Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mély nyomot hagyott benned,...

Mély nyomot hagyott benned, hogy apád verte anyukád gyerekkorodban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 12:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
69%

"Ezért az Offod nem ide való."

Na ez tökéletesen bearanyozta a napom :D Nem beszélve a csodásan felépített érvelésről, ami megelőzi... Azért írtam ilyen ejha, milyen rondákat, mert hasznát veheti. És az OFF jelentése offtopic, tehát témát legfeljebb ha távolról érintő közbevetés, észrevétel, stb. Azt látom, hogy emberek kínozzák magukat azzal, hogy szántszándékkal múltbeli, már nem létező élményeket hoznak létre magukban újra és újra, éppen most. Most, amikor élnek. Tényleg nem nehéz nyitott szemmel.

2010. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Ami a bátyot illeti, szerintem az akaraton is sok múlik, jóval több, mint a géneken, meg azon, hogy mit látott a környezetében. Az, hogy buliban iszik, önmagában nem aggasztó - aki normális, az ha be is iszik egy kicsit, inkább csak még jobban ölelgeti a barátnőjét, jobban nyomul, ilyesmi. Az alkohol a már meglevő tulajdonságokat erősíti fel, nem valami "átalakítószer". Az lesz részegen verekedős állat, aki józanon se tiszteli, szereti a párját.
2010. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
apám alkoholista és verte anyámat.3x annyit keresett mint anyu és a pénzt nem adta haza.Persze ha hó végén nem volt kaja mikor a munkából hazajött részegen akkor még neki állt feljebb.Volt hogy kiöntötte a kaját a wc-be,hogy ő ezt a szart nem eszi meg.Most.hogy kirepültünk már egy kicsit lenyugodott és anyuval sem veszekszik annyit és szerintem nem is verekszik mert anyu biztos mondaná.fizetéséből ad,de persze nem az egészet.Kicsit fura ez a változás.Van egy 11 hónapos fiam minden hónapban tápszert és pelenkát vesz neki.Volt hogy megvoltunk szorulva pénzt adott és mondta,hogy nem kell visszaadni.Karácsonyra pedig digitális fényképezőgépet vett nekünk.Olyan mintha kicsit törleszteni akarná régi dolgait.30 év után lerakta a cigit,mondjuk a pia még meg van. De ezek ellenére is tönkretette a gyerekkorom,és ezt elfelejteni nem lehet.
2010. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

16:28-as Neked milyen gyerekkorod volt?


"emberek kínozzák magukat azzal, hogy szántszándékkal múltbeli, már nem létező élményeket hoznak létre magukban újra és újra, éppen most. Most, amikor élnek."


A gyógyító terápia egyik fő menete, ha beszélsz eddig mélyen elnyomott sérelemidről. Tudod, most, amikor élnek.

Téged ne zavarjon, hogy itt erről megy a téma, ha zavar akkor lépj le. Okos szalámi..

2010. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
38%
Tehát ez egy ilyen terápiás oldal. És a terápia azt jelenti, hogy minden alkalmat megragadni a múltba révedésre, lehetőleg a legkellemetlenebb részekre koncentrálva, szavakban kifejtve. Értem.
2010. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Az, ha valaki szembenéz a múltjával és beszél róla megfelelő szituációban (pl. most, amikor ez a téma!), nem "sebnyalogatás" meg önsajnáltatás. Tegyünk már különbséget. Valóban nem jó, ha valaki ÁLLANDÓAN a múltbeli rossz dolgokkal foglalkozik (mert akkor tönkreteszi a jelenét), de valahogy el kell rendezni magunkban, és ahhoz megfelelő helyzetben kell tudni beszélni róla. Ne bíráld az ide írókat, a kérdésre válaszoltak, és nyilván a témát tekintve ezek nem lehetnek vidám válaszok.
2010. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Tényleg, teljesen igazad van. Belementem a nagyeszűsködésbe megint :)
2010. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen. :( Már 14 évesen kiraktak, suli mellett dolgoztam, 17 évesen elköltöztem abból a faluból, 26 vagyok, de kísért a múlt. Szörnyű dolgok történtek nálunk, felváltva rendőrség, mentők, elvonók stb... nem is részletezem, olyan durva esetek voltak.

Azóta sem hevertem ki. :(

2010. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy Te azt gondolod, sebnyalogatás. Lehet, hogy igazad van, de a seb úgy gyógyul. És ez a lényeg.

Aki nem élt át hasonlót, szerencsésnek mondhatja magát.

De Te miért ítélkezel, miért mondod, hogy ne írjunk ilyeneket, ne foglalkozzunk vele?

Tudod, az ilyesmit az ember nem szívesen mond el ismerősnek, barátnak.Valahogy az ember kínosnak érzi, hiába nem tehet róla.

De azzal, hogy beszélünk, igenis gyógyul a seb. Ez nem csak nekünk fontos, hanem környezetünknek is.

2010. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
81%
Az OFFolósnak üzenném: inkább örülj annak, hogy jó volt a gyerekkorod. Menj innen, még rájössz, hogy nem rózsaszín a világ. Elkényesztetett kis....
2010. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!