Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy anyám és apám fél éve elváltak. Anyámmal élek. Középsuli harmadikos vagyok. Anyám tudja hogy egyetemre szeretnék menni Pestre és el akarom adni a házat amiben most élünk.(az én nevemen van a lakás, mikor kicsi voltam apám ajándékozási szerződéssel a nevemre íratta) Anyám fél attól hogy nem lesz hol élnie, és hogy esetleg ha nem adom el a házat majd itt akarok lakni a pasimmal és nem fogom engedni hogy velünk ő velem meg a pasimmal éljen ( 2 szobás panel lakás!). Megmondtam neki, hogy hát igen, valószínűleg megkérném hogy költözzön el mivel egy két szobás panelban így nem lehet majd élni, főleg ha majd gyermekeim is lesznek. Most nagyon fel van háborodva, azt mondja hogy elmegy ügyvédhez és átíratja a saját nevére a lakást, vagy ha az nem sikerül akkor haszonélvezeti jogot írattat a nevére. Ezeket megteheti? Van joga hozzá? Ezekhez úgy tudom hogy kell a beleegyezésem? Vagy nem? Léci segítsetek!
2010. febr. 7. 20:41
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%

Hát ennyiből csak annyit tudok mondani, hogyha így eladnád anyád alól a házat, csak gratulálni tudok.

Nem lehetett volna ezt megbeszélni? Megegyezni valahogy?

2010. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
83%
a te neveden van a lakás, ergó a tied. haszonélvezetet is csak úgy tudna kapni, ha TE aláírnád. szóval ha nema akrod ne írj alá semmit. bár nekem furcsa egy kicsit hogy téged nevelt 17 évig te meg egy mozdulattal kiköltöztetnéd, mert neked kell a lakás..a zért legyen már hova mennie szegénynek. Meg van ijedve hogy kidobod. inkább adnátok el, és vennétek 2 garzont (persze, tennikéne hozzá x összeget.) és akkor lenne neked is, meg neki is hol laknia. pl.
2010. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Igen, eladnám a házat, nem vagyunk eleresztve anyagilag, és kéne a pénz a tanulásra. Egyébként felajánlottam neki hogy jöjjön velem Pestre, élünk albérletben vagy akár ha lesz pénz veszünk lakást, én tanulok ő dolgozik. Erre az volt a válasza hogy nem, mert ha ő itt a közelben addig még pasit talál magának akkor nem megy sehova, és ebben a lakásban akar majd élni a pasijával.
2010. febr. 7. 20:47
 4/50 anonim ***** válasza:
92%

Remélem hogy megteheti.


Én is középsulis vagyok, és én is vitázom az anyámmal, de én soha nem tennék ilyet. Nálunk a családi vállalkozás van az én és a bátyám nevén, de meg sem fordulna a fejemben, hogy kirugjam belőle az apámat és az anyámat, vagy hogy egyszerűen eledjam valakinek.


Kicsit dúrva amit csinálsz, nem gondolod?

2010. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
86%
Szégyeld a mocskos pofád..szegény anyádat ki akarod tenni,azt menjen isten hirével,mert a te neveden van a lakás...szép egy nö vagy...
2010. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
93%
Te ezt most komolyan kérdezed? Szerinted neked van jogod anyádat kidobni a lakásból? Mégis ki tart el most téged? Ki etetett, gondoskodott rólad? Ki fizeti a lakás fenntartását most? Tán te? A harmadikos középsulis fizetésedből? Édes lányom, te nem érdemled meg, hogy anyád törődjön veled. Ha az enyém lennél, löknék neked kaját, mert arra törvény kötelez, a többi szükségest meg szerezd meg, ahogy akarod.
2010. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
94%
képes lennél anyukádat elküldeni (aki felnevelt??? ) mert neked lakás kell. szerintem tanulj és dolgozz meg érte.
2010. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj nincs jogod kirakni, csak azért mert Te tanulnál. Ha ennyire nincs pénzetek, akkor Neked nem még egyetemre kellene menned (ami nagyon költséges), hanem dolgozni. Vagy végezz el egy 1-2 éves okj-t. Válassz a hiányszakmák közül és akkor még munkád is lesz, válság ide vagy oda.
2010. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
90%
MÉgis hová költözzön anyukád ha majd te a pasiddal ott óhajtasz élni ?Kiraknád az utcára ? Amikor a lakás a te nevedre került előtte kinek a nevén a volt? Csak apukádén ? VAgy anyudén is ? Mert ha kettejük nevén volt, akkor ketten kellett hogy odaajándékozzák. Az ajándékozást pedig vissza lehet vonni, érdemtelenségre hivatkozva. Amire te most rá is szolgáltál, és remélem anyukád meg is lépi.
2010. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként az ingatlan piac pang, ne nagyon reménykedj, hogy hamarosan elkel a ház....
2010. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!