Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert döntöttel ugy hogy...

Miert döntöttel ugy hogy gyereket vallalsz?

Figyelt kérdés
Mert ugye egy gyerek rengeteg lemondassal jar-nincs ünnepnapon vagy hetvegen pihenes,csomo mindenröl le kell mondani-pl.nem ülhesz be egy moziba,nem mehetsz el egy strandra csak ugy uszni egy nagyot,nem mehetsz el motorozni stb allando ejszakazas kialvatlansag,talalgatas hogy vajon most miert sir,aztan a szüles utan a legtöbb nö elhizik amit soha nem ad le az idöhiany miatt,hatalmas anyagi teher (jo föleg az elejen amikor mindent egyszerre meg kell venni)a szüles fajdalmarol ne is beszeljünk.......ehhez kepest sokan kettöt is bevallalnak...a kerdes nem negativ,negativ kommentek nem erdekelnek,nyilvan az ember ugy van kodolva hogy gyereket szül különben mar kihalt volna az emberiseg...engem egyszerüen csak a konkret ok erdekel...mi motivalt hogy ekkora aldozatot hozz ?
2014. aug. 24. 20:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
mert számomra a család a legfontosabb. az idő, a pénz semmit nem ér ha csak magadra tudod forditani. számomra a gyerek és a ferjem a minden, meg se fordul a fejemben hogy ez teher lenne; nekem a baba jelenti az élet beteljesülését (később pedig az unokák)
2014. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem leszek népszerű a véleményemmel, de egye kutya :)


Soha nem voltam nagy gyerekrajongó. Nem zavartak, de nem is villanyozódtam fel a gyerekek közelében. A motiváció? Hm, talán az, hogy a környzetemben láttam, hogy ez így megy - és egyszerűen arra gondoltam, hogy hátha később megbánom. Kockáztattam, bár kifejezett vágy nem volt.


A terhesség érzelmileg különösebben nem érintett meg. A szüléstől be volta szarva. Elég macerásra is sikerült.

Az első egy-két hónapban kötelességtudatból láttam el a babát, egyetlen fontos, de magamnak felállított szabály szerint: nem fogok rástresszelni.


Most már három hónapos és iszonyú szerencsések vagyunk. Szociális kontaktot erősen kereső, de rettentő nyugodt, jó kedélyű, könnyen kezelhető baba. A kötődés, szeretet bennem idővel alakult ki, szülés után. Talán a második hónap derekán kattant át valami, amikor megjelent az első mosolya.


Gyakorlatilag eégsz nap vigyorog, a fennmaradó időben vagy alszik vagy "kommunikál" vagy eljátszik magában. Sírni fájdalom, vagy éhség miatt szokott, másért soha. Éjjel 10 órákat alszik.


A szülés körüli komplikációk miatt úgy alakult, hogy tápszeres lett. Viszont ha már így alakult, vannak előnyei: más is el tudja látni. Most éppen költözünk, viszgára készülök. Szüleim vigyáznak rá, néhány órára átmegyek az új lakásba hozzájuk, de ragyogóan elvan. Nem zavarja, hogy átmenetileg kevesebbet lát minket, se az új környezet, se az, hogy más van vele.

Nekünk, a szüleinek látványosan örül, de iszonyú rugalmas. Bármilyen új helyzethez könnyen és derűsen alkalmazkodik.


Szerencsés helyzetben vagyok, hiszen van egy nyugodt, rugalmas, hihetetlen jó kedélyű babám, támogató családom. A férjem is maximálisan kiveszi a részét, a jelenlegi helyzetben engem is igyekszik tehermentesíteni. Nagyrészt ő pakol, hurcolkodik át, de a gyerekkel is bármit megcsinál. Gondozza is, játszik is vele.

Szüleim is sokat foglalkoznak vele, amíg itt vannak.


Tény, hogy fél nap után már baromira hiányzik. Őt nagyon könnyű imádni, mert állandóan mosolyog, kiegyensúlyozott.


Mondhatni belesodródtam a gyerekvállalásba, de élvezem. Nem vagyok túlterhelt, szerencsére anyagilag se jelentett gondot a gyerekvállalás.

Most van ez az átmeneti időszak, a tanulmányaimat a munkahelyem fizeti, ezért a későbbi előrelépésem miatt nagyon fontos, hogy sikerüljenek a vizsgák. A férjem és a szüleim hatalmas segítséget jelentenek (de anyósom is bármikor szívesen beugrik, vele is jó a kapcsolatom).


De már várom, hogy túllegyek a vizsgán és az egész napomat neki szentelhessem.


Azt is elhiszem, hogy akinek nehezebb természetű gyereket dobott a gép, jóval nehezebb helyzetben van.


A korán kelés nem gond, nyáron amúgy is korán ébredek, alvásigényem se sok.


Elhízás elkerült, terhességi cukor miatt diétát tartottam, semmit nem híztam. Szülés után feljött 2-3 kg, de egyértelműen a mozgásszegény életmód miatt.

2014. aug. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Igen lemondással jár, de kapsz a másik oldalról ugyanannyit. Egész nyáron a Balatonon voltunk, többet voltam vízben, mint előtte, mert a gyerek menni akart. Egy jót úszni felváltva a párommal úsztunk. Moi, arra a pár órára rábízhatod valakire a gyereket.Motorozni tényleg nem motorozunk, de ez a legkevesebb.Szerencsés voltam, mindig ki tudtam magam pihenni, nem híztam el terhesség alatt, nem kötelező, oda lehet figyelni.De ez egy olyan dolog amit nem tudsz megmagyarázni. Például a párom tegnap azon nevetett, hogy elaltattam, végre és 10 perc múlva már hiányérzetem volt, hogy miért nem zaklat.
2014. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

nem olvastam a kommenteket-de neked ugye nincs?teljesen jól leirtad a negativumokat-de azért én a pozitiv dolgokat is emlteném.mondjuk az első-és legfontosabb,hogy GYEREK NÉLKÜL NEM TELJES A CSALÁD.-szerintem...

amikor odabújik,amikor anyák napján verset mond,amikor téged akar feleségül,mert te vagy a legszebb,amikor csak reggel felkel-és apával elmennek virágért-mert ő hozni akar nekem..most soroljam tovább?

egyébként más oka is volt-imádom őket,és tesót is akartunk,bár itt már nehezebben született a döntés

2014. aug. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
kedves 23-as!te azt irod hogy szerencsés vagy mindig ki tudtad magad pihenni...és te belegondoltál már abba hogy van akinek semmi segitsége nincs és nem alszik a gyereke szinte semmit?saját szememmel láttam ilyet nem egyszer te szerencsés vagy de nem mindenkinek ezt dobja a gép...abszolút nem tudod elképzelni hogy másnak teljesen más gyereke van igaz??
2014. aug. 25. 16:17
 26/26 anonim ***** válasza:
Segítségem nekem se volt, 23. vagyok. El tudom persze képzelni, de ez egy átmeneti állapot. Nálam is volt, hogy kiborultam, dackorszaknál én is néha világgá mentem volna, de ezek átmeneti dolgok és sokkal több a pozitívum.És az a gond, hogy most elmondhatom, hogy üresnek gondolnánk már a gyerek nélkül az életünket, unalmas lenne, nincs gyereked, ezért nem is értheted. Ezt nem bántásból írom, amíg nekem nem volt, elképzelni nem tudtam volna, nem érdekeltek és nem értettem én se, hogy például a kolléganőm miért szül 24 évesen, amikor még szórakozhatna stb. Most hülye példa, de a kutya is lemondással jár, mégis az emberek többsége tart, pedig ott még ösztönök sincsenek.
2014. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!