Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik itt ingatlant kaptak a...

Akik itt ingatlant kaptak a szüleiktôl, azok áttudják érezni, hogy mekkora elônyt és értéket kaptak a szüleiktôl?

Figyelt kérdés
Apám vállalkozóként bután kezelte a pénzt és sorozatos rossz döntéseket hozott, egy saját lakást is elúsztatott plusz bedobta a családi házat hitelbe fedezetként. Pedig volt olyan helyzetben, hogy lakást vehessen a gyerekének Pesten, fel is lett dobva az ötlet 2006-ban. Nem fogta fel miért lenne fontos. Csak enyhén 120%-ban változtatta volna meg a családunk életét ha akkor okos lett volna...

2015. márc. 22. 13:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%

Mi lenne, ha irigykedés helyett inkább a saját életeddel törődnél?


Könnyű dolog gyerekként lehülyézni az apádat, akinek elúszott a vállalkozása. 2006-ban kezdett el kialakulni a gazdasági válság, aztán 2 év múlva a legmélyebb pontján csücsültünk, nem apád az egyetlen, akinek ráment a megélhetése. Gyerekként pedig valószínűleg nagyon nem láttad át a saját anyagi helyzeteteket, fogalmad sem volt az adótörvényekről és egyebekről, amik egy vállalat működését befolyásolják. Úgyhogy igazán lejjebb adhatnál az arcodból.


A kérdésre válaszolva: van, aki megbecsüli, van, aki nem. De attól, hogy te nem kaptál, nem kell másokra ugatni, hogy mekkora szerencséjük volt. Nekem nem voltak olyan helyzetben a szüleim, hogy adhattak volna, de nem is vártam el. Nem úgy, mint te...

2015. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%
Szegény Apád. A vállalkozási nehézségei semmi ahhoz képest, amilyen a gyereke lett.
2015. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Aha..fôleg hogy apám elhagyott minket, anyámat meg 20 éven keresztül csalta, végül a szomszédasszonynál 'állapodott meg', pénzt kérincsélt tôlem és hitelfelvételre akart rábírni. Valóban megbecsülhettem volna ezt a 'nagyszerû' apukát..
2015. márc. 22. 14:03
 4/29 A kérdező kommentje:
300 forint/hóra lízingelt magának lakást mikor otthagyott minket...nem túlzás ez egy 'kicsit'? Azt is elúsztatta végül. Két kézzel szórta a pénzt.
2015. márc. 22. 14:05
 5/29 A kérdező kommentje:
*300 EZER Ft/hó
2015. márc. 22. 14:06
 6/29 A kérdező kommentje:
Egyszerûen néha-néha átsuhan az agyamon, hogy mi lett volna, ha..Úgy gondolom az ember nem azért csinál gyereket, hogy utána otthagyja és kezességre vegye rá, meg csak adósságot hagyjon maga után.
2015. márc. 22. 14:09
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

"Úgy gondolom az ember nem azért csinál gyereket, hogy utána otthagyja és kezességre vegye rá, meg csak adósságot hagyjon maga után."


Nyilván ő se azért csinálta.


Kedves Kérdező!


Mesélj, neked milyen sikereid vannak, mit tettél le az asztalra? Csak mert véleményed az van, de szeretném látni, hogy te jobban csinálod! Tényleg!

2015. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Én mondjuk nem vettem érettségit és diplomát az Ecserin..(ô megtette). Én tanultam a diplomámért is. Nem csalom meg a párom. És sohasem mondanám azt a gyerekemnek, hogy: "Akkor vagy valaki ha a havi 1 millió forintot megkeresed." Ez volt a legnagyobb tanítása ...Inkább töltött volna velünk több idôt. Esetleg.
2015. márc. 22. 14:51
 9/29 anonim ***** válasza:
65%

Hurrá, akkor csináld jobban, ahogy eddig! Már csak azt nem értem, hogy ha a magad erejéből ilyen jól boldogulsz, akkor mi értelme a múlton, és apád hibáin rágódnod?


(Arról már nem is beszélve, hogy már megint, mint annyi más kérdésnél is, a sokadik válasz után derül ki a valódi probléma, amire érdemben lehetne reagálni.)

2015. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Azért jut még eszembe, mert az összes tettének volt negatív hatása az anyámra és a két testvéremre is és mivel szeretem ôket, ezért fáj, hogy így alakult mindannyiunk élete. Anyum dolgai már kezdenek rendbe jönni, de a testvéreimé még nem. Rossz elfogadni, hogy évek kellenek ahhoz, hogy javuljon, amit ô (apuka) elrontott. Ennyi az egész.
2015. márc. 22. 15:00
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!