23. 00:13
 9/43 anonim ***** válasza:
48%

attol hogy itt alulfizetik az embert 200 e nem lesz olyan nagy pénz, pláne úgy hogy ez az egyetlen stabil bevételük

a kérdező csak reméli a jobb fizut ha meg is lesz meddig tud dolgozni? 2 diákhitel, a ház hitele, a kertesház fenntartása, 1-2 gyerek, + a kérdező részleges eltartása

pont így szoktak legyatyásodni a magyar családok

2014. jún. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Milyen 2 diákhitel? 1 van csak. Itt a 200e nagyon jó fizetésnek számít, de ennél általában többet is kap, ez csak a legalja. Attól nem félek, hogy nem lesz hol dolgoznom, max nem itt, hanem a közeli nagyvárosban, de lesz munkahelyem. Munkanélküli nem leszek.

Tudom, hogy bármi lehet, de ilyen alapon elmegy az ember mellett az élet, és a végén nem lesz semmije...

2014. jún. 23. 09:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!