Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy anyám és apám fél éve elváltak. Anyámmal élek. Középsuli harmadikos vagyok. Anyám tudja hogy egyetemre szeretnék menni Pestre és el akarom adni a házat amiben most élünk.(az én nevemen van a lakás, mikor kicsi voltam apám ajándékozási szerződéssel a nevemre íratta) Anyám fél attól hogy nem lesz hol élnie, és hogy esetleg ha nem adom el a házat majd itt akarok lakni a pasimmal és nem fogom engedni hogy velünk ő velem meg a pasimmal éljen ( 2 szobás panel lakás!). Megmondtam neki, hogy hát igen, valószínűleg megkérném hogy költözzön el mivel egy két szobás panelban így nem lehet majd élni, főleg ha majd gyermekeim is lesznek. Most nagyon fel van háborodva, azt mondja hogy elmegy ügyvédhez és átíratja a saját nevére a lakást, vagy ha az nem sikerül akkor haszonélvezeti jogot írattat a nevére. Ezeket megteheti? Van joga hozzá? Ezekhez úgy tudom hogy kell a beleegyezésem? Vagy nem? Léci segítsetek!
2010. febr. 7. 20:41
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Megint csak azt tudom mondani hogy igen, eladnám a házat. Nem szégyenlem magam. És nem egyedül nevelt föl, ott volt apám is, anyám nem dolgozik, nem is dolgozott csak ritkán. Apám fizeti jelenleg is a lakás fenntartását, gyerektartást pedig nem is itt él már. Egy dolog miatt fizeti. Miattam, hogy ne vegyék el tőlem a házat. Mégegyszer mondom hogy felajánlottam hogy menjünk együtt Pestre, talán könnyebb lesz. Én arról nem tehetek hogy neki fontosabbak a pasik, és büdös a munka. Nem így akarok élni ahogy ő. Tanulni, dolgozni akarok. Nem akarom hogy egy férfitől kelljen függnöm anyagilag úgy mint neki.
2010. febr. 7. 20:56
 12/50 anonim ***** válasza:
69%
főleg a panel
2010. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
46%

szoktam weszekedni wele én is de soha nem tenném ki anyámat

igaza wan az egyik wálaszolónak dolgozz meg érte! nem kell h mindent alád tegyenek;) 17éwes wagy és ááá inkább haggyuk is

2010. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon egy önző nő lehetsz..a a saját anyádat kitennéd a házból,mert vered itt a melled hogy tied a ház.Pont az ilyenek szoktak ilyet művelni akiknek a segge alá tolják.Nem tisztel semmit még a saját anyját se.. csak neked legyen jó ugye,aki felnevelt az le van sz@rva.
2010. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Csak apám nevén volt a ház. Csak tőle kaptam ajándékozási szerződésben. És igenis tanulni akarok!
2010. febr. 7. 20:57
 16/50 anonim ***** válasza:
71%
Ez az eredménye, ha eszetlenül elkényeztetünk egy kölyköt... Üzenem a sok hasonszőrű szülőnek :)
2010. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez a kérdés már veszett fejsze nyele. Mindenki egy véleményen van, már csak azt nem értem, hogy Te ennek ellenére még mindig nem gondolkodtál el rajta: "hogyha ennyien ellenzik, akkor lehet rossz amit csinálok"
2010. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
88%

Most mit beszélsz anyád ellen,hogy büdös neki a munka?

De azért a zabálnivalót elfogadtad tőle mi?az jó volt?

2010. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
78%

Persze hogy van joga! Remelem elmegy egy ugyvedhez, es nem engedi, hogy te eltapsikold a lakast.

Miert nevezel egy 2 szobas panel lakast haznak? Nevetseges!

Hogy kepzeled, hogy azert, mert te tanulni szeretnel, anyudat elkuldod a lakasbol? Es ki fogja majd fentartani az alberletet, mert te tanulni fogsz az egyetemen, tehat nem lesz idod dolgozni mellette, hogy az alberletet is fizesd?!

Gondolkodjal mar miket irogatsz itt ossze!

Eleg naiv es buta is vagy!

Eladni a lakast amiben eltek, mert egyetemista akarsz lenni? Ennyit meg nem nevettem mostanaban, mint ezen a kerdesen:)))

Ha ilyen a viselkedesed, anyud helyebe 18 evesen ott hagynalak, aztan majd rajonnel mi az ELET! Mert neked fogalmad nincs.

Milyen gyerekekrol beszelsz, mikor akarsz szulni? 17 vagy most. Milyen gyerekekkel akarsz te majd ott elni? Kb. 10-15 evig ugysem szulsz. Fajdalmas vagy.

2010. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
De hát könyörgöm! Én mondtam neki hogy menjünk együtt, hogy kezdjünk majd magunkkal valamit. De ha egyszer azt mondja hogy nem, nem fogok neki könyörögni hogy hát jajj ugyan már anyu menjé má dolgozni mert apa fizet mindent és itt se él. Meg se próbál munkát találni. Ül itthon, elvan magának. Sajnálom, lehet sokak szerint nincs igazam, nem érdekel. Egy dolog érdekel. Van-e törvényesen joga arra hogy az én aláírásom nélkül átírassa a házat a maga nevére vagy haszonélvezeti jogot írasson?
2010. febr. 7. 21:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!