Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehet ilyen esetben az apa?

Mit tehet ilyen esetben az apa?

Figyelt kérdés

A sztori igaz és nem az én családomban történt.

Adott egy 14 év alatti lány akinek elváltak a szülei az apa alkoholizmusa miatt. Az apa a válás után összeszedte magát és leszokott, elkezdett dolgozni rendesen és rengeteg pénzt adott a lányának.

A lány nagyon hamar azt hitte, h felnőtt nő és lefeküdt a barátjával és teherbe esett. Mikor rájött, ment az apjához, h vigye be őt abortuszra. Az apa meg csodálkozott, h ilyen esetben miért nem az anyának szól. Kiderült, h az anya persze nem tudta. Az apa mondta neki, h szívesen segít neki, de erről az anyának tudnia kell, ráadásul a gyám is ő, tehát az ő aláírása számít. A kiscsaj felháborodott és megfenyegette az apját, h ha nem viszi el, akkor majd azt mondja, h tőle van.

Az apa nem gondolta volna, h a lánya ilyet tesz, de megtette. A pasit be is vitték a rendőrségre, mert az anya elhitte, h ő erőszakolta meg a lányt. A lánynál abortusz történt és a kivizsgálások az apa ártatlanságát mutatták.

Ilyen esetben az apa megvonathatja a gyerektartást v mit lehet tenni? Én úgy érzem, h egy ilyen gyerek semmit nem érdemel. Az én apám is alkoholista volt, ő össze sem szedte magát, de sosem tudtam volna neki ártani, pedig haragudtam rá sokat.


2011. szept. 10. 17:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

elsőre én is azt mondtam, hogy agyon kéne ütni a kis ri*bancot, de újabb olvasásra látom, hogy hosszú ideig alkesz volt az apa, ki tudja, mennyire álltak közel egymáshoz, lehet, hogy éveken át terrorizálta a családot, azt nem lehet sok pénzzel jóvá tenni.

pszichológushoz kellene küldeni az egész családot úgy, ahogy van.

2011. szept. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%
arra is kíváncsi lennék, nem az anya ötlete volt-e az egész, néha az elváltak nagyon szemetek tudnak lenni egymással.
2011. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az apa nem volt agresszív egyáltalán. Egyszerűen csak mindig részeg volt és nem dolgozott, nem volt már a nő és közte semmi, ezért váltak. Én is azt gondolom, h a nő és családja nevelte az apa ellen a gyereket. Sztem a nő ártani akart az apának azzal, h bevitette.
2011. szept. 10. 19:03
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja, a csaj egyébként vmi 20 körüli ma már. Igazából nem tudom, h utána mi történt, csak érdekelt, h miket tehet egy apa ilyen esetben. Valamint a sztori tényleg igaz, nem kitaláció, sajnos.
2011. szept. 10. 19:05
 15/16 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Nagyon picit vagyok jártas a jogban, de Igen van olyan, hogy az apa kérvényezheti, hogy a továbbiakban ne kelljen gyerektartást fizetnie. Pl. kártérités gyanánt. Ehhez persze tudni kellene, hogy az apában mekkora kárt tett. Ült-e börtönben miatta, testi v. lelki problémái lettek-e ez miatt. Ehhez egy lavinát kell elindítania, s kérdés, hogy neki megéri-e. Ügyvédet fogadni, orvoshoz fordulni, aki megállapítja a pl. lelki bajokat, és őt gondolom ezmiatt a környezete is kitagadta, bántotta. Ezek olyan dolgok amiért lehet pert indítani. Szerintem sem érdemel ez a lány semmit, ezek után. De addig senkit nem raknak dutyiba, amíg a DNS vizsgálatot el nem végzik. (van egy barátom biológus, DNS szakértő pont a rendőrségen)Tehát jól gondolja végig, akarja-e az egészet, hisz lehet,hogy soha nem fog a lányával szóba állni. Akkor is kérvényezheti valaki, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie, ha pl. olyan az anyagi helyzete, hogy nem teszi az ő létét lehetővé. Ha a másik ok nem, de erre is lehet hivatkozni. Csúnya dolog amit írok, de pl. a sok fekete munkás (akik nincsenek bejelentve, vagy csak minimálbérre, azok is élnek a lehetősggel) Sajnos ismerek olyanokat.

Remélem tudtam segíteni!

2011. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát utolsó, te nagyon nem vagy jártas a jogban. A gyerektartást FIZETNI KELL, itt nincs érdemtelenség, nem lehet hivatkozni semmire, a törvény szövegében benne is van, hogy a szülő SAJÁT TARTÁSÁNAK KÁRÁRA IS köteles a kiskorút eltartani, illetve a tartásdíjat fizetni.
2011. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!