Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk megegyezn...

Férjemmel nem tudunk megegyezni, mi legyen? (lakhatási kérdés)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de leírok mindent, hogy érthető legyen.


Mindketten dolgozunk, neki stabil állása van, nagyon jó fizetéssel, bár teljesítménybéres, és sosem lehet tudni, éppen mikor mennyi lesz a fizuja. Nekem igen alacsony a fizetésem, és jan. 31-el meg is szűnik a munkaviszonyom. Van kilátásban más, de nem kiabálnám el.


Van félretett pénzünk is, tudunk takarékoskodni.

Jelenleg albérletben élünk abban a városban, ahol dolgozunk. Az albérlet 20e ft, 3 szobás lakás fullosan berendezve, nagyon modern, plusz garázs. Rezsire nyáron 35, télen max 50e ft-ot fizetünk. Az albérlet egy panel övezetben van, 6. emeleten.


Én nagyon szeretnék költözni. Szeretnék egy saját kertes házat (itt kb. 1millió a különbség egy normális lakás és egy kertes közt). Ha felvennénk egy 3millió forintos hitelt, azt 10 év alatt 38e, 5 év alatt 58e-es törlesztővel ki is tudnánk fizetni. A házat 5M-ért hirdetik, de alkudni is szándékozom, illetve, mint mondtam, van félretett pénzünk is. Ez a ház ugyan abban a városban van, mint a munkahelyeink, sokkal közelebb is.


Szeretnék majd pár éven belül gyereket (illetve én már most, de a férjem még nem akar).


A kiadásaink:

Albi rezsivel 55-70e közt

Diákhitel: 6e

Helyijáratos bérlet: 4e

Kondibérlet: 5e

Tv+Net+Teló: 5e

tel.számla: 5e


Párom fizetése 200e minimum, de volt már 350e is, így tudunk bőven félretenni

Az én fizetésem 68e ft, ha meglesz a másik munkahely, br150e lesz (azért bruttót írtam, mert nem tudom pontosan mennyi nettóban )


Férjem maradna az albéretben, én szeretnék sajátot.

Azzal érvel, hogy ha máshol lesz munka, könnyebben mehetnénk. Viszont itt sokkal olcsóbb élni, mint kb. bárhol máshol (ez az ingatlan és albérletárakból is látszik), és a munkája sem olyan, ami minden városban van, és ahol van is ilye cég, még ott se biztos, hogy lenne lyan gép, amin ő dolgozik - 5-6 ilyen gép van az országban.


Szerintetek melyik lenne a jobb? Maradjunk albiban, vagy vegyünk sajátot?


A hitel, ha 5 éves, akkor 38, ha 10 éves, akkor 18e ft-tal lenne több, mint most a bérlés


2014. jún. 22. 22:29
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

28as, én is ezen a véleményen vagyok. Nyilván nem ebben az állapotában szeretnénk használni, szépen lassan mindent meg lehetne csinálni. Örülök, ha valaki szerint ez a ház putri, ezek szerint neki voltak milliói olyat venni, amin nem kellett semmit csinálnia, csak beletennie a seggét. Sajnos én nem vagyok ebben a helyzetben.

A wc meg rengeteg helyen a konyhából nyílik, de ez a legkevesebb, oda rakom, ahova akarom, ott vágok ajtót, ahol akarom.


Ha olyan házat akarnék, amibe csak be kell ülni, az 10-15milliónál kezdődne. Ennyink sose lesz. Lehet, hogy itt a kedves válaszadóknak van (vagy inkább a szüleik fizetik még mindig a svájci frankos hitelüket). Én viszont szeretnék mielőbb egy saját házat, ami lehet, hogy elsőre nem lesz a legmodernebb, de pár éven belül biztos olyanra tudnám alakítani, ami nekünk tetszik. És addig sem pazarlom albira a pénzt.


Megértem én, ha azt írjátok, ne vegyünk fel hitelt, mert nem éri meg, vagy jobb az albi, gyűjtögessünk, de az az indok, hogy a ház egy putri, az kissé nevetséges.

2014. jún. 26. 10:38
 32/43 anonim ***** válasza:
4%

"Örülök, ha valaki szerint ez a ház putri, ezek szerint neki voltak milliói olyat venni, amin nem kellett semmit csinálnia, csak beletennie a seggét. "


Az gondolom meg sem fordult a fejedben, hogy rengeteget tanultam, 2 diplomám van, és jó állásom, és az ebből félretett pénzből építettünk házat? És igen, mi is vettünk fel hitelt.


Imádom ezt a sunyi, irigy, szánnivaló gondolkodást, hogy akinek nem felel meg a cigányok szintje, annak a segge alá tolták a kacsalábon forgó palotát, a kettő között meg átmenet nincs, mert aki megdolgozik a pénzéért az ugye hazudik, de akinek nincs semmije, mert lusta/primitív hozzá, az tisztességes...

2014. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Ezt a házat én sem venném meg. Többek között azért, mert egy családnak kicsi lenne. Ketten még elvagytok két szobában, de ha lesz gyerek, hova teszitek? Minimum 3 szobás házban gondolkodnék a helyedben.


Viszont. Mi van akkor, ha a férjed munkahelye csődbe megy? És mondjuk Záhonyban adnának neki munkát? Akkor meg gondban lennétek, hogy mit csináljatok a házzal.


Én azt mondom, hogy amíg csak ketten vagytok, inkább tegyél félre pénzt, és ha már jön a baba, akkor nézelődjetek. De ez is egy olyan kérdés, amiben ketten együtt kell értsetek. Most azt írod, hogy a férjed maradna az albérletben, te pedig nem. Így nehéz lesz megegyezni.

