Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik itt ingatlant kaptak a...

Akik itt ingatlant kaptak a szüleiktôl, azok áttudják érezni, hogy mekkora elônyt és értéket kaptak a szüleiktôl?

Figyelt kérdés
Apám vállalkozóként bután kezelte a pénzt és sorozatos rossz döntéseket hozott, egy saját lakást is elúsztatott plusz bedobta a családi házat hitelbe fedezetként. Pedig volt olyan helyzetben, hogy lakást vehessen a gyerekének Pesten, fel is lett dobva az ötlet 2006-ban. Nem fogta fel miért lenne fontos. Csak enyhén 120%-ban változtatta volna meg a családunk életét ha akkor okos lett volna...

2015. márc. 22. 13:31
1 2 3
 21/29 mi a fene ***** válasza:
Megértem a kérdezőt. Mindenkinek van ám az életében ilyen "ha". Örülj, hogy van diplomád, munkád, és gondolom egészséged. Ez a fontos ! Amúgy abban az időben sokat elúsztak !
2015. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Mivel itt az emberek nagy része nem élte át, amit te, ne várd, hogy bárki is megértsen. Egyébként igazad van, ha az ember vállal 3 gyereket, akkor vállaljon is értük felelősséget, ha nem is vesz nekik lakást, legalább a fejük fölül ne úsztassa el, ami van.


Visszatérve a kérdésedre, ingatlan nem kaptunk, csak segítséget, és igen, átérzem, hogy mekkora előnnyel indultunk.

2015. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva, egy kicsi lakásom van, az árának az 1/5-ét a szüleimtől kaptam,ennyit tudtak adni nekem is,és a tesómnak is.A többit magam kerestem meg,3 évig reggeltől késő estig dolgoztam.A főállásom mellett takarítást,magántanítást vállaltam.Így csak kevés hitelt kellett felvennem.

Nagyon szeretem a szüleim,hálás vagyok,amiért azt a keveset is rám és a tesómra költötték.

Viszont kisebbségi érzésem volt hónapokig, mikor 2 kolléganőm is csak úgy kapott egyik lakást,másik családi házat.Nem irigy voltam,hanem fájt,ahogy kérkedtek vele,beszóltak.Na,ők nem érezték át,hogy milyen előnnyel indulnak az életben.

2015. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, megértelek.


Édesapám rosszra fordult vállalkozása és játékszenvedélye miatt a nagy pesti házunk elúszott, csak töredéke maradt egy panelra. Ellenben a vállalkozói mentalitás, amit tőle kaptam segített nekem sokat. Később mikor családunk szétment az ingatlan árán osztozkodtunk, így lett nekem egy majdnem lakásra való (persze utána apám kölcsönkért némi pénzt, így egy része annak is elúszott).


Szóval igen, én a fél lakás árának örülök és megbecsülöm. A mentalitásnak is örülök, különben nem tudtam volna vinni tovább az egyik családi vállalkozásomat. Feleségemnél is hasonló a helyzet, és ő is hálás szüleinek az első ingatlan önrészéért.


Amit most tehetek, hogy a múltra úgy gondolok, hogy azokat a hibákat, amiket szüleim elkövettek én nem követem el. Nem szórom a pénzt, így már van hitelmentes ingatlanom (feleségemmel közösen összesen 5, ebből 4-et kiadunk).


"Úgy gondolom az ember nem azért csinál gyereket, hogy utána otthagyja és kezességre vegye rá, meg csak adósságot hagyjon maga után."


Na hajrá! Itt a lehetőség, hogy te másképp csináld. Értem én, hogy nehéz alapok nélkül, de most bizonyíthatsz, ez már a saját életed.

2015. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
En is r.hadtul haragszom a szuleimre hasonlo dolog miatt. Nekunk 3 lakasunk es 2 nyaralonk volt. Minden eluszott, olyan szarul kezelték a penzt. Es legfokeppen azert zavar, mert most lenne egy lakasunk, ehelyett itt tengodunk 2 gyerekkel alberletben. Önerőre es hitelre eselyunk sincs. Es igen ez borzalmasan bosszantó! Az uj szocpolt ugy varjuk mint a Messiast... Es igen akinek van sajat lakasa az oruljon neki! Egyebkent ferjem szulei pont ugyanezt csinaltak mint a te apukad,aposom vallalkozasara vettek fel jelzalogot, a vallalkozasaban a munkat nem fizettek ki neki es eluszott a lakasuk.
2015. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

elítéled a romlott apád, hogy elhagyott félrelépett, stb... de azért még a háza jól jött volna neked ugye? :D

a kölcsönös tisztelet, és szeretet nem így működik (szerintem)

Amúgy szerintem neveltetés kérdése hogy tisztában vannak-e az értékével. a tesómmal mi is elég szerencsés helyzetben vagyunk, ő kapott a szüleinktől házat. én nem, de nem is különösebben igénylem, mert ingázok az országok között, és a legkevesebb időt töltöm otthon, tehát felesleges lenne.

2015. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
26. vagyok, még annyit hogy szerintem a boldogság nem ettől függ. elbérletben is elvagyok, érzelmileg rendben vagyok, van valamennyi pénzem. Aki ház nélkül nem boldog, házzal se fog az lenni.
2015. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
27: Boldog a párom miatt vagyok, kedves Előző. De ha már huszonéveket nem láttam az apám fejét csak hébe-hóba és erre azt mondta hogy értünk dolgozik hogy átlagon felüli megélhetést biztosítson nekünk blablabla, nem tudom miért voltak ilyen ambíciói, miért nem felelt meg neki az átlagba tartozni alkalmazottként, fogalmam sincs, ő mindig vállalkozó és főnök akart lenni, sokat el is ért, aztán hagyott mindent elúszni. Közben meg a volt osztálytársaim közül nem is egy lakást kapott Pesten, tök normál munkával rendelkező, szépen spóroló szülők. Neki se kellett volna elérhetetlent álmodni és telhetetlen lenni, mert vele az a baj hogy mindig olyan telhetetlen volt, mindig többet és többet akart és itt most százmillió forintokról beszélek..
2015. ápr. 1. 19:26
 29/29 anonim ***** válasza:

Kerdezo en megertelek, sokan olyan konnyen mondjak hogy laknak szuloknel ingyen, majd orokolnek egyszer stb, es fel se fogjak milyen nehez a sorsa annak akinek nemhogy nincs segitsege a sajathoz (ez meg egy dolog), de aki szuleinek SZINTEN nincs sajat lakasa.

Nekem nincs lakasom, es a szuleimnek sincs, ellenben nyugdijaskent nem is tudnanak fizetni lakbert.

Kenytelen vagyok en berelni nagyobb lakast, eron felul, es felmegy a pumpa bennem is azoktol akik keszpenznek veszik hogy van "szuloi haz".

2016. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!