Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért döntöttél úgy, hogy nem...

Miért döntöttél úgy, hogy nem vállalsz gyereket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ki miért nem akar gyereket. Illetve olyanok, akik már idősebbek megbánták-e, vagy még mindig úgy érzik így volt helyes.
2015. jún. 23. 19:51
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Kedves Off mániás válaszoló. Nem tudom észrevetted-e de minden gyerekpárti volt annyira intelligens, hogy ne szemeteljen bele olyan kérdésbe, ami arra vonatkozik, hogy miért NEM AKAR valaki gyereket. Kivéve persze téged...
2015. jún. 24. 12:10
 22/32 anonim ***** válasza:
91%

Nálam nem döntés volt, hanem az élet így dobta: kiderült, hogy nekem nem lehet gyermekem.

Párt sem igazán találtam sokáig, legalábbis olyant, akivel esetleg elgondolkodhattunk volna a lombik-programról vagy esetleg az örökbefogadásról. 4 éve találkoztam a - most már - férjemmel, de ő sem szeretne gyermeket.

Mi így vagyunk kettesben egy család, nem ragaszkodunk az utódhoz.

Amikor kérdezgetik, hogy miért nem akarunk/vállalunk gyereket, vagy amikor azzal jönnek: megbánjuk ezt majd még öreg korunkban, akkor csak annyit szoktunk mondani: a boldogsághoz több út is vezet, mi ezt járjuk. És pont.

2015. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%
30 múltam...férjnél vagyok ezer éve..szóval éppenséggel meggondolhatom még magam, de hogy őszinte legyek, ha eddig nem vettem rá magam szülésre, szerintem ezután már még úgysem fogom. Sőt. Öregszem. Ahogy öregszik az ember, egyre nehezebben kezeli/fogadja el a változásokat. Most komolyan...terhesség...felborult hormonok...szülés...macera..kórház...hát kinek kell ez??? Még 20 évesen..amikor embernek fogalma sincs semmiről...talán ment volna. Így hogy minden borzalmas részlettel tisztában vagyok...hááááát engem nagyon nem vonz ez a téma. Az érdekesség viszont az, hogy ettől függetlenül szivesen lennék édesanya..sőt, a gyerekekkel sincs semmi bajom..és tudom, hogy kiváló anyuka lennék. Jó mi? Tiszta paradoxon. Amiért egyelőre még nem terveztünk, tervezünk babát az leginkább a pénz hiánya. Rengeteg pénzzel jár egy gyerek...és minket sem vet fel...sajnos. Szóval azt gondolom, hogy ez legdöntőbb a döntésünkben. Utána jön csak a saját félelem... Ha netán megnyernénk a lottó 5-öt, tuti megpróbálnánk a baba projektet!
2015. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
2%
Bántó tud lenni az igazság...és a demokrácia is. Tudom én. "Off-mániás"
2015. jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, tudod az a baj, az okosnak vélt véleménynyilvánításoddal, hogy mi, gyereket nem akarók, ezeket már kívülről fújjuk. Miért nem tudtok valami újat és szépen logikusan levezethetőt mondani? Ha csak ugyanazt szajkózzátok, akkor ne csodálkozzatok, hogy le lesztek hurrogva.

Igen a szüleink létrehoztak minket, és mi is voltunk gyereket (bár itt is hatalmas különbségek vannak, hogy ki milyen)... ÉS? Hogy következik ebből az, hogy nekünk is gyereket kell szülni és szeretni őket? Ez az ő döntésük volt, a miénk meg valami más. Ennyi.

2015. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
24es, elég csúnya világ lenne itt, ha mindenki csak azt és csakis ugyan úgy csinálná, mint a szülei. Való igaz, 9 hónapig egybe voltam nőve anyámmal, de aztán elváltunk és két külön ember lettünk, két különböző személyiséggel. Ez már csak így megy. Ő vállalta azt a felelősséget, azokat a terheket amik egy gyerekkel járnak, de a döntéseiért és azok következményeiért, mindenki saját maga felelős és senkin nem kérheti számon.
2015. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
29%

Nem gondoltam, hogy ezeket ne hallottátok volna még, ahogy én is hallottam már az összes gyerekellenes véleményt, a tieitek között sem volt új.

Nem akarlak meggyőzni titeket, senkit (ha valaki nem akar, ne is legyen gyereke), egyszerűen éltem a demokratikus (?) jogomhoz, miszerint véleményt nyilváníthatok. Vagy "nálatok" ez nem fér bele? 24-es, "off-mániás", vagy amit akartok.

2015. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
jogomhoz-jogommal
2015. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
80%
Nincs jobb dolgod, mint itt trollkodni? Természetesen leírhatod a véleményed, de mivel nem a kérdésre válaszoltál, sőt bele sem tartozol abba a csoportba amit a kérdés megcéloz, ne csodálkozz, ha elküldenek melegebb éghajlatra.
2015. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
74%

még fiatal vagyok.egyenlőre nem akarok gyereket,hogy később mi lesz nem tudom,de nem vagyok az a tipus aki minden áron akar.Talán mert régen sokat kellet vigyáznom az értelmi sérült testvéremre.nagyon szeretem de kicsit olyan mintha már lett volna egy gyerekem..nem volt egyszerű..egyetemre mentem amikor először azt éreztem nem körülötte kell forognom mindig,és élhetem az életem.de mondom nagyon szeretem,de fárasztó volt.láttam a családban egyéb rossz példákat is...

régen sok gyereket akartam mert nem akartam hogy ha lesz gyerekem magányos legyen mint én voltam(mert az voltam,mert otthon kellett lennem vigyázni)

meglátjuk hogy bírjuk majd,egyenlőre csak tehernek gondolom...

de valószínű hogy 8-10 év múlva akarok..csak nagyon nehéz most elképzelni

2015. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!