Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért döntöttél úgy, hogy nem...

Miért döntöttél úgy, hogy nem vállalsz gyereket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ki miért nem akar gyereket. Illetve olyanok, akik már idősebbek megbánták-e, vagy még mindig úgy érzik így volt helyes.
2015. jún. 23. 19:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
33%
Én még időben vagyok bőven, 26 férfi. De nem is érzem még, hogy szükségem lenne gyerekre, és hát az anyagi feltételek szerintem messze nem megfelelőek az országban a gyermekvállaláshoz. 500 nettós fizetés alatt biztosan nem fogok gyereket vállalni, semmilyen körülmények között. Szerintem kitaláltátok magatoktól is, de nem keresek ennyit. :)
2015. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%

Lefognak pontozni a földig de kit érdekel :)


Elmondom.

Szóval nem vagyok magam mások szerint se egy kedves ember valaki szerint még kibírhatatlan és önző is vagyok.

De tény hosszútávon nem lehet velem kibírni.

Ezért nem is kívánom tönkre tenni más életét egy velem való kapcsolattal. Már bocs de más önző emberben még ennyi sincs.

Elég megnézni a válásokat.


Meg már a szokásim is annyira kialakultak rohadtúl semmi kedvem változtatni a dolgaimon egy család kedvért. Még az anyám is mondta h egy gyerek nagyon sok lemondással jár.

Én meg rühellem a kompromisszumokat.

Jelenleg a kötelező dolgok után mint meló, egyetem azt csinálok amit akarok és ez JÓ.

Alszom délután 14-15-00-ig. Ordibáltathatom a kedvenc zenéimet, azt nézek a moziban amit akarok...

Az összes pénzemet magamra költhetem, rengeteg időm van és saját lakásom.


Miért válltortanék ezen ?

Azért h legyen mit csináljak ? Oh én kérek elnézést bőven van és nem akarok úgy járni mint a 3 gyerekes munkatársam akinek soha nincs pénze semmire.

Szegény szerencsétlen egy normális telefonja sincs.

Mindig a felesége rángatja mint valami bábot csak sajnálni tudom.


Bezzeg beszélni azt tudnak h nekem is kéne egy gyerek de azt nem nézik meg h ők h élnek albérlet , 15 éves kocsi állandó kompromisszumok.

Majd ha kin halálra vágyom szólók kösz.

Egy gyerek felnevelése elvileg alsó hangon 50 millió.

Tudom tudom egy anyagias szemétláda vagyok de semmi gond mindenkiről ezt hiszik akinek nem kell.


V h meleg.

De ha te a pénzed időd energiád évtizedekben mérve kívánod erre áldozni akkor nyomjad neki.

Én kihagyom ja és ezt már 12 évesen is tudtam csak akkor nem hitték el. Anyám amúgy elfogadja a többi nem érdekel.

Mindent megtudok tervezni full nyugodt az életem és ez így is fog maradni.

A halál meg mindenkiért eljön szóval az egyedül halsz meg duma nem érdekel.

Még kb 60 évem van hátra szeretnék ebből mimnél több időt a magam számára élvezetes dolgokat eltölteni.


Nem pedig gyereksírással és kompromisszum hegyekkel várni a halált.

2015. jún. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
71%
Én régebben nagy családot szerettem volna, de a párkapcsolataim nem úgy alakultak, ahogy szerettem volna, most meg már lassan úgy érzem, hogy kezdek kiöregedni belőle (pedig szülnek nálam 5-8 évvel idősebb nők is). Az én szüleim sem voltak éppen fiatalok (bár manapság vannak +5 évvel idősebb szülők is), és bár nagyon szép gyerekkorom volt, mindig motoszkált bennem a gondolat, hogy talán egészen más szellemben neveltek volna fel, ha egy kicsi is fiatalabbak lettek volna.
2015. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon egyszerű, mióta az eszemet tudom,azóta azt is,hogy nekem bizony nem kell gyerek.

