Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért döntöttél úgy, hogy nem...

Miért döntöttél úgy, hogy nem vállalsz gyereket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ki miért nem akar gyereket. Illetve olyanok, akik már idősebbek megbánták-e, vagy még mindig úgy érzik így volt helyes.
2015. jún. 23. 19:51
1 2 3 4
 31/32 piroska és a farkas ***** válasza:
54%
Nekem van egy kislányom, és szeretnénk még neki testvéreket. Hogy sikerül-e, nem tudom, későn találtam meg a párom, benne vagyok már a korban. hogy miért írom ezt, mikor a kérdés azokhoz szolt, akik nem szeretnének gyereket? Azért, mert azt gondolom, hoy bármennyire is az életem értelmének és ajándékának tartom a kislányunkat, azzal is tisztában vagyok, h ez a kérdés mindenkinek a magánügye. Ha valaki őszintén azt érzi, hogy nem szeretne gyereket, akkor én a győzködés helyett szívem szerint csak egy dologra figyelmeztetném: ha biztos benne, h nem szeretne, tegyen meg mindent, hogy ne is legyen. mert az abortusz sokkal, de sokkal rosszabb, mint ha egyáltalán nincs. Az, hogy nincs, az egy döntés, de nem rossz, ha az adott ember úgy érzi, hogy ő így boldog. Egyszoval a felelős gyerekvállalás mellé én megalkotnám a felelős gyerek nem-vállalást is.
2015. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Bátorkodom csak félig a témához hozzászólni.

Én azt mondom: SOHA TÖBBET :)

Elvált vagyok, hat éves lányom évek óta könyörög kistesóért, bár egyelőre (szerencsére) nem lenne kinek szülni.

De a kollégák engem sem kímélnek: "majd ha megházasodsz újra, blabla"...

eszemben sincs még egyszer szülni... még egyszer végigmenni a szülésen, az utána lévő összes rémségen.

VÁÁÁ soha többet...

Imádom a gyerekemet, de tutira nem akarom magam az anyaság oltárán feláldozni, végre összeszedtem a testem évek kitartó munkájával, a gyerekem már elég nagy, hogy jól érezze magát nélkülem, és lehessen életem.

Én vágytam a gyerekre, de már tudom, hogy egy gyerekes szülő vagyok.

2015. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!