Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Edesanyam nem hajlando elfogan...

Edesanyam nem hajlando elfogani, hogy 19 evesen szexualis eletem legyen, meg csak beszelni sem hajlando rola, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 es fel eve van baratom, egy nagyon aranyos, kedves srac, mindketten egyetemistak vagyunk. Edesanyam nem hajlando megengedni, hogy a baratomnal aludjak, mintha az annyira elitelendo lenne. Es nem arrol beszelek, hogy rendszeresen, hanem ugy egyaltalan...azt hiszi csak este lehet bizonyos dolgokat csinalni. ha nalunk vagyunk akkor allandoan nyitogat rank, ha pedig a paromnal akkor allandoan hivogat telefonon, hogy keso van menjek haza(mondjuk este 9 kor). pedig nem vagyok 13 eves.

megertem, hogy felt, meg minden, de valahogy nem normalis ez igy. ha kettesben akarok lenni a parommal akkor vagy hazudok, vagy ulhetek otthon...pedig o is nagyon kedveli a paromat maskulonben...

Lehet tenni ezzel valamit? van valaki hasonlo helyzetben? Velem van a baj?


2009. júl. 31. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős kicsit a helyzet, bár nekem apukám volt megijedve, hogy felnőttem. Anyu elfogadta, bár egy darabig azt hittem, nem tenné, így belementem mindeféle hazugságba, amit nem ajánlok. Aztán jött egy srác, és azt mondtam, elég, nem hazudok többet. Pont akkor terveztem egy ottalvást nála, amikor anyukám nem volt otthon, így csak apunak tudtam mondani, hogy megyek X-hez, holnap jövök. Meglepődött, de nem tartott vissza. Valószínű, hogy egyszerűen elakadt a szava. Ez mondjuk elég drasztikus megoldás.

Én úgy indulnék neki a problémádnak, hogy ha olyan az anyukád, akivel egyébként jó viszonyba vagy, és lehet vele beszélgetni másról, akkor megkérnéd, hogy üljetek le, komoly dologról szeretnél vele beszélni. Megkérdezném, mit gondol a barátodról, megbízhatónak tartja-e. Megbízhatónak tart-e téged? Elmondanám a helyedben, hogy szereted ezt a fiút, szeretnél vele néha nyugodt körülmények között lenni, és ha mindketten úgy érzitek, akkor lefeküdni egymással, persze védekeznétek, hiszen fiatalok vagytok még ahhoz, hogy gyerek legyen, plusz a sulinak sem tenne jót. A lényeg, hogy egyenrangú félnek tekintsd, ne fölötted álló hatalomnak. Viszont ne támadd le, hiszen tényleg félt. Kérdezd meg, mitől? Úgy álljatok fel a beszélgetés után, hogy mindent tisztázzatok. Azt gondolom, hogy a végén neked kellene "győznöd", de engedd, hogy lefektessen anyukád is szabályokat. Pl. hogy te nem alhatsz a barátodnál, de ő alhat nálatok. Viszont amikor ott van, akkor nem nyithat rátok, kopogjon előbb, hiszen ez kényelmetlen a barátodnak, és ezért neked is. Ha elmész hozzájuk, akkor meg állapodjatok meg egy olyan időpontban, ami mindkettőtöknek elfogadható.

A szülőnek is nehéz, amikor meg kell tanulnia felnőttként kezelni a gyereket, idő kell hozzá, nem szabad sürgetni, de nem szabad mindenben alárendelni magad neki, hiszen felnőtt vagy, jogi értelemben legalábbis mindenképp.

2009. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Ez egy nagyon összetett kérdés. Édesanyád valószínű fiatal nő és valamilyen módon, kimondatlanul is rivalizál veled. Nyilván neki megvan a normális szexuális élete, tőled viszont ezt még /egyenlőre/ elvitatja. Talán arra gondol, hogy korai. Valószínű félt is, mint anya, hiszen számtalan példa lehet előtte, mikor a lányt cserben hagyta a fiúja. Az anyák ezt úgy élik meg, hogy talán ettől megmenekülne, ha nem folytatna viszont a lánya. Kérd meg őt, hogy adjon nektek egy kis szabadságot és vegye figyelmebe a ti igényeiteket is. Ilyen szinten, mint ő teszi, már nem illik egy anyának beavatkoznia /nagy/lánya életébe.
2009. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem biztos, hogy rivalizál a kérdezővel...én inkább arra gondolnék, hogy az anyukája régimódi és ezért nem akarja engedni, hogy a barátjánál aludjon. Szerintem ezen csak úgy tudsz változtatni, ha őszinte vagy anyukáddal és leülsz beszélgetni vele erről a témáról. Ha hazudsz neki, azzal csak azért éred el, hogy előbb-utóbb eljátszod a bizalmát és akkor tényleg azt mondhatja, hogy "azért bánok így vele, mert nem mond igazat, valamit titkol". Játssz nyílt lapokkal. Mondd el neki, hogy mit érzel. Ha látja, hogy éretten tudsz gondolkodni erről a témáról, akkor jobb esélyed van arra, hogy megenyhül.
2009. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha 19 éves vagy, akkor már rég túl vagy azon a koron, ahol ki kell állnod az igazadért. Akármennyire is szeretnék a szülők, nem tudják mi a jobb a kölykeiknek. Feltételezem, hogy anyukád az a típus, akinél a szex tabu, a felvilágosítás is kimaradt, tipikus ostoba konzervatív anya alakja jut róla az eszembe.


Állj a két lábadon és harcolj. Vagy ne és szenvedj, nem értem, mi olyan bonyolult ebben a kérdésben.

2009. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hm...

egyetlenegyszer hazudtam, es akkor is inkabb feligazsag volt, azt is sajnalom, csak hirtelen nem tudtam jobbat...amugy maskor sosem hazudtam neki, nem jatszodtam el a bizalmat, ilyensmi.

igen tipikusan tabu a szex es parkapcsolat, ezert nehez nekem egyaltalan barmirol beszelni vele ezzel kapcsolatosan.

2009. júl. 31. 22:10
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld megtörni a jeget! Magadban is, benne is. Eleinte nekem is furcsa volt, mert erről nem beszéltünk, ma már sokkal könnyebb. De most már majdnem 30 vagyok, én is anya, lehet, hogy ezért.
2009. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem szeretné, ha idő előtt teherbe esnél.
2009. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

:o

basszus, tudod te hogy melyik évben járunk? :o

2009. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen már nem az a kérdés, hogy engedi-e.

Az a kérdés, hogy akar-e tudni a szexuális életedről, és kíván-e tanácsot adni neked.

Beszéld ezt meg vele. Ha nem akar - akkor sajnos ez van. Akkor kérj tanácsot édesapádtól, vagy más, jó ismerősödtől.

Ha a fiúdat nem akarja otthon látni, az más kérdés: azt megteheti. Te oda és akkor mész, ahova csak akarsz.

2009. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Savlekotő ***** válasza:
Tipikus egyszer szexelt kényszerből apáddal és irigy,kettő azt hiszi gyereked lesz mert ő nem ismerte a védekezést a boldog kapcsolat irritálja hogy neked megadatik..
2020. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!