Sosem akartamw,sosem vagytam rá. Untatnak,borzasztóan idegesitenek, ehhhhh.

Nem mellesleg,nagyon jó életem van így. Van saját lakásom,jó fizetésem,a karrierem felfelé ível.miért is akarnám ezt feladni?

Plusz van időm arra,amit szeretek. Meló után heti 4-5-ször járok edzeni a konditerembe,ami fontos az egészséges élethez. Akkor megyek bulizni,kirándulni stb,amikor csak akarok. Senki sem korlatoz,és ez így nagyon jó. :) Boldog vagyok. Miért akarnék ezen valaha változtatni? :)

2015. jún. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
88%

Off. Kalapom le azok előtt az emberek előtt, akik a társadalmi, családi nyomás ellenére kitartanak a dontésük mellett, miszerint nem akarnak gyereket!

Nagyon nehéz állandóan hárítani a sok "jóindulatú"tanácsot.

Szóval, aki nem akar gyereket, az ne szüljön, bármennyire is nagy a nyomás!

2015. jún. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
84%
Fiatalabb koromban egyáltalán nem értettem azokat, akik nem akarnak gyereket. Azóta megváltozott a véleményem, mégpedig azért, mert rájöttem, hogy szüleim, nagyszüleim korában, amikor 100%-os elvárás volt egy nőtől, hogy gyereket szüljön, és így nem volt válsztási lehetősége, rengeteg olyan nő szült, aki nem való anyának. Ma az a véleményem, hogy csak az szüljön, aki tényleg vágyik arra, hogy gyereke legyen, mert valóban sok kihívással jár a gyereknevelés, de cserében hihetetlen élmény és kaland. Egyébként így vagyok a házasságkötéssel is. Csak az házasodjon, aki igazán vágyik erre a közösségre és soha ne kényszerből vagy elvárásból tegye.
2015. jún. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%

szeretek aludni - megőrülnék ha éjszaka akár többször is ordításra kellene kelnem

rengeteg pénzbe kerül

féltem az alakomat

szeretem a rendet, nem bírnám elviselni, hogy valaki állandóan szétpakol, összemaszatol mindent, tönkretesz dolgokat, úgy eszik mint egy disznó

utálnám ha nem csinálhatnék azt amit akarok, akkor amit akarok, mert a gyerek alszik, túl kicsi stb

a párommal tökéletes a kapcsolatunk, nincs helye harmadik személynek

hisztizik, felesel, dackorszak, kamaszkorában lázad, majd elköltözik te meg ott állsz öregen, csúnyán, kövéren, nulla energiával, anyagilag kifosztva

2015. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
50%
Bárcsak 7 évvel ezelőtt is olvastam volna ilyen kérdéseket-válaszokat, mielőtt belekezdtünk a babaprojektbe, ma nem biztos, hogy lenne egy 5 éves fiúnk ...
2015. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Sokakkal azonosulni tudok itt, mert én sem vágyom gyerekre. Az okokat nem sorolom miért, mert itt már leírták többen is. Megnyugtat a tudat, hogy nem vagyok csodabogár, mint ahogy sokan néznek rám mikor a "És mikor lesz baba?" kérdésükre nem azt a választ adom amit hallani akarnak.

Már 20 évesen is azt mondtam, hogy nekem nem kell , és most 30 évesen is így vagyok vele. A párom szintén nem szeretne. Fellendülőben van a vállalkozása, ez rengeteg időt elvesz, így egymásra is kevesebb jut, nemhogy még egy kis hisztigépre.

Köszi a válaszokat! :)

2015. jún. 24. 11:48
 20/32 anonim ***** válasza:
6%

Off1: vicces, ezeket le se írhatnátok, ha nem lettetek volna rendetlen, maszatos üvöltőgépek.

Off2: Le a kalapom azok előtt, akik a nehéz körülmények és a társadalmi nyomás ellenére vállalnak gyereket. Így születtem én is.

2015. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!