Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert döntöttel ugy hogy...

Miert döntöttel ugy hogy gyereket vallalsz?

Figyelt kérdés
Mert ugye egy gyerek rengeteg lemondassal jar-nincs ünnepnapon vagy hetvegen pihenes,csomo mindenröl le kell mondani-pl.nem ülhesz be egy moziba,nem mehetsz el egy strandra csak ugy uszni egy nagyot,nem mehetsz el motorozni stb allando ejszakazas kialvatlansag,talalgatas hogy vajon most miert sir,aztan a szüles utan a legtöbb nö elhizik amit soha nem ad le az idöhiany miatt,hatalmas anyagi teher (jo föleg az elejen amikor mindent egyszerre meg kell venni)a szüles fajdalmarol ne is beszeljünk.......ehhez kepest sokan kettöt is bevallalnak...a kerdes nem negativ,negativ kommentek nem erdekelnek,nyilvan az ember ugy van kodolva hogy gyereket szül különben mar kihalt volna az emberiseg...engem egyszerüen csak a konkret ok erdekel...mi motivalt hogy ekkora aldozatot hozz ?
2014. aug. 24. 20:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze lemondásokkal jár, de ezek hatalmas túlzások amiket írtál. Szülőként is el tudunk menni moziba, strandra, kirándulni (utóbbi kettőt a gyerekkel együtt is meg tudjuk tenni), az elhízás nem általános, aki tényleg akarja le tud fogyni, a szülés csak épp addig fáj ameddig tart, utána már nem erre emlékszünk vissza, stb.

Hogy miért? Azért mert úgy éreztük, hogy a szeretetünket már nem csak egymással akarjuk megosztani, vágytunk rá, hogy igazi család lehessünk.

Te valószínű azért látsz csakis negatívumokat, mert nem vagy elég érett hozzá.

2014. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
szerintem azert nem tulzas amiket irtam...a kialvatlansag pl.olyan szinteket üt meg hogy egyik ismerösöm ügyeletre került mert a baba ejjel kb30 szor kelt fel es kbmasfel eves koraig.....a hizas dolog se tulzas mikor mesz el edzeni ha nincs kire hagyni a gyereket?az ünnepnaokon es hetvehen is reggel 6kor kezdödik a nap....ezeket a dolgokat konkretan latom a csaladban....ez miert tulzas?szerintem neked nem ilyen gyereked van azert nem tartod tulzasnak...
2014. aug. 24. 20:54
 3/26 A kérdező kommentje:
bocs azt akartam irni azert tartod tulzasnak...
2014. aug. 24. 20:54
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ugy ereztem hogy ez ad értelmet az eletünknek ebben teljed

sedne ki a kapcsolatunk. Amikor ott szuszog melletted egy kis élet,minden túlzas nelkül egy csoda,akit annyira szeretsz hogy mar faj,nem az fog eszedbe jutni hogy miröl mondasz le hanem hogy mennyi mindent kaptàl. Erre azt hiszem valóban meg kell érni es belülröl kell hogy jöjjön a vàgy. A szülest mindenki túlélte igy vagy ugy az ember tul van rajta..ezek mind bagatell dolgok még ha neked most még nagynak is tünnek.

2014. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az alvasra visszaterve nem minden gyerek egyforma..van hasfajos van aki mar a kezdetektol atalussza az ejszakat nem tudhatod a tied epp milyen lesz de nem ugy kell nekiindulni hogy a tied pont orsitani fog egesz ejjel. A fogyas meg hat en 20 kilot hiztam es mar 2 honap mulva semmi nem volt rajtam. Olyan vagyok mint voltam es nem jarok edzoterembe..szoptatassal lehet a legjobban fogyni. Itthon ugyanugy lehet tortazni ha alszik a baba..lehet vele nagyokat setalni vagy éppen a babaval totrnazni en ugy szoktam ea még o is elvezi:)
2014. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

Eltulzod amiket felsorolsz! Csakis a negativumokat hangoztatod. Azt hiszed megall az elet gyerekkel? Bsrmibe lefogadom h neked meg nincs, mert ilyet csak az tud irni skinek nincs gyereke!

Igen faj a szules, igen kell ejszakazni egy darabig, eleinte tenyleg nem mesz sehova! De nem is akarsz. Az h fajt mikor vilagra jott egy dolog de latni a sajat gyermekedetaz felbecsulhetetlen. Amikor eloszor rad nevet, megfogja az ujjadat, neked gagyog, te tanitasz meg neki mindent! Latod azt h beloled es egy masik emberbol mi lehet! Nem is aksrsz nelkule menni sehova! Mi is szoktunk kimozdulni, nagyszulok imadjak ha veluk lehet, olyankor mi szabadok vagyunk.

Kitalalni nem nehez miert sir, ismered a gyerekedet ra tudsz jonni. Eleinte valoban nem konnyu de nem olyan horrormint amilyennek beallitod! Kozel sem!

Amugy megvalasziltad. A sajat kerdesedet, mert igy vagyunk beallitva h akarjuk h legyen gyerekunk! Ilyen az ember!

