Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyermeketek egyetenre...

Ha a gyermeketek egyetenre szeretne menni de nem vagytok gazdagok ( kozep osztaly) akkor is tamogatjatok? Illetve nekem mit tanacsolnatok?

Figyelt kérdés

Mindenkepp szeretnek menni egyetemre ,de nem vagyunk eleresztve...

Sot igazabol meg azt sem tudom mit csinalnek..

Annyi annyi minden van basszus amit szeretnek.. csak vagy draga vagy nehez bejutni..

Jegyeim ev vegen ilyenek lesznek :

Magyar irodalom : 4

Nyelvtan : 3, vagy 4

Tori : 4

Matek :2

Angol : 4

Es biosz : 4

Most egy ilyennel gondolom orvosim eselyem se lenne..

Pedig en mindenkepp olyasmit szeretnek ahol kis gyerekekkel foglalkozhatok es segithetek nekik.

Apolo-ra gondoltam meg egyetemen, de ott meg elrettent az hogyha hibazok az a beteg eletebe kerulhet..

Mit ajanlanatok nekem?

Anyu azt mondta tamogat ameddig csak tud, csak ezek ne fellangolasok legyenek..

De basszus jovore ilyenkor mar nyilt napok, jelentkezes stb...en meg meg azt sem tudom mit akarok...

Szerintetek?!

18/L


2015. febr. 11. 17:41
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
81%

9# jo nagy baromságot írtál....

Az, hogy matekbol nem túl jo valaki, nem zárja ki hogy a humán tárgyakhoz van tehetsége es fordítva. A kérdezőnek csupán meg kell találnia azt ami érdekli, es amit el tud végezni. Vannak szakok matek nélkül is ha nem tudnád. Írta itt valaki a vedonot, de jo lehet az óvoda pedagógia, gondozono (bölcsis gondozó) szak, gyógytornász, szülésznő, akár nepegeszsegugyi szak stb. Ha elég szorgalmas vagy akkor simán el tudod végezni, nem kell hozza különösebb tehetség. Ha csak különleges tehetségű, kitűnő tanulok mennének egyetemre (mint ahogy 9# képzeli) akkor nagy bajban lennénk, elég kevés lenne a diplomás, nem lennének mentősök, ápolók, meg a fent felsorolt szakmák se. Sztm az egyetemre elég a kitartás es a szorgalom, ha egy-egy tárgy nem is megy, lehet járni külön tanárhoz is. Igazan nagy tehetség csak bizonyos szakokhoz kell (színész, művészet, tánc stb). Bátran próbálkozz kedves kérdező, ne add fel az almaidat. Engem sem vettek fel először allamira, igy előbb dolgoztam, később munka mellett kaptam meg a diplomát levelezon. Ne hallgass ilyen rosszindulatú idiotakra mint a 9#. Gondolom féltékeny mert soha a közelébe se jutott az egyetemnek. Hajra!

2015. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
85%
Akik azert mennek egyetemre mert "kell egy diploma" nem azert mennek mert meno, hanem azert, mert jobb fizetesben biznak es azt hiszik ezaltal millio kapu megnyilik elottuk a jolet fele. A bolcseszkar nem lepra dolog. Teny higy gyakorlatilag csak kihalasos munkakat ad itthn, de pl. ismerosunk itthon csinalta meg klasszika filiologiabol az alapkepzest es becsben a mesterkepzest. A diplomaeve elott fix munkahelye volt egy kutatointezetben, melgeletosen meltanyos kezdofizetessel. Tehat barmit is tanulj van ertelme, csak tudd hasznalni.
2015. febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
23%
matek 2esel kár beler ölni a pénzt
2015. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim válasza:
66%

Szia!


