Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, hogyan függetlenítetté...

Lányok, hogyan függetlenítettétek magatokat a mindenbe bele szóló anyóstól?

Figyelt kérdés
Külön lakunk, de állandóan okoskodik, a párom bólogat, elengedi a füle mellett amit mond, de nem akarja megbántani, inkább ráhagyja. Aztán úgy csinálunk mindent ahogy mi akarjuk. De ezt én úgy utálom, miért nem lehet beszólni neki, mi van ha megsértődik? (szerintem semmi)
2010. márc. 5. 21:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
22:50es vagyok. Sajnos ő sem tudja kiosztani, mert anyagiakban még függ tőle, mert a párom most csinálja a kamionos jogosítványt, már csak 4 vizsga van, és a jelenlegi keresetéből /67 000 Ft/ nem tudja fizetni a részletet, amit az anyja fizet és ezt kihasználja. De amint jobb anyagi helyzetben leszünk, egyből elmegyünk a városból jó messzire és a párom sem fog vele többet szóba állni sem. Vagyis remélem, mert nem szeretném ha az anyós miatt menne tönkre a kapcsolatunk.
2010. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek válaszolva: mi is úgy függetlenítettük magunkat tőle, hogy elköltöztünk a környékről. Azt a részét én sem értem, hogy a párom is a csendben bólogatást választja a nyílt konfrontáció helyett, azt mondja, higgyem el, az anyját nem lehet megváltoztatni. Erről nekem más a véleményem, Anyósom legnagyobb baja, hogy még soha senki úgy igazából nem mondta meg neki a véleményét, mindenki birka módjára bólogat neki, szinte félnek tőle... (felfogni nem tudom miért). De mert szeretem a férjem, az ő ellenére egyelőre próbálok csendben maradni, és magamban számolgatni amikor olyanokat mond... ezt azért is tudom megtenni, mert a páromnak ugyanaz a véleménye mint nekem, tehát manipulálni nem tudja őt anyósom, épp csak nem akar konfliktust.
2010. márc. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
A tegnapi 21.43-as szerintem nagyon jót írt. Férfiként nagyon jól látja a helyzetet...a férjed azzal a szöveggel, hogy nem akarja megbántani és azért nem szól, elhárítja a problémákat. És neki kellene szólnia, nem neked, mert ő a fia és rá elvileg jobban hallgatna. Nem írtad, hogy milyen dolgokba szól bele, így nehéz mit írni. Én a 100% őszinteségben hiszek és anyósomnak elmondok mindent őszintén, ahogy tőle is elvárom, hogyha baja van, akkor mondja el. Nem tudom, hogy az anyósod miben okoskodik, de egyébként azt is próbáld kivenni ebből, hogy jószándékkal csak segíteni akar-e vagy csak azt akarja, hogy ő uralkodjon mindenki felett. Nagy különbség! Vannak tanácsok, amiket érdemes megfogadni, hisz egy nálad tapasztaltabb emberről van szó, aki jót akar nektek. Amit meg nem tartotok helyesnek, ne csináljátok meg.Ha tényleg valami nagy dologról van szó, ne tartsd vissza, hisz az vissza fog ütni egy nagyon csúnya veszekedés formájában. Ha túl soknak érzitek, a férjed szóljon neki, ha meg ő nem mer (mert itt erről van szó), akkor te szólj neki. Ha tényleg olyan dologért szólsz, amiben neked van igazad, szerintem mindegy, hogy megsértődik-e...majd legközelebb vigyáz arra, hogy mit mond és tesz.
2010. márc. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
65%

Csak egy pár gondolat:

- Anyukám támogató, hozzáállása teljesen megmásítja a kapcsolatot köztem a férjem a gyerekünk és anyós között. Anyukám pozitívan áll hozzánk-

- Anyósom kifejezetten kioktató, és ahogy írták előttem, nekem is mindig azzal jön, hogy ő már felnevelt 5 gyereket. ( akik közül a 4-gyen nem beszélnek vele, és nem tartják a kapcsolatot. Vajon miért?)

- Anyósom és a köztem húzódó Mariana árok a gyerek megszületésével kezdődött, és azzal hogy jogot formált arra, hogy akkor is megmodhatja a véleményét ha senkit nem érdekel.

- Ha én mondok véleményt, rögtön megy a hiszti, és a gyerek előtt csapkod, vagdal, ordít! Kétlem, hogy van esze.

- Így én már nem formálok véleményt neki, simán tojok akármijen tanácsára, mert engem aztán nem ugráltat!

- Minden sérelmem megbeszélem a férjemmel, és ha kell, ő közbelép, mert akármilyen fura, ő is unja anyuka hiszti partyjait!

- Ja és a másik nagy különbség anya és anyósom között, az a potom 27 év. Anyu 45 éves, anyós 72.

2010. márc. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
23.39-es vagyok, igaza van 6.25-ösnek abban, hogy a ráhagyás az kitérés a probléma elől, de sajnos akkor is igaz, ha a párunk nem vállalja fel a konfliktust az anyjával, az ő ellenére nem tehetem meg... legalábbis amig át nem lép egy bizonyos határt. Anyósom folyamatosan durván célozgat, egy-egy látogatás alkalmával öregszek átlag 1 évet, de utána jó sokáig ismét nem megyünk. Én úgy lettem nevelve, hogy ilyen helyzetben, mindig a saját gyerek szóljon, és őszintén szólva én se szeretném ha a férjemnek Anyámmal valami gondja lenne, azt nem rám hagyná hogy rendezzem. De nálunk is érdekes módon Anyámmal semmi gond, teljesen jó a viszonyuk... csak az anyós. Sajna egy nap én is anyós leszek, mondtam is férjemnek, lőjön le majd nyugodtan, ha sárkány leszek, ne hagyják magukat... nagyon remélem hogy ez nem következik be, és nem fogom elfelejteni milyen is a rossz anyós.
2010. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy vagyok vele, mint a legtöbben, hogy mindenki "kezelje" a saját anyját, bár hogy, hogynem, az én anyámmal nincsenek ilyen jellegű problémák... Ezt a párom is jól tudja, hogy amíg ő lerendezi vele a dolgokat (mert leszokta a maga módján), addig én nem szólok. De ha egyszer kifakadok, akkor nem fogok finomkodni.
2010. márc. 6. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!