Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy anyám és apám fél éve elváltak. Anyámmal élek. Középsuli harmadikos vagyok. Anyám tudja hogy egyetemre szeretnék menni Pestre és el akarom adni a házat amiben most élünk.(az én nevemen van a lakás, mikor kicsi voltam apám ajándékozási szerződéssel a nevemre íratta) Anyám fél attól hogy nem lesz hol élnie, és hogy esetleg ha nem adom el a házat majd itt akarok lakni a pasimmal és nem fogom engedni hogy velünk ő velem meg a pasimmal éljen ( 2 szobás panel lakás!). Megmondtam neki, hogy hát igen, valószínűleg megkérném hogy költözzön el mivel egy két szobás panelban így nem lehet majd élni, főleg ha majd gyermekeim is lesznek. Most nagyon fel van háborodva, azt mondja hogy elmegy ügyvédhez és átíratja a saját nevére a lakást, vagy ha az nem sikerül akkor haszonélvezeti jogot írattat a nevére. Ezeket megteheti? Van joga hozzá? Ezekhez úgy tudom hogy kell a beleegyezésem? Vagy nem? Léci segítsetek!
2010. febr. 7. 20:41
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
49%

A 21:35-ösnek és a kérdezőnek


De akkor legalább elmenne az édesanyja dolgozni, de legalábbis megpróbálna munkát szerezni.

2010. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
74%
utolsó ,hát figyu..én gyerekkoromban apám fizetett mindent...anyám meg mit???semmit..attól függetlenül szeretem anyámat,de mondtam neki ,h dolgozni kell mert így nem lehet élni..és tudod mi lett árverés volt.én most Bp-en élek és anyukám is dolgozni kezdett is..én is vidéki voltam...pedig fontos ,hogy mindkét szülőknek kell dolgozni,ahogy látom kérdező is akar dolgozni,tanulni,hogy ő is tudjon élni...ha lesz gyerekem,akkor sem leszek egy elkényeztet anyuka,h nem dolgozok semmit..és,h apa fizessen ki mindent..ez már elég borzalmas lenne,,egy férfi mit gondol,h egy nő semmit nem csinál? :S
2010. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
64%
Elmenne dolgozni... mintha az olyan egyszerű lenne ebben az országban. Több diplomás fiatal emberek vannak munka nélkül.
2010. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az a baj, hogy sok a diplomás. Hiányszakma a hentes, az esztergályos, a varrónő és még sorolhatnám.
2010. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
38%

22:02-es vagyok


Tanulj egy hiányszakmát, okj-s, ami 2 év, és többet fogsz keresni, mint egy diplomás. (PL mint mondjuk egy szabadbölcsész)

2010. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
66%

Ezt most kinek javasoltad?

Dehogy tanulok tovább, eleget tanultam, több, mint 20 évet, van néhány szakmám, és munkám is (egyébként bölcsészkaron végeztem :))

21:57 voltam.

2010. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
58%
Bocs félreértetted, nem neked mondtam, hanem a kérdezőnek
2010. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Jogász vagyok, jogi oldalról közelítem meg a kérdést: amennyiben nem töltötted még be a 18. életévedet, és a váláskor anyádhoz kerültél, ő lett a törvényes képviselőd ( a házasság fennállta alatt meg mindkét szülő, de ezt gyermekelhelyezés során az ügyinzések miatt szokták általába a gondozó szülőre redukálni) . Ez azért fontos mert az ingatlannal nem rendelkezhetsz az ő aláírása nélkül,(PTK szerint: "...törvényes képviselőjének beleegyezése vagy utólagos jóváhagyása szükséges. ") mivel te még csak korlátozottan van cselekvőképes. Ptk. 13§(1)"A törvényes képviselő jognyilatkozatainak érvényességéhez a gyámhatóság jóváhagyása szükséges, ha a jognyilatkozat...c) a kiskorú ingatlantulajdonának átruházására vagy bármely módon történő megterhelésére vonatkozik, ide nem értve azt az esetet, amikor az ingatlan ellenérték nélküli megszerzésével egyidejűleg kerül sor haszonélvezet alapítására,..." Azért idéztem be aPtk vonatkozó rendelkezését, hogy szakaszszámmal is alátámasszam, amit mondok, így talán hitelesebb (elvégre soha nem tudhatjuk, ki a válaszoló). NA, ez azt jelenti, hogy ha az anyád bármiképpen rendelkezne akarna a lakásodra, vagy úgy tetetne rá haszonélvezeti jogot, hogy neked ezért nem fizet, akkor a gyámhatóság jóváhagyását kell kérnie ahhoz, hogy maga a jogügylet érvényes legyen (a tied nem kell). Nem cselekedhet csak úgy a saját szakállára. Erről nyilván felvilágosítják az adott helyen, ha szervezkedik. HA viszont betöltöd a 18. életévedet, akkor már az égvilágon semmi joga feletted, a lakással azt csinálsz, amit akarsz. Egyébként azt tanácsolnám, hogy most semmiképpen se add el, nem fogsz egy kétszobás panelból annyit kapni, amiből Pesten egy garázsnál többet vehetsz, ráadásul nem úgy megy a dolog, hogy egy hét alatt leadod, a kinézett lakást megveszed, ráadásul az illetékek, egyéb járulékos költségek is sokat elvisznek...inkább add ki albérletbe, akkor legalább lesz egy kis rendszeres bevételed, apud meg biztos továbbra is támogat, a kettőből meg eléldegélhetsz, aztán majd alakul.
2010. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Azokkal egyetértek akik azt mondják, hogy szeretni kell az anyát, és nem szabad kirakni. De azért valljuk be, ha elolvassuk, rájövünk, hogy nem akarja kirakni. De az is furcsa nekem, hogy anyukának jó így ahogy élnek, nem akar dolgozni. Apukát pedig teljesen megértem, a gyerekem eltartom, de volt feleségem nem.