Egy jotanacs: TANULJ!!!! Kerlek ne kovetsd el azt a hibat amit en! Kihagytam egy evet a sulibol es cask most jottem ra, mit is akarok csinalni viszont nem eleg a pontom oda, ahova menni szeretnek. (Minimum 428) Most kolthetek kulon tanarra es tanulhatok napi 4-6 orat. De nem baj. MEG FOGOM CSINALNI!!!


ULJ LE es TANULJ!!! Ez az egyetlen dolgod van. Tudom, motivacio nelkul baromi nehez de motivaljon az, hogy LEGYEL VALAKI! Ha kerdeznek valamit Te tudd, nezzenek fel rad az emberek!



Sok sikert! :)

2015. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
71%

Nekem magyarból csak 3-mas volt.

A felvételi pontszámom meg 440

Azt kell választani amit akarsz csinálni különben az első nehézségre elmenekülnél az egyetemről.

Tanító/tanár esetleg?

Amúgy nézz vidéki helyeket is hátha olcsóbb a ktgtérítés ha esetleg nem államira kerülnél be/áttennének.

2015. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
6%

Ha sokat akarsz keresni menj mérnöknek (élelmiszer mérnök, munkavédelmi szakmérnök, vegyészmérnök, gáz mernok, olaj mérnök stb- csak ezekhez matek, meg kémia kell elég keményen). Jol kereső szakma lehet még fogorvos pl., közgazdász, könyvelő...

Kisgyerekes szakmák annyira nem jol keresők sajnos, bár megérdemelnék. De nem tudom egy jo logopedus mennyit kereshet pl. Azert mindent nem lehet egyszerre, jol keress, de ne legyen nehez, gyerekekkel foglalkozhass.... Minden egyszerre nem fog menni.

2015. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

Mernokneeek? :o matek 2-emmel :D szep lenne :DD

Kevesebb targyat utalok a mateknal...

Egyebkent igen.. at neztem elte -n most ezt az ovipedagogust es eleg alacsony a pont hatar szoval ide azert nem nehez bekerulni, csak tenyleg az hogy mennyire eri meg...

Legszivesebben fognam magam es ataludnam egy a masfel evet :D

Felek mindentol.. erettsegi, aztan hogy felvesznek e , hogy bent maradok -e stb...

Gyogytornasz is tetszik amugy csak ott nem tudom mik a pont hatarok meg arrol igazabol semmit nem tudok..meg

2015. febr. 11. 18:41
 28/57 anonim ***** válasza:
92%

Nem matematikusnak akar menni. Képzeljétek, én meg töriből meg németből voltam kettes, mégis lediplomáztam, méghozzá ötös szakdogával, hibátlan védéssel, és országos versenyeredménnyel.

Az egyetemen nem azt fogják nézni, hogy gimiben egy, a szak szempontjából tök irreleváns tárgyból hányas volt.

Azt se felejtsük el, hogy a jegy önmagában nem sokat mond el a tudásról. Ugyanazzal a tudással az egyik iskolában lehet, hogy hármas vagy, a másikban lehet, hogy ötös.


A továbbtanulásban meg nem kötelező vinni az év végi pontokat. Megír egy jó érettségit, és duplázással felveszik.


Honnan tudja midnenki ilyen jól, hogy a kérdező nem való egyetemre? Készítettetek vele egy minden részletre kiterjedő szakmai alkalmassági interjút? Felmértétek a tanulási képességeit és motivációit? Gondolom, nem. Pár semmitmondó számból meg ostobaság messzemenő következtetéseket levonni.


Kérdező: azt tartsd szem előtt első körben, hogy mi az, amit szívesen csinálnál évtizedeken keresztül, akár életed végéig! (Persze, lehet később váltani, ha valami nem megy, de ezt inkább előzzük meg.) Első sorban ne a fizetést nézd. (Mondjuk egy nem gazdag számára azért egy mostani pedagógusfizetés nem olyan brutálisan alacsony... persze, kérdés, hogy te mit értesz középosztályon?) Nekem egy kitűnő tanár mondta egyszer, hogy ha boldog életet akarok élni, és értékesnek akarom érezni magam, akkor az alapján döntsek, hogy mit szeretnék csinálni. Ne a fizetés alapján tanuljak, mert hiába keresek jól, ha nem szeretem, amit csinálok.

