Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel nem tudunk megegyezn...

Férjemmel nem tudunk megegyezni, mi legyen? (lakhatási kérdés)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de leírok mindent, hogy érthető legyen.


Mindketten dolgozunk, neki stabil állása van, nagyon jó fizetéssel, bár teljesítménybéres, és sosem lehet tudni, éppen mikor mennyi lesz a fizuja. Nekem igen alacsony a fizetésem, és jan. 31-el meg is szűnik a munkaviszonyom. Van kilátásban más, de nem kiabálnám el.


Van félretett pénzünk is, tudunk takarékoskodni.

Jelenleg albérletben élünk abban a városban, ahol dolgozunk. Az albérlet 20e ft, 3 szobás lakás fullosan berendezve, nagyon modern, plusz garázs. Rezsire nyáron 35, télen max 50e ft-ot fizetünk. Az albérlet egy panel övezetben van, 6. emeleten.


Én nagyon szeretnék költözni. Szeretnék egy saját kertes házat (itt kb. 1millió a különbség egy normális lakás és egy kertes közt). Ha felvennénk egy 3millió forintos hitelt, azt 10 év alatt 38e, 5 év alatt 58e-es törlesztővel ki is tudnánk fizetni. A házat 5M-ért hirdetik, de alkudni is szándékozom, illetve, mint mondtam, van félretett pénzünk is. Ez a ház ugyan abban a városban van, mint a munkahelyeink, sokkal közelebb is.


Szeretnék majd pár éven belül gyereket (illetve én már most, de a férjem még nem akar).


A kiadásaink:

Albi rezsivel 55-70e közt

Diákhitel: 6e

Helyijáratos bérlet: 4e

Kondibérlet: 5e

Tv+Net+Teló: 5e

tel.számla: 5e


Párom fizetése 200e minimum, de volt már 350e is, így tudunk bőven félretenni

Az én fizetésem 68e ft, ha meglesz a másik munkahely, br150e lesz (azért bruttót írtam, mert nem tudom pontosan mennyi nettóban )


Férjem maradna az albéretben, én szeretnék sajátot.

Azzal érvel, hogy ha máshol lesz munka, könnyebben mehetnénk. Viszont itt sokkal olcsóbb élni, mint kb. bárhol máshol (ez az ingatlan és albérletárakból is látszik), és a munkája sem olyan, ami minden városban van, és ahol van is ilye cég, még ott se biztos, hogy lenne lyan gép, amin ő dolgozik - 5-6 ilyen gép van az országban.


Szerintetek melyik lenne a jobb? Maradjunk albiban, vagy vegyünk sajátot?


A hitel, ha 5 éves, akkor 38, ha 10 éves, akkor 18e ft-tal lenne több, mint most a bérlés


2014. jún. 22. 22:29
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
0%

"Ha te magadnak megvarrsz egy ruhát, akkor ott a ruhaanyagát megveszed, a cérnát, az áramot és az időd. Ha viszont eladásra készíted, a ruha anyagán, cérnán áram felül felszámolod íz idődet is, amit megfizettetsz azzal, aki megrendeli. Ugye? Vagyis az eladásra szánt ruhát többért adod, mint amiért a sajátot megvarrod.

Igaz?

Na, ugyan ez van egy házzal is"


Amit elfelejtesz: az otthon varrott ruha minősége nem lesz olyan, mint a boltié. Illetve ha van szegőződ és lockod, akkor megközelítheti természetesen, sőt, ha varrónő vagy, akár lehet is olyan. De azért valljuk be, nem ez az átlag.


Na a házzal is ugyanígy van. Mert ugye szakembert hívni azt nem kell, meg lehet oldani sufnituninggal is, ez a gondolkodás a menő Magyarországon. Aztán majd rátok dől, mert ti annyival jobban tudjátok, de sebaj.


Az ugye még véletlen sem jutott eszedbe, hogy az esetek 99%-ában az ár-érték arány szoros összefüggésben van? Magyarán kevés pénzért szart kapsz, többért jobbat. Jegyezd meg, mert ez az élet minden területén így van.

2014. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Megvettetek a hazat vegul?
2015. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Nem, végül egy 3 szobás lakást vettünk panel 2. emeleten, 63nm, szépen meg volt csinálva a konyha kivételével. Hirdetve nem volt, így nem tudom megmutatni. 3M ft-ot fizettünk érte.

Kifestettünk, vettünk egy új konyhabútort, kisebb dolgokat.

És most van egy nagyon szép, modern lakásunk.

Kötöttünk 2 20E ft-os fundamentát, plusz ott vettünk fel hitelt, így havi 60e-rel 5 év alatt kifizetjük.

Nekem lett közben határozatlan közalkalmazottim, most kaptunk fizuemelést, így a bruttóm 160. Férjem fizuja is nőtt, így havi átlag 400.000 a bevételünk.


Köszönöm az érdeklődést :)

2015. aug. 9. 13:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!