Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, hogyan függetlenítetté...

Lányok, hogyan függetlenítettétek magatokat a mindenbe bele szóló anyóstól?

Figyelt kérdés
Külön lakunk, de állandóan okoskodik, a párom bólogat, elengedi a füle mellett amit mond, de nem akarja megbántani, inkább ráhagyja. Aztán úgy csinálunk mindent ahogy mi akarjuk. De ezt én úgy utálom, miért nem lehet beszólni neki, mi van ha megsértődik? (szerintem semmi)
2010. márc. 5. 21:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ha beszólsz anyósodnak és megsértődik, akkor borítékolhatsz egy szép kis veszekedést a férjeddel. Ezzel egyidejűleg belekezdesz anyóssal egy olyan háborúba, amit nem nyerhetsz meg. Ne felejtsd el, hogy te "csak" a felesége vagy, míg ő az anyja. Téged azért szeret amilyen vagy, anyóst viszont feltétel nélkül szereti bármit tesz is. Tehát ha te olyan dolgot teszel amivel megbántod az anyósodat, akkor kapsz egy fekete pontot, míg anyós bármit tesz is, ő marad a párod számára az alfa és az omega. Ne ess ebbe a hibába!
2010. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Persze anyuka, úgy lesz anyuka, és ha elmegy legyintsél egyet! És máris megoldódott a helyzet!
2010. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

szerintem meg nem szabad ráhagyni.én előbb a párommal beszéltem meg.sok vitánk volt ezért,azután egy napon nagyon meguntam és elkezdtem pakolni.nem akartam elmenni,csak eszköz volt.kérdezte mit csinálok.mondtam hogy mivel ő az anyja véleményére ad,és úgy él,hát én elmegyek ő pedig élhet újra az anyukájával.elgondolkodott és megbeszéltük.kértem had én beszéljek az anyjával mivel ez a mi ügyünk.meg ő ne szerezzen rossz pontot az anyjánál.anyukájának elmondtam amit akartam.jött a sóder,hogy ő már felnevelt 4 gyereket,meg ő már öreg,jobban tudja....bla-bla-bla.

mondtam neki,nagyon szivesen veszem a tanácsát és szivesen kérek véleményt is.de had döntsem el mit fogadok meg.megértette.az egészet úgy kell előadni,hogy azt érezze úgy van ahogy ő akarja.később elmesélte,hogy neki is az anyósa bele szólt mindenbe,és sokkal rosszabb volt!és örült hogy végre felhoztam mert tudta hogy mit gondolok mivel nem hülye ő sem,meg a fia is mondta,amiről viszont én nem tudtam.

szóval:egy a lényeg.következetesen és tisztelettudóan beszélni.és őszintén.hidd el,meg fogja érteni.jó vannak nekünk is esetek mikor még nem veszi észre magát,de nem szólok egy szót sem,mivel ő is engedett így nekem is kell.amúgy azóta sokkal jobb lett a kapcsolatunk!

2010. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a férjnek, mint felnőtt embernek is ugyanolyan felelőssége van a normális anya-fia / anyós-menye kapcsolat kialakításában, mint a feleségnek és az anyukának (anyósnak). Én egyáltalán nem osztom azt a hozzáállást, miszerint az "anyós fiácskája mindig is a fia marad", és már ennélfogva megpecsételődött a feleség (meny) szerepe / sorsa a családban. Konfliktus, és ezáltal kompromisszum, megalkuvás (pontosabban: engedés) mindig is lesz egy családban, de nem mindenáron kell lennie. Legfőképp nem a másik nem-tisztelete, emberi mivoltjának, egyéniségének tiszteletben nem tartása árán.

A férj és a feleség közös életet választ és vállal egymással, és ezzel jár a másik felvállalása is.

Anya pici fia idővel már nem anyával él együtt ... Így az élete nem hozzá alkalmazkodik - normális esetben.

Ezek olyan játékszabályok, amiket a kedves szülőkkel kell tisztázni.

32/F

2010. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
15%

Inkább ne szólj be neki, jobb a békesség! A párodat viszont úgy manipulálod ahogy akarod! Én ha elegem van anyósomból és úgy akarom hogy a férjem nekem adjon igazat, és egy kicsit leállítsa, este az ágyban beszélgetek vele erről-ha érted mire gondolok! :) Mami másnap le van állítva,és nem veszett össze senki senkivel, és még este is jó volt:)))))

Nő vagy, taktikázz! De okosan!

2010. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%

21:48-as válaszhoz:

Kíváncsi lennék, hogy a férjed mit szólna a fentebbi válaszodhoz, és a hozzáállásodhoz.

Lehet praktikus egy kufirccal problémát kezelni, de számomra sz@r dolog lenne olyan társként élnem, ahol a szájamba adják, hogy én mit akarok gondolni :D

2010. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%

Az én anyósom teljesen kikészít idegileg, hidd el rosszabb mint akármelyik anyós a világon!! Rájön a "diliroham" és ordítozik velem, megaláz, úgy beszél velem mintha a lábtörlője lennék. Sajnos én nem tehetek ellene, hiszen ok nélkül teszi, soha nem indokolja meg. De én még nem törődtem bele. Csak úgy lehet ennek vége, ha elköltözünk a párommal és telefonszámot cserélünk, csak ezzel is az a baj, hogy nagyon befolyásos nő. Ezért hiszi azt, hogy hatalma van mindenki felett. Sajnos a párom nem szólhat be neki, nem állíthatja le, mert anyagilag még 3-4 hónapig sajnos tőle függ a tanulmányai miatt, mert a jelenlegi munkahelyén nem keres annyit, hoyg fedezni tudja. De megbeszéltük, hogyha meglesz minden vizsgája új életet kezdünk messze az anyukájától.

Ezt most azért mondtam el, hogy tudd nem te vagy a legrosszabb helyzetben. Te még tudsz változtatni úgy ahogy írták; megbeszélni. Én viszont nem.:(

2010. márc. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
3%
22.00 te kis butus, kufircolni állat szokott, és te! Én csak felhasználom női bájaimat ha elakarok érni valamit, ugyan is engem imád a férjem!:))) Miért fáj az neked?
2010. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
25%
Mivel szép szóval nem ment, Én ocsmányul összevesztem vele, elküldtem melegebb égtájakra, és világossá tettem számára, hogy kinek hol a helye. Szemtől szembe. Azóta tartja a távolságot, már csak azért is, mert férjemnek is elege van belőle. Megértettem vele, hogy elég még egy "eset", és nemcsak engem, de az unokáját sem látja soha többé. Amúgy, biztos vagyok benne, hogy nem adta fel, de lesz...m. Magával szúr ki, aztán majd akkor gondolkodhat. Ha netán férjem nem olyan lenne, amilyen (nem anyucifüggő, sőt....), vele is közöltem volna, hogy mehet Ő is, ahova akar, ha nem tetszik, hogy a Mi családunkban nem az Ő anyja parancsol.
2010. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
21:48 szánalmasnak tartom az olyan nőket akik a f@rkuknál fogva irányítják a férfit, ha már annak lehet nevezni. Nem báj az hanem baromság. Én leülök a párommal szembe és megbeszélem az élet nagy dolgait. A sex pedig kettőnkről szól, mert örömöt akarunk egymásnak szerezni, nem pedig akaratot, érdeket megkapni. Az asztalnál egy kávé mellett, őszintén több mindenre lehet jutni, szerintem ez a megoldás.
2010. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!