Az a baj,hogy aki automatikusan lehurrogták a kérdezőt, nem nagyon ismernek olyan helyzetet, hogy az anya esetelg élősködik a gyerekén, és kihasznál minden olyan anyagi dolgot, amit a gyerekén keresztül kap, de dolgozni nem akar. Az én barátnőm anyukája már kb. 10 éve nem dolgozik, vagy max. ímmel-ámmal. De inkább nem. És még csak most 48 éves. A házat amikor a gyerekek elköltöztek (barátnőm elég hamar önellátó lett, 18 évesen elköltözött), nem tudta fentartani a házat, ezért eladták. De azért nem tudtam fentartani, mert nem dolgozott, és minek is egy akkor ház neki. Aha csak közben ugye pénz sem volt albérletre egy idő után, mert a segély nem volt elég. Akkor a barátnőm (bár soha nem volt igazi anya-lánya viszonyuk) odaköltöztette magához, a férjéhez, meg az 1 hónapos picijéhez. Ő etette, eltartotta, még a cigijét is fizette. Jól kerestek a férjével, megtehették. Aztán egyszer csak csődött mondott az üzlet, ők is épphogy meg tudtak élni, egy év után mondta anyunak, hogy nem bírja eltartani, ha nem is költözik el, keressen munkát és szálljon bele a rezsibe. Anyuka persze nem talált munkát. Nyilván nem is akart. A lány akkor már a sarkára állt, és mondta, hogy költözzön el albérletbe, tényleg keressen munkát, mert már a házasságuk is kezd rámenni az állandó viták miatt a férjével. Na most erre kérdezem, hogy ő rossz lány lenne. Támogatta az anyját, aki felnevelte, ameddig tehette. De azt nem gondolom, hogy azért mert nevelte 18 éves koráig, a lánynak egész életében el kellene tartania. Úgy, hogy ezzel a saját, és családja megélhetése is veszélybe kerül. Szimplán azért mert anyukának derogál a munka.

A kérdező helyében én megbeszelném anyuval, hogy adjuk el a házat, az árából vegyünk lakást, és ha esetleg marad, akkor az az övé, és ha majd egyszer különköltözünk ezt a pénzt, beletesszük egy lakásba, amit neki veszünk.

Azt még megérteném, ha anyunak lenne egy jó munkahelye, és ezért nem akarna költözni, de hogy azért mert itt ingyen lakhat, és nem kell dolgozni, engem igenis felháborít. És azt sem gondolom, hogy a kérdezőnek ezért le kellene mondani az egyetemről. Akkor kellene esetleg lemondani, ha anyuka is lemondana az ingyenélésről. Nehogy azért nem menjen már egyetemre, mert így apuka eltartja anyukát is.

2010. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy soha nem tenném ki az anyám én se, de az én anyám nem is lenne, soha ingyen élő. Nem tenné meg, hogy engem azért visszatartana bármiben is, meg neki derogál elmenni dolgozni, holott bírna.
2010. febr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!