Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyermeketek egyetenre...

Ha a gyermeketek egyetenre szeretne menni de nem vagytok gazdagok ( kozep osztaly) akkor is tamogatjatok? Illetve nekem mit tanacsolnatok?

Figyelt kérdés

Mindenkepp szeretnek menni egyetemre ,de nem vagyunk eleresztve...

Sot igazabol meg azt sem tudom mit csinalnek..

Annyi annyi minden van basszus amit szeretnek.. csak vagy draga vagy nehez bejutni..

Jegyeim ev vegen ilyenek lesznek :

Magyar irodalom : 4

Nyelvtan : 3, vagy 4

Tori : 4

Matek :2

Angol : 4

Es biosz : 4

Most egy ilyennel gondolom orvosim eselyem se lenne..

Pedig en mindenkepp olyasmit szeretnek ahol kis gyerekekkel foglalkozhatok es segithetek nekik.

Apolo-ra gondoltam meg egyetemen, de ott meg elrettent az hogyha hibazok az a beteg eletebe kerulhet..

Mit ajanlanatok nekem?

Anyu azt mondta tamogat ameddig csak tud, csak ezek ne fellangolasok legyenek..

De basszus jovore ilyenkor mar nyilt napok, jelentkezes stb...en meg meg azt sem tudom mit akarok...

Szerintetek?!

18/L


2015. febr. 11. 17:41
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:

Hat epp ezert mondom!

Es irtam is hogy orvosi ESELYTELEN nem tudom miert akarjatok kozolni velem ha tudom :)

Epp ezert akarok valami olyat keresni ahol gyerekekkel foglalkozhatok..

Valaki irta az ovonot. Igen az nagyon szep es gondoltam is ra csak a fizetes katasztrofa es azert szerintem erre is figyelnem kell ha a jovomre gondolok. Pedig az tenyleg nekem valo csak nagyon alul vannak fizetve..sajnos

2015. febr. 11. 18:06
 12/57 anonim ***** válasza:
28%

Az a baj, hogy nemcsak a jegyeid rosszak, de konkrétan írni sem tudsz...

Szerintem az egyetem esélytelen, bocsi. :(

2015. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi számít. Mindenesetre orvosira ne menj, ha azon parázol, hogy ápolónak lenni mekkora felelősség egy annál sokkal komolyabb egészségügyi pálya egyáltalán nem neked való.


Gyerekekkel foglalkozhatsz pedagógusként is, lehetsz szociális munkás, logopédus és stb.

Menj el pályaválasztási tanácsadóhoz, biztos tud ötleteket adni.

2015. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
35%

Menj el dolgozni és mellette levelezőn tanuljál, így mondjuk nyilván az orvosi kilőve, de már írtak neked sok ötletet, hogy hol tudnál gyerekekkel foglalkozni.

Én is munka mellett tanultam tovább, mert anyukám egyedül nevelt, nem éltünk túl jól, nem ment volna, hogy még 4-5 évig eltartson. Így legalább volt pénzem mindenre, szórakozásra, kikapcsolódásra és közben tanulni is tudtam.

2015. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
84%
Volt osztalytarsam rettenet rossz atlaggal. Egyszeruen nem olyan volt a csaladi kornyezete, hogy belelasson a fontossagaba, kesobb, gimi utolso eveben jott ra, hogy ez igy nem jo, es irigylesremeltoan osszeszedte magat, raadasul egy iszonyat nehez gadasagi szakra jelentkezet. Az orvosira emelt szintu biologia es kemia vagy fizika erettsegi szukseges, ami 0-rol indulva nagy ido es energiabefektetest igenyel, de nem lehetetlen. Raadasul ha felvesznek, akar onkoltsegesre akar allamira, bent is kell maradni. Azert mert "kell egy diploma" nem akarj tovabbtanulni. Nem lebeszelni akarlak rola, mert a tanulas hive vagyok, de millioegy olyan diplomas tengodik az orszagban, akik tovabbtanulak mert "kell egy diploma". Megvan a diploma, es most? Hasznalni is kell tudni, es itt bukik a dolog. Atverekedheted magadat az oszag legkemenyebb egyetemen is, ha nem tudod hasznalni a tudast amit ott adnak. Az orvosihoz a latvanytol, erzelmektol, csaladi problemaktol, felelmektol,faradtsagtol elvonatkoztatni kepes eletszemlelet szukseges. A pedagogus/apolo stb. meg egy nagyon szep szakma, de ehen halnal belole. Szerintem nyugodj meg, varj meg egy evet, javits az eredmenyeiden, es nyugdtan, megfontoltan nezd at, mi az ami erdekel, mi az amire kepes lennel.
2015. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
43%
Az vagyok, aki az óvónőit írta. Vagyis még nem tudod mit akarsz tanulni, jegyeit átlag alattiak, érettségi majd később jön. Szeretnél gyerekekkel foglalkozni, egy rózsaszín kis világban, egyetemi végzettséggel és temérdek sok pénzzel. Erre akkor írj választ, ha majd kihúztad a kezedet a biliből.
2015. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
15%
Egyetemre ilyen rossz eredmenyekkel?Tanulnod kene jobban nem gondolod?Ha nincs eleg penzetek akkor dolgoznod kell egyetem alatt majd.
2015. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
24%
Nem bántásból,de régen azért aki Egyetemre adta a fejét 5-s volt mindenből. A főiskolások többsége szilárd négyes (én is), de kettes matek OO... Ha pedig nulla a tudás,akkor "legalább pénz legyen" alapon próbálkozhat az ember, hátha felveszik...de ilyen jegyekkel felejtős au egész. Orvosi? Mikor tanulod az idegpályát és a neurotranszmittereket? Na ne már :D
2015. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
71%
Egeszsegugyi dolgozokat nem fizetik meg,3 muszak alap,hetvege alap.kapsz erte lopikula penzt es bazi nagy felelosseg!
2015. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

Miert is nem tudok irni? :)

Azert nincs ekezet mert telefonrol irok :)!

Utolsonak : igen igen ezt tudom en is de hagyjatok az orvosival mar legyszi:)

Azt egy peldanak irtam csak, nem allt szandekomban oda menni...

Es epp ezt szeretnem, es ebben kerek toletek segitseget mert fogalmam sincs merre fele induljak el.

Pl erettsegi is.. Bioszbol fogok erettsegizni, angolbol pedig emeltezek.

Irodalombol jo vagyok es angolbol is.

Sac/kb kiszamoltam felvi.hu-n mar a pontszamomat ha a mostani tudasomat veszem alapul.. es 320 pont jott ki. Duplazassal plusz az emelt-ert.

Egyebkent nem csak azert kell a diploma hogy " huu az milyen meno nekem is kell" mert akkor elmennek bolcsesznek es nem agyalnek azon mit kezdjek magammal..

Ev vegeigg meg mindenkepp javitani szeretnek ..

Koszi az eddigi otleteket egyebkent! :)

2015. febr. 11. 18:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!