En miert akartam? Mert igy ereztem h akarok sot nem is jol irom inkabb javitom akartuk!!! Es eszembe se jutna maskepp csinalni!!!

2014. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Meg annyit hozzatennek, en hiztam 18 kg es meg kb 8kg van rajtam masfel ev utan! Hat en ilyen vagyok, jarhatnek edzoterembe de nincs kedvem. Nem vagyok kover sem de van egy kis feleslegem ez teny. A ferjemet nem zavarja p, engem egy kisse igen de ha majd annyira fog meg lehet oldani.

Aki aksr le tud fogyni baba mellett is. Ezt mindenji maga donti el. Ha majd eljutsz odaig h gyerekd legyen megerted amikrol itt irnak neked. Az h latod ismerostol, hallod xy embertol az mas! Az csak panaszkodas! En is szoktam persze, kell is neha!

2014. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
a baratnömmel napi szinten kapcsolatban vagyok tehat latom es tudom min megy at---a gyereke masfel eves meg soha nem aludta az az ejszakat es nappal szinte semmit nem alszik voltak mar vele több orvosnal!mivel nappal szinte semmit nem alszik(max neha 20 percet)nem tud mellette tornazni söt meg fözni se!van olyan gyerek hogy nem alszik.szoptatott vegig megis rajat van meg 25 kg felesleg ja es nagyon nagyon el van faradva latom rajta.ti meg tenyleg nem hallottatok ilyet hogy ennyire megvisel valakit ez az idöszak?csodalkozok.en szinte csak ezt hallom.szerintem ezek tenyek nem pedig az hogy az illetö nincs megerve erre a feladatra.arra hogyan lehet megerni hogy masfel evig ne aludd ki magad???
2014. aug. 24. 21:26
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hat nem ia tudom talan jobb ha sorba megyek.

Lrmondasokkal jar az teny.. de csak olyannal,amit engedsz. Mindent meg lehet oldani. Kidbabat vallalni,biztos anyagi hatter melle kell vallalni,hogy ha elakarsz menni moziba legyen ra penzed es van nagyi akire lehet hagyni a babat. Szemely szerint az ejszakazassal nincs bajom... 2evet dolgoztam-dolgozom etteremben ahol ejjel 3-ig nyomom 10-12oraban fizikai munkat ,fiatal vagyok birom meg.. bulizni kibuliztam magam,vegzettsegem van..

hizas fogyasra annyit mondanek,hogy ha valaki vigyaz ra es nem hanyagolja el magat nem kell hiznia 30kg-t terhesen. En dietazom meg egy kg se jott fel pedig mindjart toltom a 23.hetet.

Egy gyerek aldas.. es azert vallalod mert ertelmet akarsz az eletedben,kesobb unokakat. Amiket leirtal elegge egy kamasz allaspontjat mutatjak.

2014. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Engem a harmadik gyerek viselt meg, nem is kicsit. Ő már két éves is elmúlt, és még SOHA nem aludt át éjszakát. Azt lehet mondani, hogy az a jó éjszaka, ha csak 2-3x ébred, de átlagos a 6-12. Beteg volt kicsinek, most nem részletezem, de kb. egy éven át nem tudtunk rájönni, mi baja, ezért nekem egy év kimaradt alvásból. Úgy, hogy 3-4 óra volt minden éjjel kb. 20 részletben.

És kimerültem. Volt hogy otthon voltam a 3 gyerekkel egyedül és összeestem. És lefogytam. 48 kg-ra. És megőszültem, ráncosodtam. (Bár nem nézek ki öregnek, csak a harmadik előtt mindig azt mondták, 5-7 évet simán letagadhatok, na ezt már nem mondják. :)

De én MINDEZEK ELLENÉRE azt mondom Neked, hogy BAROMIRA MEGÉRI.

A gyerekek irtó aranyosak, fantasztikus nézni, ahogy növekszenek, ahogy okosodnak és ügyesednek. Az életnek a csodája ez, ahogy egy kis magatehetetlen babából okos gyerekek majd felnőttek lesznek.

Nem csinálnám máshogy, sőt azt mondom, hogy még egy negyediken is gondolkozunk, ha kicsit kipihentük magunkat.


A szülés pedig csoda klassz, minden fájdalmával együtt.

Azt gondolom, hogy ezekről a dolgokról nem érdemes gondolkoznod addig, amíg magad is nem vállalsz babát.


Az biztos, hogy vannak lemondások, de nem a semmiért mondasz le, hanem a gyerekedért. Ha majd lesz Neked is, akkor rájössz, hogy még szívesen is teszed.


Ha normálisak a körülmények és nem nyomorban él az ember, akkor jut nyaralásra, szórakozásra is, vagy aki amire vágyik (mert hogy pl. mozira én nem vágyom kicsit sem, és motorra sem ülnék fel :)))

Ha picit nagyobbak a gyerekek, akkor rá lehet bízni őket nagyira, és kettesben is elmenni egy hétvégére pl.

A legtöbb dolog szervezés kérdése.

2014. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!