2014. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

a beletenni a seggét alatt egyáltalán nem arra gondoltam, hogy a szülők finanszírozták, hanem hogy volt rá pénze, hogy nem kellett szöszölni vele, felújítgatni, stb, mert tellett egy olyanra, amivel nem voltak ilyen gondok.


És azért azt kikérem magamnak, hogy ez egy cigányok szintjén lévő ingatlan lenne.

Képzeld, nem vagyok se lusta, se primitív, én is lediplomáztam, igaz, csak egy van, mert a másodikat nem tudom kifizetni. Illetve ki tudnánk, de vannak fontosabb dolgok is. Mind a ketten dolgozunk, és nem irigyeljük el mástól a pénzt.



A munkahely csődbe menésére kicsi az esély, de tegyük fel, megtörténhet. De ez bárkivel, bármikor, ennyi erővel senki ne horgonyozza le magát sehol.

Azért szeretném még gyerek előtt, hogy meg lehessen apránként csinálni olyanra, amilyenre szeretnénk. A két szoba közti falat kivenni, és 3-at csinálni, vagy tetőtér, ezen gondolkodtam én is, hogy így a 2 szoba az nem elég.

Plusz jó lenne kifizetni addigra, mire jön a gyerek, vagy amíg míg kicsi, és nem igényel annyi pénzt.

2014. jún. 26. 13:49
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

Kérd ki magadnak nyugodtan, de ahol többen jelzik, hogy nem éppen a lakható kategória, ott valószínűleg veled van a baj.


Még 5 millió legalább kell a felújításra, szakemberekre...

2014. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy van két diplomád, de értelmezni nem tudsz. NEM így akarunk benne élni! Felújítanánk, járólap-festés-fürdőkád... stb. Apránként meg lenne csinálva. Csak az a ház, amiben minden patent, 3x ennyibe kerül. Ezt meg megvesszük, és kétkezi munkával harmadannyiból megcsináljuk. Nem tudom, mit nem tudsz ezen megérteni.
2014. jún. 26. 17:10
 37/43 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt nem gondolod végig, hogy fokozatosan ugyanúgy belerakod azt a 3x annyi pénzt...
2014. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Kérdezek valamit, és itt befejezem:

Ha te magadnak megvarrsz egy ruhát, akkor ott a ruhaanyagát megveszed, a cérnát, az áramot és az időd. Ha viszont eladásra készíted, a ruha anyagán, cérnán áram felül felszámolod íz idődet is, amit megfizettetsz azzal, aki megrendeli. Ugye? Vagyis az eladásra szánt ruhát többért adod, mint amiért a sajátot megvarrod.

Igaz?

Na, ugyan ez van egy házzal is. Ha te csempézel a fürdőben, fested ki a hálót, bontod le, majd építed vissza a falat, az közel sem kerül annyiba, mintha megrendelnéd. Igaz? Érted már, hogy miért nem fog annyiba kerülni?


Mielőtt belekötsz, hogy ezt nem tudom megcsinálni. Igaz. Én nem. De apám, apósom, nagybátyám, és a többi összefogásával meg tudjuk. Így újítottuk fel a szülői házat, a nagybátyámét is. És anyámék amit vettek 2009-ben házat 5,5M-ért, azt nemrég 23M-ra becsülték fel. Pedig nem lett ráköltve a két összeg különbözete, max 2M, de ebből 1 volt a tető.


Szóval elhiszem, hogy otthonról jobban meg tudod ítélni, mint mi, akik benne voltunk nem egy felújításban, és láttuk a két szemünkkel...

2014. jún. 26. 17:48
 39/43 anonim ***** válasza:
89%

Feleslegesen írod neki. Úgy sem érti meg.


Nyugtassuk meg annyival, hogy az ő diplomás millióiból felépített házát is biztos van aki putrinak és élhetetlennek tartja.


Azt meg tegyük hozzá, hogy ha a ház eladó jobban értenének ahhoz, hogy hogyan kell házat eladni, akkor úgy lennének fotózva a helyiségek, hogy nem tele limmel-lommal, amit naponta használni kell, oda nem illő dolgokkal, színekkel és mindjárt normálisabban nézne ki. Komolyan nem fogom fel, hogy mi ezen a putri, bár én azt sem hiszem el, hogy itt egy tanult felnőtt háztulajdonos emberrel állunk szemben, mert azt tudja, hogy mi mennyibe kerül a mai világban, meg nem putrizik meg nem habzik a szája más ízlése miatt, max. annyit mond, hogy ő nem venné meg. Nem úgy csinál, mint valami elkényeztetett tizenéves, aki még nem járt kint a pesti panelból és nem tudja, hogy 30 éve és régebben épült házak milyenek és mit lehet kihozni belőlük.


A putri nem itt kezdődik, bár valószínűleg olyat se látott még, és akármit mond, 5 millió forintért sok helyen egy telket nem lehet venni, nem hogy egy házat, amiben gyakorlatilag megvan minden, max. esztétikai gondok vannak vele, de az meg nem nagy szám.


Amúgy szerintem itt csak egy valaki putrizik, nem is értem, hogy minek mondja, hogy milyen sokat ezt mondják. Nem. A többiek csak azért mondják, hogy hitelt ne vegyen fel. Putrizni csak te putrizol egymagadban kedves. A többiek józan gondolkodású felnőtt emberek.

2014. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Sajnos nagy hibám, hogy nem hagyom magam hülyének nézni...
2014. jún. 27. 13:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!