Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy anyám és apám fél éve elváltak. Anyámmal élek. Középsuli harmadikos vagyok. Anyám tudja hogy egyetemre szeretnék menni Pestre és el akarom adni a házat amiben most élünk.(az én nevemen van a lakás, mikor kicsi voltam apám ajándékozási szerződéssel a nevemre íratta) Anyám fél attól hogy nem lesz hol élnie, és hogy esetleg ha nem adom el a házat majd itt akarok lakni a pasimmal és nem fogom engedni hogy velünk ő velem meg a pasimmal éljen ( 2 szobás panel lakás!). Megmondtam neki, hogy hát igen, valószínűleg megkérném hogy költözzön el mivel egy két szobás panelban így nem lehet majd élni, főleg ha majd gyermekeim is lesznek. Most nagyon fel van háborodva, azt mondja hogy elmegy ügyvédhez és átíratja a saját nevére a lakást, vagy ha az nem sikerül akkor haszonélvezeti jogot írattat a nevére. Ezeket megteheti? Van joga hozzá? Ezekhez úgy tudom hogy kell a beleegyezésem? Vagy nem? Léci segítsetek!
2010. febr. 7. 20:41
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
75%
De pesten magasabbak az árak. Ha vidéken egy kétszobás panelod van, abból pesten egy szobád lesz, wc fürdő egyben, és egy aprócska kis konyha. És ennyi.
2010. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
69%

Ha a tied marad a lakas, akkor mondd meg anyudnak, hogy mindenkinek koltoznie kell, te mesz egyetemre, apud nem fizeti mar tovabbra a koltsegeket, tehat el kell mennie neki is.

Felmesz pesti egyetem kollegiumaban fogsz elni. A legolcsobban igy jossz ki, es jo kis koleszos elet is van ott, kell az egy fiatalnak!

A mostani lakast pedig kiadjatok alberletbe!

El ne adjatok a lakast, semmikepp!

Esetleg nalatok a varosodban nincs egyetem mert akkor meg ott tudnal elni a lakasodban.

Tudod az elet nagyon nehez, es nem ugy mukodik ahogy te azt elkepzeled.

2010. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Nincs a városunkban egyetem sajnos. Gondoltam én is a koleszra, sőt nagyon is jól hangzik, de akkor anyám hova menne? Ezért mondtam neki hogy menjünk együtt Pestre.
2010. febr. 7. 21:32
 34/50 anonim ***** válasza:
80%

anyukád maradna a lakásban, Te pedig mennél koliba. Mi az, ami ezen olyan piszok bonyolult?


Mi az hogy, dhát akkor anyukám hova menne?

Hát éppen az az, hogy sehova a világon, mert marad ott. Te pedig mész a koliba.

2010. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
58%

Én a Kérdező álláspontjával értek egyet. Amit szerintem sokan nem vesznek észre, hogy a kedves anyuka hozzáállása - a Kérdező leírása alapján - inkább élősködő és önző, minthogy nevelő s ezáltal együttműködő. Ez egy a sok tinédzser kérdés közül itt a GYK-n, akik sajnos ki vannak szolgáltatva a begyöpösödött / elkényelmesedett / szűklátókörű szülői magatartásnak. Könnyű a kölök képébe nyomni a kaját meg ruhát / tanszert venni, és akkor azt mondani, hogy "felneveltem". Ez nem nevelés, én inkább életbentartásnak hívnám. Ha nem közös megoldást keres a szülő egy ilyen helyzetben, persze hogy a gyerek jön majd az ő alternatívájával, akár ilyennel, mint jelen esetben.

Jogi kérdésre jogi választ vár - ki válaszolna neki? Én sajnos nem vagyok szakmabeli.

Kedves Kérdező, én személy szerint javaslom, beszélj apuddal a (további támogatási) feltételekről, ha már anyud nem hallgat meg ...

2010. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
44%

A 21:39-esnek részben van, részben nincs igaza szerintem.


A problémát én is látom, hogy az édesannyi soha nem dolgozott, és nem is akar, kitartott nő. (Személy szerint én ezt nem tudnám elviselni)

De attól még az édesannya, és valószínüleg nagyon szereti a lányát, akiben lássuk be most valószínüleg nagyot csalódott.

2010. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
39%
Oké-oké,de talán mégsem az a módja hogy anyut kidobjuk,menjen amerre lát..
2010. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
95%

21:35 os


ha anyukája ott marad ,akkor ő miből fizeti a rezsit??hmm


kérdező mint leírta,h anyja nem dolgozik,az apja fizeti a lakást ,és ő neki nem add pénzt.apja csak gyerekének támogat.

ha meg a kérdező koliba megy,és az anyja ott akar maradni lakásban,akkor menjen dolgozni és ne csak apja fizessen a rezsit...ennyi.

2010. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, végre valaki megértette azt amit mondani akarok. ÉS egy előbbi válaszolónak: Ha én koliba megyek, és a lakásban anyám marad, onnantól apám nem fizet semmit. Megmondta, csak akkor fizet ha én is ott vagyok. Anyám nem dolgozik, nem fogja tudni fenntartani a házat, és nem akarom elkótyavetyélni, mert pénzt lehetne belőle csinálni amiből talán Pesten tudnánk "életet" kezdeni.
2010. febr. 7. 21:46
 40/50 anonim ***** válasza:
34%

ma 21:39 hát undorító vagy a kérdezővel együtt!

Ezt minősíteni sem tudom.

Kérdező, te szereted az anyukádat??? Hogy mersz ilyet kijelenteni?? Ha ő nem lenne, te sem lennél!

Nem szoktam rosszat kívánni senkinek, de neked azt kívánom, hogy ne sikerüljön, amit tervezel, és majdan a te gyereked adja el a fedelet a fejed fölül. Mert mást nem érdemelsz!

2010. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!