Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Ehhez van joga? Tehet ilyet?!

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy anyám és apám fél éve elváltak. Anyámmal élek. Középsuli harmadikos vagyok. Anyám tudja hogy egyetemre szeretnék menni Pestre és el akarom adni a házat amiben most élünk.(az én nevemen van a lakás, mikor kicsi voltam apám ajándékozási szerződéssel a nevemre íratta) Anyám fél attól hogy nem lesz hol élnie, és hogy esetleg ha nem adom el a házat majd itt akarok lakni a pasimmal és nem fogom engedni hogy velünk ő velem meg a pasimmal éljen ( 2 szobás panel lakás!). Megmondtam neki, hogy hát igen, valószínűleg megkérném hogy költözzön el mivel egy két szobás panelban így nem lehet majd élni, főleg ha majd gyermekeim is lesznek. Most nagyon fel van háborodva, azt mondja hogy elmegy ügyvédhez és átíratja a saját nevére a lakást, vagy ha az nem sikerül akkor haszonélvezeti jogot írattat a nevére. Ezeket megteheti? Van joga hozzá? Ezekhez úgy tudom hogy kell a beleegyezésem? Vagy nem? Léci segítsetek!
2010. febr. 7. 20:41
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
69%

Valószínüleg nincs joga...


SAJNOS

2010. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
86%
A lakást eladni nem fogod tudni, nincs kereslet most.Egyetemen van kollégium is. Ha már nem laksz otthon, apád akkor is fizetni fog? A tanulásodat is fizeti? Eltart addig? Anyáddal most miből éltek? Vagy apád csak elköltözött, de ugyanúgy gondoskodik rólatok?
2010. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
81%

Komolyan felfordult a gyomrom! Undorító az egész helyzet. Szegény anyukád felnevelt, és ezt kapja vissza tőled. Én már elköltöztem otthonról, de mivel jól keresünk a férjemmel megtehetem, hogy a mai napig besegítek a szüleimnek. Mindig figyelem mire van szükségük, ha látom, hogy valami elromlott a lakásban veszek másikat, és olyan is volt, hogy beugrottam valamiért, láttam, hogy sok számla vár befizetésre, hát befizettem helyettük. És, képzeld jó érzés, hogy segíthetek! Ja, és még valami. Családiházuk van, aminek az 1/3-a az én nevemen van. Mégsem kértem, hogy fizessék ki, amikor a férjemmel építkeztünk! Apukád sem számított rá, amikor jó szándékkal rád iratta, hogy ilyen gusztustalanul vissza fogsz élni a helyzettel.

"Léci segítsetek!" Fúj!!!

2010. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
85%
A te belegyezésed nélkül semmit sem tehet. Tiéd a lakás, két év múlva neked kellene fenntartani is. eladhatod, mire mész vele? Veszel másikat? Akkor meg miért is kell eladni?
2010. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Apám ugyanúgy gondoskodik rólam így ezáltal anyámról is. Ha egyetemre megyek, elköltözök egy esetben fizeti a lakást. Ha anyám sem lakik már benne. Azt mondta hogy neki nem fogja fizetni, hogy ingyen élhessen benne, úgy hogy én nem élek vele. Mindig is apám pénzéből éltünk. Apám kapta ezt a lakást a szüleitől mikor 18 éves volt. Miután összeházasodtak anyám állítólag mást nem hozott a lakásba csak a ruháit egy táskában, és azóta sincs benne semmi az ő pénzéből.
2010. febr. 7. 21:13
 26/50 anonim ***** válasza:
85%
mondjunk nem szép,hogy ki akarod dobni házadból anyudat,hisz felnevelt téged,de,ahogy írtad,h felajnálotad ,hogy Pestre jöjjön,az jó hogy ha együtt is kezdtek valamint,anyukád Pesten is találhat is pasit,és menjen is dolgozni,ha apád fizetett egész élete végéig.anyukád nem fogja tudni átírni a nevére,mivel te neveden van a lakás,csak akkor tudná ha aláírod a papírt,ha nem akarod,h ő nevén legyen akkor ne írd alá.De mondjunk amikor eladod lakást veszel magadnak meg anyukádnak is ,hogy legyen élnie..de egy dolog miből fogod tartani fenn a lakást mikor 3kos középsulis van,dolgozni is kell érte ,h legyen pénzed.
2010. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
71%
A szüleid minimum 17 évig házasok voltak, így MINDEN közös tulajdon lett, kivéve persze a lakást, mert azt jóapád a nevedre íratta, ki tudja miért.Ne mondd, hogy anyádnak semmije nincs a lakásban, mert te is ott vagy.Te is közös szerzemény vagy. Anyád valamit nagyon elrontott a nevelésedben, önző lettél. Miért nem élsz apáddal? Miért ő költözött el?
2010. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
72%

Figyelj én megértem a Te helyzeted is. Apukádnak köszönhetsz mindent. Oké.


De azért az anyukád az édesanyád. Kiraknád?


Próbáld inkább meggyőzni, hogy menjen dolgozni.


Ha elköltözöl, és apukád fizeti neked az új lakást, akkor a jelenlegit már nem fizetné tovább, de ott maradhatna anyukád? Mert akkor anyukád rá lenne kényszerülve, hogy dolgozzon, különben nem tudja a rezsit kifizetni. Nem kell mindjár eladni.


Különben miért írod, hogy nem álltok jól anyagilag. Ahogy innen nézem apukádnak elég sok pénze lehet.

2010. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Éppen erről van szó. Szeretem az anyámat, felajánlottam hogy majd ha egyetemre megyek akkor is éljünk együtt csak ne itt. Semmi értelmét nem látom hogy maradjon ez a lakás üresen, mikor pénzt is lehetne belőle csinálni. Mennénk Pestre, albérletbe vagy egy saját kis garzonba, megpróbálna dolgozni (talán több a munkalehetőség és lesz ami kedvére való), én is megpróbálnék dolgozni az egyetem mellet, részmunkaidőben.
2010. febr. 7. 21:21
 30/50 A kérdező kommentje:
Van pénze apámnak, sokat dolgozik, hogy magát is fenttarhassa+minket is. Azért anyámmal élek, mert egyszerűen ő természetesnek vette hogy vele maradok, meg sem kérdezett, közölte apámmal hogy költözzön mivel a lakás az én nevemen van és én vele fogok élni.
2010. febr. 7. 21:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!