Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet ilyen esetben az apa?

Mit tehet ilyen esetben az apa?

Figyelt kérdés

A sztori igaz és nem az én családomban történt.

Adott egy 14 év alatti lány akinek elváltak a szülei az apa alkoholizmusa miatt. Az apa a válás után összeszedte magát és leszokott, elkezdett dolgozni rendesen és rengeteg pénzt adott a lányának.

A lány nagyon hamar azt hitte, h felnőtt nő és lefeküdt a barátjával és teherbe esett. Mikor rájött, ment az apjához, h vigye be őt abortuszra. Az apa meg csodálkozott, h ilyen esetben miért nem az anyának szól. Kiderült, h az anya persze nem tudta. Az apa mondta neki, h szívesen segít neki, de erről az anyának tudnia kell, ráadásul a gyám is ő, tehát az ő aláírása számít. A kiscsaj felháborodott és megfenyegette az apját, h ha nem viszi el, akkor majd azt mondja, h tőle van.

Az apa nem gondolta volna, h a lánya ilyet tesz, de megtette. A pasit be is vitték a rendőrségre, mert az anya elhitte, h ő erőszakolta meg a lányt. A lánynál abortusz történt és a kivizsgálások az apa ártatlanságát mutatták.

Ilyen esetben az apa megvonathatja a gyerektartást v mit lehet tenni? Én úgy érzem, h egy ilyen gyerek semmit nem érdemel. Az én apám is alkoholista volt, ő össze sem szedte magát, de sosem tudtam volna neki ártani, pedig haragudtam rá sokat.


2011. szept. 10. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Gyerektartást az anyjának fizet, de egy kis szörnyeteget neveltek, én az apja helyében többet anyagilag nem támogatnám külön, és egy jó orvost felkeresnék, mert nincs minden rendben a lány agyával.
2011. szept. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Júj, ez nagyon durva... Szegény pasas, nagyon nem ezt érdemelte volna.

Hány éves most a lány? Elvileg van olyan, hogy a gyerek érdemtelenné válik a tartásra, ilyen esetben meg lehet vonni a gyerektartást, bár ez ilyen téren főleg az anyával lenne kitolás, hiszen neki továbbra is el kéne tartani a gyereket.

2011. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A pénzt adott a lányának-ot úgy kell érteni, h a gyerektartáson felül pénzelte még rendesen. És igen, egy kis szörny. Nem értem miért, mert az anya is tök normálisnak tűnik, meg az egész család. Vszínű, h az apa ellen nevelték. De akkor is, én is megkaptam mindkét oldalról az ellennevelést, de mégsem jutna ez eszembe.
2011. szept. 10. 18:08
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
A gyermektartásdíj nem vonható meg még érdemtelenség miatt sem.
2011. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy az apa rengeteg pénzt adott a lánynak ??


Egyébként ez egy elég nehezen hihető sztori, mert persze sok féle ember van, de ilyen mint ez a lány....

2011. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja oké, akkor lehet, hogy az érdemtelenség csak nagykorúnál van.
2011. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Csak ha a lány betöltötte a 18 évet, akkor lehet tőle megvonni a gyerektartást erre hivatkozva.

Az egyetlen dolog, amit tehet az apa, amíg a lány fiatal korú, hogy nem pénzeli. Semmi mást.

2011. szept. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ettől még szerintem kötelező fizetnie a gyerektartást min. 18 éves korig.
2011. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
18ig szerintem kötelező. Ez a lány mi a f*szt képzel magáról?
2011. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ütném meg a gyerekem soha, de ebben az esetben kivételt tennék az anyja helyében és lekevernék neki két nagy maflást, hogy lehet valaki 14 évesen ilyen kis manipulatív.
2011. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!