Alaposan gondold át, hogy melyik munkának milyen előnyei, hátrányai, buktatói vannak.

Ha orvosnak mész, ott nagy a közvetlen felelősség. Nekem sokan mondták anno, hogy érdemes lenne orvosnak mennem, de én ezt első körben kizártam, nem tudnék fapofával megbírkózni azzal a ténnyel, hogy egy rossz döntés (még ha esetleg nem is felróható nekem) emberéletekbe kerülhet. Továbbá a betegségektől is félek, na meg nehezen bírnám megszokni a műtétek látványát.

Ha ápolónő leszel, az is lelkileg megterhelő tud lenni. (Továbbá egy ápoló ismerősöm mesélte, hogy neki a legnehezebb azt benyelni, hogy sok kanos öreg bácsi van, hogy "véletlenül" megtaperolja meg alányúl. És ugye egyáltalán nem biztos, hogy ha végzel, akkor gyerekosztályra tudsz kerülni.)


A levelező tagozatot én egyáltalán nem javaslom. Persze, több szabadidőd lesz mellette, munka mellett is tudod végezni, de jóval kevesebbet fogsz tanulni, sokkal több ismeretet kell magadtól, könyvekből elsajátítani, és összességében a levelezőn megszerezhető tudás kevesebb, mint egy nappali szakos képzés esetében. Ha van rá lehetőséged, mindenképp nappalira menj!

A diákhitelt sem véletlenül találták ki. Tudom, persze, szívás, meg minden, de valamit valamiért.


Egyébként meg 1 év alatt bőven ráérsz még gondolkodni.

2015. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
88%
Vicces, hogy az oktat ki, hogy alkalmatlan vagy az egyetemre, aki egy mondatot nem bír értelmesen leírni.
2015. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
22%

Ez az én személyes véleményem:


Egyetemet csak akkor éri meg végezni, ha jó egyetemre mész és/vagy hiányszakmát csinálsz. Ezekkel az eredményekkel szerintem egyetlen komolyabb egyetemre sincs esélyed. A húgom most pl nagyon szenved az egyetemen, bukdácsol, pedig a tiedtől sokkal jobb jegyei voltak..

Én jelenleg a harmadik egyetememet végzem, szóval már elég "tapasztalt" vagyok a dologban.


Ha reálisan nézzük a dolgaidat, akkor nincs pénzed, nem vagy jó tanuló, és nem tudod mivel akarsz foglalkozni.


Ezzel a felállással én semmiképpen nem kezdenék el egy egyetemet most. A helyedben kimennék külföldre, azt mondtad jó a nyelved, és gyűjtenék egy kis pénzt, tapasztalatot, és eldönteném egy év alatt mit is kéne tanulni. Aztán ha hazajöttél, akkor a szakmába vágó OKJ-t, vagy levelező egyetemet végezni. Így meg lenne a szükséges fedezeted, a nyelvedet felturbóztad, és volt plusz egy éved dönteni mivel is akarsz foglalkozni. Egyetem mellett pedig dolgozni.


Az a legnagyobb hiba, ha valaki elszórja a pénzét és az idejét, esztelen módon. Ezt alaposan át kell gondolni. És még annyit hozzátennék, hogy az óvónői fizutól többet nagyon ilyen képességekkel máshol sem fogsz keresni. Az egészségügyi dolgozók alapból nagyon rosszul keresnek, és te nem is vagy a legjobbak között. De például ha bejön a kinti élet, akkor ott nyugodtan lehetsz óvónő, és jól is fogsz keresni.


Röviden az én tanácsom, hogy ne menj egyetemre!

2015. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!