Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyermeketek egyetenre...

Ha a gyermeketek egyetenre szeretne menni de nem vagytok gazdagok ( kozep osztaly) akkor is tamogatjatok? Illetve nekem mit tanacsolnatok?

Figyelt kérdés

Mindenkepp szeretnek menni egyetemre ,de nem vagyunk eleresztve...

Sot igazabol meg azt sem tudom mit csinalnek..

Annyi annyi minden van basszus amit szeretnek.. csak vagy draga vagy nehez bejutni..

Jegyeim ev vegen ilyenek lesznek :

Magyar irodalom : 4

Nyelvtan : 3, vagy 4

Tori : 4

Matek :2

Angol : 4

Es biosz : 4

Most egy ilyennel gondolom orvosim eselyem se lenne..

Pedig en mindenkepp olyasmit szeretnek ahol kis gyerekekkel foglalkozhatok es segithetek nekik.

Apolo-ra gondoltam meg egyetemen, de ott meg elrettent az hogyha hibazok az a beteg eletebe kerulhet..

Mit ajanlanatok nekem?

Anyu azt mondta tamogat ameddig csak tud, csak ezek ne fellangolasok legyenek..

De basszus jovore ilyenkor mar nyilt napok, jelentkezes stb...en meg meg azt sem tudom mit akarok...

Szerintetek?!

18/L


2015. febr. 11. 17:41
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
91%

Ennél rosszabb jegyekkel is vettek fel embereket. Az érettségibe még beleadhatsz mindent, az is javít rajta sokat.

Nekem nem voltak elég jó jegyeim a kinézett szakhoz, de mindenáron oda akartam menni. Tandíjat fizetek diákhitelből, ez volt az álmom, ez pedig a fizetség érte. Utána fizethetek, de úgy is megéri, ki fogom bírni. Szerencsére nem olyan szakon vagyok, amivel lehetetlen elhelyezkedni.

2015. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
77%

28#

Minden szavával egyetértek DE ha ennyire nem tudod mit akarsz, akkor tényleg várj egy evet. Addig vallalhatsz munkát, lenyelvizsgazhatsz.

2015. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
65%
Imádom ezt az oldalt. :D Itt mindenki 5-ös volt mindenből és még azokat is megszólják akiknek egy 4-es becsúszik. Azért szívesen megnézném a bizonyítványaitokat, állítom tele lenne 2-sekkel.
2015. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

Nem nem szeretnek varni.

Tobb okbol is

Mert igy is tulkorosan megyek egyetemre (20 evesen)

Es mert en azt hallottam ha valaki ezt halogatja es elmegy dolgozni akkor megerzi a penz "szagat" es nem lesz kedve tanulni. Ezt sok embertol hallottam. Meg most 1 ev nem hinnem hogy segitene.

2015. febr. 11. 19:01
 35/57 Petya Atya ***** válasza:
89%

Valaki itt írta (de ezek szerint - nagyon helyesen - moderáció áldozata lett), hogy régen egyetemre csak az ment, aki mindenből ötös volt.

Ez hozzávetőlegesen igaz. Száz évvel ezelőtt tényleg nem volt esélye egy erős közepes tanulónak egyetemre menni. Ami persze nem reális, és nem igazságos, hadd ne kelljen példáloznom azzal, hogy vajon melyik műtőorvosnak örülnél jobban: aki álmából felkeltve is megold bármilyen differenciálegyenletet, tudja fejből az összes Árpád-házi király életét, de a műtéteknél csöppet bizonytalan, vagy annak, amelyik azt se tudja, ki volt Nagy Sándor, de baromi jól műt?

Visszatérve az eredeti gondolathoz: száz éve tényleg az volt a szempont, hogy általánosságban, átlagban mindenből ötös legyél (de nem számított, ha semmiből nem voltál igazán jó és motivált). Azóta sok minden változott. Változott a tudomány, változott az iskolarendszer, változott a tananyag, változtak a követelmények. Értelmetlen dolog évtizedekkel ezelőtti viszonyokkal példálozni, mint ahogy értelmetlen dolog egy évtizedekkel ezelőtti bizonyítványt összehasonlítani egy maival.

