Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk megegyezn...

Férjemmel nem tudunk megegyezni, mi legyen? (lakhatási kérdés)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de leírok mindent, hogy érthető legyen.


Mindketten dolgozunk, neki stabil állása van, nagyon jó fizetéssel, bár teljesítménybéres, és sosem lehet tudni, éppen mikor mennyi lesz a fizuja. Nekem igen alacsony a fizetésem, és jan. 31-el meg is szűnik a munkaviszonyom. Van kilátásban más, de nem kiabálnám el.


Van félretett pénzünk is, tudunk takarékoskodni.

Jelenleg albérletben élünk abban a városban, ahol dolgozunk. Az albérlet 20e ft, 3 szobás lakás fullosan berendezve, nagyon modern, plusz garázs. Rezsire nyáron 35, télen max 50e ft-ot fizetünk. Az albérlet egy panel övezetben van, 6. emeleten.


Én nagyon szeretnék költözni. Szeretnék egy saját kertes házat (itt kb. 1millió a különbség egy normális lakás és egy kertes közt). Ha felvennénk egy 3millió forintos hitelt, azt 10 év alatt 38e, 5 év alatt 58e-es törlesztővel ki is tudnánk fizetni. A házat 5M-ért hirdetik, de alkudni is szándékozom, illetve, mint mondtam, van félretett pénzünk is. Ez a ház ugyan abban a városban van, mint a munkahelyeink, sokkal közelebb is.


Szeretnék majd pár éven belül gyereket (illetve én már most, de a férjem még nem akar).


A kiadásaink:

Albi rezsivel 55-70e közt

Diákhitel: 6e

Helyijáratos bérlet: 4e

Kondibérlet: 5e

Tv+Net+Teló: 5e

tel.számla: 5e


Párom fizetése 200e minimum, de volt már 350e is, így tudunk bőven félretenni

Az én fizetésem 68e ft, ha meglesz a másik munkahely, br150e lesz (azért bruttót írtam, mert nem tudom pontosan mennyi nettóban )


Férjem maradna az albéretben, én szeretnék sajátot.

Azzal érvel, hogy ha máshol lesz munka, könnyebben mehetnénk. Viszont itt sokkal olcsóbb élni, mint kb. bárhol máshol (ez az ingatlan és albérletárakból is látszik), és a munkája sem olyan, ami minden városban van, és ahol van is ilye cég, még ott se biztos, hogy lenne lyan gép, amin ő dolgozik - 5-6 ilyen gép van az országban.


Szerintetek melyik lenne a jobb? Maradjunk albiban, vagy vegyünk sajátot?


A hitel, ha 5 éves, akkor 38, ha 10 éves, akkor 18e ft-tal lenne több, mint most a bérlés


2014. jún. 22. 22:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
4%

1 milliós konyha még olcsó is... sütő, főzőlap, hűtő, mikró, szagelszívó, egyebek? A bútorról nem is beszélve.


A ház lelakott, rossz állapotú...

2014. jún. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
de mondom, hogy ezek megvannak. Írtam, hogy bútor nem kell, minden felszerelésünk van, az utolsó szívószálig.
2014. jún. 24. 08:10
 23/43 anonim ***** válasza:
szerintem még maradjatok az albiba, és ha lesz fix jövedelmed akkor lépjetek, és spórolj még tovább. kölcsönt nem ajánlatos felvenni, 1 ház sokkal többe kerül mint 1 lakás, ha valami elromlik akkor súlyos 10ezreket fizethetsz, és 1 régi háznál mindig van valami javitani való.
2014. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Olcsó a ház, de sok munka is lenne vele. Én nem venném meg, főleg mert 20 ezerért vagytok albérletben, ami szinte ingyen van, így hitel nélkül összetudjátok szedni egy ház árát, ha még jobban spóroltok.
2014. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
Inkább bízd a párodra a döntést.(mint netes kibicekre)
2014. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Én is várnék a vásárlással,de ezt a házat nem is venném meg.Nem azért mert romos lenne,mert az apránként ráér.Hanem mert:-ez a kerítés NEM gyerekbarát

-nagyon rossz az elosztása a háznak.Nekünk első dolgunk a kazánház elszeparálása volt,mert így lehet egy jó kis füst,vagy gázmérgezést kapni.Sose szerettem,ha a konyhából nyílt a WC.

A másik azt csak kérdezem.Milyen a közlekedés,óvoda,iskola távolsága?

Ha hitelmentesen tudtok venni házat idővel,akkor ne kapkodjatok.Az is rossz ha azért nem tudsz gyereket vállalni,hiteletek van.

2014. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
4%
A konyhából nyíló wc az mi már :DDD Én ilyenről még nem is hallottam, ez valami undorító.
2014. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
82%

Mennyi elkényeztetett ember van ez hihetetlen! Nem egy putriról van szó, egy normális, lakható, használható ház. Az emberek nagy része nem a kész, modern, divatos 30-50 millásba ül bele, hanem valahonnan el kell kezdeni.

A nem mai házaknál pedig volt pár szokásos alaprajz és mindből úgy nyílik a fürdő, wc. Nincs benne semmi undorító meg meghökkentő, ez teljesen normális volt akkoriban. Idővel át lehet alakítani, ha valakinek nem tetszik. Nálunk ilyen házat is 15 millió körül lehet venni. 5 millióért ajándék, ha ott terveznek élni. Mi a két szobás panelt is 7 millióért vettük! És azért volt csak 7 millió, mert iszonyatosan lelakott, koszos lakás volt. Nem csak finnyáskodtunk, sajnos nem volt elég egy takarítás, meg egy tisztasági festés. Teljesen fel kellett újítanunk, 6 hónap alatt szerény, beköltözhető lakásunk lett saját kezűleg, majd másfél év alatt, egy gyönyörűen felújított, modern lakásunk lett, amiben szeretünk élni és rá sem lehet ismerni.


De ha képen mutatom az eredeti állapotot akkor biztos itt egyesek azt írták volna, hogy undorító, meg putri és ki vesz meg ilyet és úristen. Vagy nem is tudom mit, mikor a kérdező olyat linkelt, ami teljesen normális és lakható, és az is hogy le van szólva!

2014. jún. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
4%
Ha neked ez normális állapotú ház, a te igényeiddel vannak SÚLYOS gondok. El kellene gondolkodni rajta, hogy kinél van a hiba, ha az általad normálnak mondott körülmények egy átlagember számára lakhatatlannak minősülnek.
2014. jún. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Ilyen fizura simán fel lehet venni hitelt, és inkább a sajátotokat fizessétek mint az albit. A ház elég öreg, ez látszik rajta, de ha csinálgatjátok, újítgatjátok akkor idővel szép is lehet. Aztán ha kifizetitek gondolkodhattok egy szebben, jobban, ha úgy álltok. Én a ház mellett döntenék, bár lehet hogy ésszerűbb lenne még kicsit gyűjtögetni és akkor hitel sem kellene.
2014. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!