Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 évesen apa legyen?

19 évesen apa legyen?

Figyelt kérdés

2 éve volt a párom 19 (én 25), akitől terhes lettem.

Nem akartam hogy 19 évesen apa legyen, ezért titokban intézkedtem. A párom tudta csak, és egy barátnőm.

2 évvel később valahogy kiderült, és anyósom, illetve az szüleim is kiakadtak.


Nem volt könnyű döntés, elhihetitek! :(


2015. márc. 9. 20:52
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy kiderült, de ne aggódj, helyesen cselekedtél. Egy 19 évesnek tanulnia kell, nem apának lenni..
2015. márc. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

"Pedig volt másik opció, mint utólag kiderült, az apa mögött ott volt a szülői támogatás"


És? Ők nevelnék a gyereket? A kérdezőnek kellet volna megszülnie.... nevelnie.


Idióta pöccs vagy!


Igen, a nő dönt, MIUTÁN a pasi döntött, hogy óvszer nélkül dug!

2015. márc. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
66%

Ha egy pasi nem akar gyereket, akkor soha nem lesz neki, mert óvszert húz!

És ha már megtörtént a dolog, akkor az utolsó szó joga a nőé, eleve biOlógiai okok miatt, másrészt, mert az esetek 99%-ban, ha ez nem szerető családban történik, a nőre hárul a nehezebb feladat, a nevelés, anyagi és erkölcsi szempontból is. Mert ugye nem gondolod komolyan, hogy a gyakori 15 ezres tartásdíj sokat számít????

2015. márc. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, a nő dönt, MIUTÁN a pasi döntött, hogy óvszer nélkül dug!"


A nő meg talán vak, hogy nem veszi észre? Vagy talán nem hallott még a fogamzásgátlóról?


"Ha egy pasi nem akar gyereket, akkor soha nem lesz neki, mert óvszert húz!"


Mint ahogy a nők kezében is ott a fogamzásgátló, mégis folyamatosan a nők nem hajlandók figyelembe venni a férfiak reprodukciós jogait. Pont az a lényeg, hogy azt kéritek számon a férfiakon tartásdíjt gyanánt, ami ellenben a nőknél teljesen rendben van.


"És ha már megtörtént a dolog, akkor az utolsó szó joga a nőé, eleve biOlógiai okok miatt"


Nem.


1. A magzathoz két ember kell.


2. Eleve szánalmas dolog úgy az élet ellen érvelni, hogy a tartásdíjnál két ember közös döntéssel meghozott szexuális aktusa után, például pont ti követeltek sunyi módon "felelősségvállalást".


Azt kéne felfogni már, hogy nem körülöttetek forog a világ. Ha elfogadjátok azt, hogy két ember életét is felülírja, egy felelőtlen nő szexuális kicsapongása, akkor azt jelentitek ki, hogy az egyenlőséget kidobhatjuk az ablakon, mert az addig kell csak, amíg a nőket emeljük piedesztálra.

2015. márc. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
96%

Húúú,ez a sok elvakult abortuszellenes birka....Kérdező jól tette hogy nem tartotta meg a babát. A saját életét tette volna tönkre. Majd lesz gyereke ha készen áll rá.

Úgy csináltok, mintha gyilkosságot követett volna el. Pedig az még nem gyerek, csak egy pár cm-es embrio...Biztos nem könnyű döntés, de inkább ez, minthogy egy életen át szívjanak 3-an.

Értsétek meg, a NŐ TESTE, a NÓ ÉLETE, hadd döntse már el ő hogy mit tegyen!

2015. márc. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Ha a párommal átbeszélem, érvelünk mellette mindketten, akkor ez nem közös döntés?
2015. márc. 10. 04:42
 27/35 Költőnő? ***** válasza:
100%
na megjelntek a vérabirtuszellenzők...
2015. márc. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Ketten vagyunk lányok, nővérem már majdnem negyven, és 22. Apám mindig azt mondta, hogy sohasem akart gyereket, de most már meghalna mindkettőnkért.


A másik dolog... Aki nem akar gyereket, használ GUMIT! Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy jajj, nem akarom megégetni a kezem, de mégis a forró főzőlapon tartom a kezem. Bízom a vőlegényemben, vastagabb gumit használunk, hogy kisebb legyen a szakadás lehetősége, de aktus után csak akkor vagyok igazán nyugodt, ha szemügyre vettem az óvszert, hogy tényleg biztonságos volt-e, máskülönben azonnal eseményutániért kell szaladni. Mindkettőtök felelőssége a védekezés, nem csak a férfié.

2015. márc. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
81%
Én nagyon nem örültem volna ha a fiam 19évesen apa lesz.Főleg nem egy 25éves nőtől.
2015. márc. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Miután közösen megbeszéltétek és hoztatok egy döntést a pároddal, rajtatok kívül senkinek semmi köze hozzá, hogy miért döntöttetek az abortusz mellett. Nem értem a sok lehurrogó válaszadót, hiszen gondolom ők sem vonják bele mondjuk olyan szinten a dolgokba a szülőket, hogy mikor vállaljanak gyereket, és nem halogatják csak azért mert a szüleik még nem akarnak nagyszülők lenni. Legalábbis érett felnőtt ember nem az anyja tanácsát kéri ki, hogy legyen-e gyereke, vagy ne. Szerintem nyugodtan mondd el a szülőknek ha már így kiderült, hogy akkor ez volt a legjobb döntés amit hozhattatok, és nekik semmiféle beleszólásuk és joguk sincs ítélkezni. Ha ti ketten úgy érzitek majd, hogy eljött a gyermekvállalás ideje, akkor majd lesz unokájuk, addig is törődjenek bele a dolgokba és szálljanak le rólatok. Hihetetlen milyen önző szülők vannak..
2015. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!