Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert döntöttel ugy hogy...

Miert döntöttel ugy hogy gyereket vallalsz?

Figyelt kérdés
Mert ugye egy gyerek rengeteg lemondassal jar-nincs ünnepnapon vagy hetvegen pihenes,csomo mindenröl le kell mondani-pl.nem ülhesz be egy moziba,nem mehetsz el egy strandra csak ugy uszni egy nagyot,nem mehetsz el motorozni stb allando ejszakazas kialvatlansag,talalgatas hogy vajon most miert sir,aztan a szüles utan a legtöbb nö elhizik amit soha nem ad le az idöhiany miatt,hatalmas anyagi teher (jo föleg az elejen amikor mindent egyszerre meg kell venni)a szüles fajdalmarol ne is beszeljünk.......ehhez kepest sokan kettöt is bevallalnak...a kerdes nem negativ,negativ kommentek nem erdekelnek,nyilvan az ember ugy van kodolva hogy gyereket szül különben mar kihalt volna az emberiseg...engem egyszerüen csak a konkret ok erdekel...mi motivalt hogy ekkora aldozatot hozz ?
2014. aug. 24. 20:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Egyébként a barátnődet is kérdezd meg, hogy "visszacsinálná-e"? Mert valószínű, hogy ő is imádja a kisgyerekét, még akkor is, ha nehéz, vagy ha nem így képzelte el az életet kisgyerekkel.
2014. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
nem csinálná vissza!imádja!csak számomra megdöbbentö milyen nehéz meló is ez...mármint a babázás....nem gondoltam volna...
2014. aug. 24. 21:59
 13/26 A kérdező kommentje:
szerintetek aki ugy érzi tul nehéz ez(mármint például én nem tudom magamról elképzelni hogy MINDEN NAP 6kor keljek és napi 3-4 őrát aludjak )az tul önzö ember és nem való neki gyerek?
2014. aug. 24. 22:01
 14/26 anonim ***** válasza:

De nem ez az sltalanos hidd mar el! De ha ez van megszokod es kesz!

Az en lanyom pici kora ota 8korul kel este 8-9 korul megy aludni, egyszer sem kell kelnem hozza! Nagy ritkan neha talan megis. Az is addig tart meg kozenk telepszik es alszik tovabb, van meg kb 15 masodperces "munkam" vele. Attol h van akinek nehezebb nem mindenkinek az!

Ez tulzoan nagy altalanositas amiket irsz! Nem mondom van ilyen de nem ez az altalanos!

2014. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
kedves utolso!szerintem az hogy egy baba nyolckor kel reggel meg nem kel éjjel az a nem általános!nem bántásképp irtam de hidd el a te babád a különleges hatalmas szerencséd van!nem egy ismerösöm van aki kisbabás és az összes éjszakázik meg hajnalban kel!
2014. aug. 24. 22:25
 16/26 anonim ***** válasza:

Igen, ha te így érzel, még nem való neked gyerek. Még nem értél meg rá. Ez nem feltétlenül önzőség, de ez a fajta áldozatvállalás és érettség belőled még hiányzik. Megkérdezhetem, hány éves vagy?

Talán egy példából /a barátnőd esetéből/ általánosítani nagy botorság. Te csak őt látod, neki pedig nehéz, mert ilyen kisbabája van. Viszont az ilyen kisgyerekek vannak kevesebben. Én legalábbis azt tapasztalom, rengeteget mozgunk kisgyermekes családok között a másfél évesemmel, hogy ahogy cseperednek a gyerkőcök, egyre élhetőbbek a napjaik, a gyerkőcök előbb vagy utóbb elkezdik átaludni az éjszakát, rendeződik a napirend, amelytől kiegyensúlyozottá válhatnak a nappalok, egyre kevesebbet sírnak, mert már megtanulják beszéddel, testi kommunikációval megértetni magukat. Ezt írom úgy, hogy a kisfiam 15 hós koráig szopizott, addig nem volt egy darab átaludt éjjelünk sem. Azóta kezd megérni erre is, most már van, hogy 7-ig is alszik. Picinem sosem volt jóalvó, most viszont 3 órát alszik ebéd után. És még sorolhatnám. Az eleje tényleg húzós, van, akinek ez csak hónapokat jelent, és van olyan is /pl. mi/, akiknek több mint egy év kellett ahhoz, hogy kezdjenek kialakulni a dolgok. Amúgy végig nyaraltuk a nyarunkat, barátokkal találkozunk, esténként mozizunk, ha elalszik a kisfiunk, már olyan is volt, hogy a nagyinál aludt,

2014. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Szerintem az az onzo aki ezt nem ismeri fel es szul egy vagy tobb gyermeket. En pl. visszamentem (kellett) dolgozni amikor a fiam 2 honapos volt. 8 orat voltam tole tavol, fejogep a taskamban minden nap....ejjel keltem, etettem...Anyum segitett, nelkule nem ment volna!

Valoban sokmindenrol le kell mondani, de ez nem nehez, mert tudod, mibe fekteted a lemondasodat. Sokkal tobbet kapsz vissza.

Amikor a kisfiad reggel azzal ebreszt, hogy megpuszil es utana azt mondja: anya nagyon szeretlek, mindened megvan. Hiszen van valaki aki azert szeret, mert vagy neki. Ertekel akkoris, ha csunya, rancos, kover vagy. Ha zsiros a hajad vagy eppen ugy elsoztad a kajat, hogy szegyenled a csalad ele rakni.

Egy gyermek joval tobb mint ido es penz pocsekolas. A problema akkor van, amikor valaki vallalja es vinyakol, hogy mennyibe kerul - eszebe sem jut, hogy a sajat szulei is lemondhattak dolgokrol, hogy egy onzo szaporodaskepes felnottet teveljenek belole.

2014. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! nagyon szépen megfogalmaztad hogy miért is vállaltad vagy miért érdemes vállalni...igazából ez lett volna a kérdés..egyébként tényleg lehet hogy ahogy nagyobbak lesznek egyre könnyebb...én inkább az elsö másfél-két évről beszélek-3 kisbabás ismerösöm van mind a hárman ugyanazt mondják.reggel 6-nál tovább soha nem alszik a baba és sokszor kel éjjel.
2014. aug. 24. 22:39
 19/26 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit tudok mondani, hogy elképzelni előre nem lehet és nem is kell, de amikor anyává válsz, akkor hormonálisan meg nem tudom hogyan annyi erőt kapsz ezekhez a dolgokhoz, hogy magad is meglepődsz majd. :)
2014. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
26 vagyok
2014. aug. 24. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!