Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk megegyezn...

Férjemmel nem tudunk megegyezni, mi legyen? (lakhatási kérdés)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de leírok mindent, hogy érthető legyen.


Mindketten dolgozunk, neki stabil állása van, nagyon jó fizetéssel, bár teljesítménybéres, és sosem lehet tudni, éppen mikor mennyi lesz a fizuja. Nekem igen alacsony a fizetésem, és jan. 31-el meg is szűnik a munkaviszonyom. Van kilátásban más, de nem kiabálnám el.


Van félretett pénzünk is, tudunk takarékoskodni.

Jelenleg albérletben élünk abban a városban, ahol dolgozunk. Az albérlet 20e ft, 3 szobás lakás fullosan berendezve, nagyon modern, plusz garázs. Rezsire nyáron 35, télen max 50e ft-ot fizetünk. Az albérlet egy panel övezetben van, 6. emeleten.


Én nagyon szeretnék költözni. Szeretnék egy saját kertes házat (itt kb. 1millió a különbség egy normális lakás és egy kertes közt). Ha felvennénk egy 3millió forintos hitelt, azt 10 év alatt 38e, 5 év alatt 58e-es törlesztővel ki is tudnánk fizetni. A házat 5M-ért hirdetik, de alkudni is szándékozom, illetve, mint mondtam, van félretett pénzünk is. Ez a ház ugyan abban a városban van, mint a munkahelyeink, sokkal közelebb is.


Szeretnék majd pár éven belül gyereket (illetve én már most, de a férjem még nem akar).


A kiadásaink:

Albi rezsivel 55-70e közt

Diákhitel: 6e

Helyijáratos bérlet: 4e

Kondibérlet: 5e

Tv+Net+Teló: 5e

tel.számla: 5e


Párom fizetése 200e minimum, de volt már 350e is, így tudunk bőven félretenni

Az én fizetésem 68e ft, ha meglesz a másik munkahely, br150e lesz (azért bruttót írtam, mert nem tudom pontosan mennyi nettóban )


Férjem maradna az albéretben, én szeretnék sajátot.

Azzal érvel, hogy ha máshol lesz munka, könnyebben mehetnénk. Viszont itt sokkal olcsóbb élni, mint kb. bárhol máshol (ez az ingatlan és albérletárakból is látszik), és a munkája sem olyan, ami minden városban van, és ahol van is ilye cég, még ott se biztos, hogy lenne lyan gép, amin ő dolgozik - 5-6 ilyen gép van az országban.


Szerintetek melyik lenne a jobb? Maradjunk albiban, vagy vegyünk sajátot?


A hitel, ha 5 éves, akkor 38, ha 10 éves, akkor 18e ft-tal lenne több, mint most a bérlés


2014. jún. 22. 22:29
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően vennék fel ilyen keresetekre hitelt, HA fix lenne. De sajnos nem az. A te állásod egyáltalán nem, így a kölcsön felvételénél eleve csak a férjedével fognak számolni. Az pedig mint írtad, teljesítménybéres.


Ez így nagyon veszélyes. Egy esetleges baleset, sérülés, betegség esetén ott maradtok egy fillér nélkül, mert a teljesítménybéres munkahelyétől semmit nem fog kapni.


5 millióért általában még világ végén is csak romos, rossz állapotú házat lehet kapni, aminek még min. 5-10 millió a felújítása is! Ezt mindenképp kalkuláljátok bele. Tudom, most nem tűnik úgy, de lesz meglepetés, ha megnézitek közelebbről a fűtésrendszert, tetőszerkezeteket, falakat, vízvezetéket, nyílásszárókat... esetleg feltehetnél egy linket, hogy milyen házra gondoltál.


Magyarán a felvett hitel összege inkább 10 millió lenne, nem 5. Nem is beszélve arról, hogy bútorokra is szükség lesz.


Én is inkább összespórolnék a házra, mert ki tudja mi lesz ezekkel a munkahelyekkel, fizetésekkel. Mint írtad, nála az újabb munkalehetőség is elég kétséges...

2014. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

bútorra ilyesmire nem lesz szükségünk, az már van.


Ez az a ház:

[link]

2014. jún. 23. 10:45
 13/43 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt választásunk!Vagy kifizetünk 80.000et albérletre vagy 80-85.000et hitelre!

Az utóbbi mellett döntöttünk és nem bántuk meg.

Sopronban élünk itt horror jó albérletet találni és kitudja mikor teszik ki az embert egy ismerős vagy haver kedvéért!

Rengeteg ingatlant 400-500 eurós áron adnak ki és csak Ausztriában dolgozóknak.

Szóval mi belevágtunk és a Ti helyetekben is belevágnánk!

Mennyit spórol az ember a friss zöldségen,gyümölcsön,ami megterem a kertben.

Néhány nyuszi,aminek a húsa nem éppen olcsó és már nem is vagytok minuszban.

Lehet én Csodaországban élek,de nem hiszem,hogy ilyen borúsan kéne látni a dolgokat,hogy majd nem lesz munkájuk és miből fizetnek.

Én addig rágnám jóuram fülét,amíg bele nem megy.

2014. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, én is erre gondoltam, hogy akkor lehetne termelni zöldséget is, ami boltban igencsak drága, ha meg kell venni, így meg lehet eltenni is pl.

Meg szívesen is csinálnám az ilyen veteményezést meg stb.

Most vagy egy cicánk, kutyát is szeretnék, de lakásba ugye nem lehet.

Az én fizetésemnek majdnem kétszeresét el tudjuk tenni minden hónapban. Viszont várni nem szeretnék, mert szó van róla, hogy megnyitják a bányát, már folyik a vájárképzés, akkor hirtelen nagyot fognak ugrani az árak.

2014. jún. 23. 12:25
 15/43 anonim ***** válasza:
7%

Úristen... ez arrafele felújítottnak számít?? Nálunk a romos, lepukkant kategória.


Új konyha: 1 millió

Új fürdő: 2-500.000 ft

Új parketta és taposó, csempe, külső-belső szigetelés ennél pedig lényegesen több...

2014. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

amerre te laksz, arrafelé kacsalábon forgó paloták vannak? hú, de jó neked...


a fürdőt após csinálná, vízvezeték-szerelő

semmihez nem kellene szakember, minden anyagárban megvan, kivéve, ha elektromos-vezetékes dolgok kellenek.

Festeni nyilván kell, de azt mindenhol kéne. Nem tudom, hogy te mégis milyen helyen lakhatsz, ahol egy ilyen ház nem számít jó állapotúnak az új tetővel, gázrendszerrel, nyílászárókkal

2014. jún. 23. 18:09
 17/43 A kérdező kommentje:
arra azért kivi lennék, mi kerül egy konyhán szerinted 1millióba?
2014. jún. 23. 18:12
 18/43 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező ne foglalkozz vele, ennyi pénzért jó ez a ház. Nekünk 2 újépítésű van, az egyiket mi építettük. Hát ezért a pénzért sokáig nem jutottunk volna. Meg is lepődtem, hogy milyen jó állapotban van.
2014. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést.


Elfogadom amúgy a negatív vélemény, de dúledező romhalmaznak nevezni szerintem ('enyhén') túlzás...

2014. jún. 23. 19:21
 20/43 anonim ***** válasza:
89%
Akár sok mindent, például laminált padló, akár ti is lerakhattok. Nem kell mindent egyszerre megcsinálni, fő,hogy az alapok jók, a kilátás szuper lesz.
2014. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!