2015. febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
83%
Nem a "pénz szaga" miatt nem lesz kedve később tanulni (egy érettségivel, szakma nélkül nem keresnéd degeszre magad), hanem azért, mert nehéz újra felvenni a ritmust. Az ember 1-2 év alatt sokat felejt, és elszokik attól, hogy minden nap aktívan tanuljon és használja az agyát.
2015. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
Tobb okbol sem *
2015. febr. 11. 19:06
 38/57 anonim ***** válasza:
90%

Azért javasolják neki, kedves 38-as, mert attól, hogy egy adott tantárgyból nem jó, még lehet olyanokból kiemelkedő, amik a választott szakhoz kellenek. Én pl. jogi egyetemre felvételiztem (már leadtam a jelentkezést), és gyanítom, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy kémiából 10. év végén majdnem kettes lettem, ha egyszer minden érettségi tárgyból ötös vagyok (kivéve matek, abból 4), angolból meg előrehozottan tettem tavaly emelt érettségit, ami 92% lett. Nagyon jó lenne már elfelejteni ezt a hülyeséget, hogy egyetemre csak azok járhatnak, akik kitűnők (nagyanyám is folyton ezzel jön, szeretem őt, de ilyenkor legszívesebben kiugranék az ablakon). Meg aztán, lehet, hogyha felveszik az adott szakra, annyira motiválni és érdekelni fogja, hogy baromi jó átlagot fog produkálni, szóval felesleges ítélkezni valaki felett a gimnáziumi jegyei alapján.

Kérdező: a leírásod alapján nekem is az óvodapedagógus jutott eszembe. Az ilyen kisgyerekes szakmák valóban nincsenek annyira megfizetve, mint amennyire kellene, de szerintem azt kell nézned, hogy olyan szakmát válassz, amit életed végéig lelkesedéssel tudsz csinálni (egyébként respect, hogy kisgyerekkel szeretnél foglalkozni, én nagyon nem tudok velük bánni :D).

2015. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
40%
De barátom! Te elolvastad a kérdés leírást?? Egyik érettségi tárgyból sem ötös!! Senki nem beszélt tesi meg ének jegyekről, ember! Csak az érettségi tárgyakról!
2015. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

Utolso.. ne haragudj de en azon csodalkozom inkabb hogy neked van diplomad...

Nem akartam ebbe az egeszbe itt belefolyni, mert nem erdekel, savazzatok csak nyugodtan hisz ezen az oldalon ugyis mindig az megy, de az ilyen embereket mint te melysegesen elitelem mert attol hogy te elvegeztel egy egyetemet ( amit eleg sokan elvegeznek..) nem vagy kulonb senkinel. Ha te 5-os atlaggal mentel egyetemre akkor feltetelezem van annyi eszed hogy tudd van kulonbseg egy orvosi kar es egy ovodapedagogus kozott. Nyilvan te olyanra jelentkeztel ahova kovetelmeny volt az otos atlag.

Es azert mert en nem allok neki itt oltogatni mindenkit aki leszol engem meg a tanulmanyi eredmenyem , elhiheted hogy tisztaban vagyok azzal hogy ez nem egy remenytelen atlag es pici tanulassal siman lesz belolem otos,mert ismerem magam. A matekom az roviden tomoren fos. Ezt alairom. De olyat ne allits azert hogy lofszt nem tanulok mert a 4-eseket sem a 2 szep szememert adtak.

Szoval oltogathattol itt nyugodtan engem ez nem hat meg mert tudom mibol kene javitanom, es hogy lehetne jobb. Fikaitokat nem fogom meghallani nyugodtak lehettek :)

2015. febr. 11. 19:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!